Zavrieť

Porady

VZ poisťovňa- postup v rozpore s dobrými vravmi

Všeobecná zdravotná poisťovňa moju manželku vyzvala na zaplatenie vysokého dlhu do 10 dní, inak to ide vymáhať súdnou cestou.
Dlh voči poisťovni vznikol za neplatenie zdr. poistenia za posledných 15 rokov, jej bratom, ktorý bol tretinovým vlastníkom domu po rodičoch. Poisťovňa za tie roky nevyložila ani korunu na úhradu liečenia dlžníka. Ten nikde nepracoval a odmietal sa odsťahovať z domu na ktorom vznikli za posledných 23 rokov veľké škody. Sám majiteľ domu, otec dlžníka, sa k vôli nemu musel z domu odsťahovať a život dožiť v domove dôchodcov.
Moja manželka so sestrou nemali svedomie brata (dlžníka ) z domu vyhnať. Naopak bez jej pomoci by sa nedožil ani tých 60r.
Dlžník zomrel po dlhšej chorobe - rakovina pľúc (stojí to aj v úmrtnom liste) a aj počas tejto doby keď sa nepohol z posteľe sa oňho okrem mojej manželky a susedov nikto nestaral. Všeobecnú zdravotnú poisťovňu by len liečenie poslednej choroby stálo veľa peňazí a nestálo ju to ani cent.
Prečo nedala dlžníka už dávno na súd,prečo až teraz dáva spoludedičov??!!, ktorým dlhuje nebohý oveľa viac ako ZDR. poisťovni. Mohlo sa to už dávno vyriešiť. Tento postup Všeobecnej zdravotnej poisťovne je podľa mňa nie len v rozpore z dobrými mravmi, ale možno ho porovnať k supom, ktorí čakaju až korisť dodýcha.
Usporiadat
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
mackoivan Pozri príspevok
takže môj švagor bol solidárny s tebou , lebo sa nadal liečiť za veľké peniaze na rakovinu "aby si ty mal prostriedky na liečenie "v Piešťanoch" -čudné chápanie solidarity voči neprispôsobilým
Solidárny by bol, keby si platil zdravotné poistenie.
Aj ty si solidárny s hladujúcimi deťmi v Afrike, ak in nejako neprispievaš?
0 0
mackoivan mackoivan

mackoivan je offline (nepripojený) mackoivan

Však zosnulý patril k "tým" hladujúcim deťom, asi nemáš predstavu ako v tom to režime žijú tisícky neprispôsobilych na Slovensku- horšie ako psy v útulku.
0 0
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

Mimochodom - nemali by byť dlhy zahrnuté tiež v dedičskom konaní?

Pozri aj : http://www.porada.sk/t103763-dedicsk...-novy-dlh.html

A ako som napísal na inom mieste: Poraď sa s právnikom!
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Téma dvakrát

http://www.porada.sk/t138328-vz-pois...mi-vravmi.html
3 0
mackoivan mackoivan

mackoivan je offline (nepripojený) mackoivan

napísal som odvolanie a citoval prislušný zákon a paragraf o premlčacej lehote. dnes manželka so sestrou boli v pobočke VšZP a ustretová uradníčka im pomohla napísať Namietku ohľadom premlčacej lehote (oznamovacia povinosť) Ušetrili sme cca 800 Eur - poteší.
Ďakujem plackoo, tvoja odpoveď mi pomohla.( pritom ak neprídem domov tento týždeň by boli manželka so sestrov všetko VšZP uhradili)
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

VZ poisťovňa- postup v rozpore s dobrými vravmi
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať