Zavrieť

Porady

Otvoreneie novej prevádzky - predajne

Ahojte poraďáci ...

Chcel by som sa opýtať, čo všetko podľa nových a platných zákonov potrebujem, keď chcem otvoriť novú predajňu.

Viem že je potrebné to nahlásiť na DÚ, Živnostenský, Hygienu ... A tu sa pristavím ... hygienička odomňa pýta kolaudačné rozhodnutie alebo zmenu užívania stavby

Jedná sa o predajňu v obytnom bloku, kde ako vlastník figuruje spoločenstvo vlastníkov bytov... Bytový blok bol postavený ešte za socíku, ale byty boli odovzdané do užívania od roku 1997 ...

Tak teraz neviem, kto by mi to mal dať ... Spoločenstvo vlastníkov bytov mi dalo iba nájomnú zmluvu ...

Ďakujem za akékoľvek rady ...

S pozdravom
Laco.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Laco.SK je offline (nepripojený) Laco.SK

    Laco.SK
    Ďakujem, prelúskam, aj keď ja nebudem mať potravinársku prevádzku ... Jedná sa o predaj a servis elektroniky.

    A ešte otázka, musí byť v priestore teplá voda ? Že vraj áno, podľa nejakých nových predpisov ... Nájde sa niekto, kto otváral prevádzku v tomto roku ?

    AnikoAd je offline (nepripojený) AnikoAd

    AnikoAd
    Ano, musí byt aj teplá voda, aj majitel našej budovy musel domontovat prietokové ohrievače...

    cjano je offline (nepripojený) cjano

    cjano
    AnikoAd Pozri príspevok
    Ano, musí byt aj teplá voda, aj majitel našej budovy musel domontovat prietokové ohrievače...
    Moholi by ste napísať v ktorom zákone (nariadení) je to napísané. Ďakujem.

    Otvoreneie novej prevádzky - predajne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.