Zavrieť

Porady

Prístup k pozemku

Zdravím Vás

Zdedil som po mame pozemok medzi dvoma obcami. Agrofirme, ktorá ho mala v prenájme som vypovedal zmluvu a rozhodol som sa na ňom spraviť záhradu. Pozemok mám už vo svojom držaní, no firma ktorej som ho doteraz prenajímal robí všetko preto, aby som ho nemohol užívať. Konkrétne majiteľ tejto firmy. Prístupová cesta k pozemku spájala kedysi oidve obce, no časť z nej bola zničená a tak mám prístup len z jednej obce, Táto cesta je poľná a majiteľom je obec. Majiteľ Adrofirmy mi zakazuje ju používať. Od obce povolenie mám. On túto cestu neakceptuje, dokonca tvrdí, že neexistuje. Cesta je aj zakreslená na mapách, aj tá časť cesty, ktorú agrofirma rozorala. Je hrubý, vyhráža sa mi a žiada odo mňa, aby som mu každý príchod na pozemok hlásil, s čím som samozrejme nesúhlasil a vykázal ho z pozemku.
Sťažoval som sa na neho starostovi, no neviem či to bude mať účinok, pretoče sú príbuzní - švagrovia a celá dedina vie, že majú medzi sebou kšefty. Starosta ma odhovára to riešiť právnou cestou, že by to nebolo v rámci budúcich susedských vzťahov dobré, no ja tuším, že ak nebudem konať, jeho vyhrážky môžu dôjsť k naplneniu a môže dôjsť k poškodzovaniu môjho majetku. Moju nečinnosť si môže ten chuligán vysvetľovať ako slabosť.
Za tým celým stojí zrejme v pozadí môj chamtivý strýko, ktorému som odmietol pozemok darovať a ktorý má s majiteľom agrofirmy veľmi dobré vzťahy. V oboch dedinách si ho nechce nikto pohnevať, lebo je predseda urbáru a takmer každý kúri drevom, ktoré im on lacno vie zohnať.
Poradíte mi obrátiť sa na políciu a podať na majiteľa agrofirmy trestné oznámenie alebo vyčkávať ako sa situácia sama bude vyvíjať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.