Zavrieť

Porady

Ako je to stou dovolenkou ?

Prosim vas mne zamestnavatel svojvolne pripisuje na vyplatnu pasku každy mesiac 2 dni dovolenky bez toho že by som ho o to žiadal alebo bol som na tej dovolenke .A takto mi ju do konca roka minie .Robi to aj ostatnym .
Takze ani som nebol na dovolenke a ani nepojdem treba robiť .
Robi to spravne čo mam robiť ?
Aj vyplatnu pasku všelijako fušuje na minimum eur.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    holubbn Pozri príspevok
    Prosim vas mne zamestnavatel svojvolne pripisuje na vyplatnu pasku každy mesiac 2 dni dovolenky bez toho že by som ho o to žiadal alebo bol som na tej dovolenke .A takto mi ju do konca roka minie .Robi to aj ostatnym .
    Takze ani som nebol na dovolenke a ani nepojdem treba robiť .
    Robi to spravne čo mam robiť ?
    Aj vyplatnu pasku všelijako fušuje na minimum eur.
    Zamestnávateľ má právo určiť čerpanie dovolenky, ale zamestnancovi musí byť umožnené túto dovolenku skutočne čerpať a nie iba ju uvádzať v mzde ako čerpanú. A tiež musí zamestnancovi umožniť čerpať dovolenku aspoň raz v roku dva týždne v kuse
    Zákonník práce
    § 111

    (1) Čerpanie dovolenky určuje zamestnávateľ po prerokovaní so zamestnancom podľa plánu dovoleniek určeného s predchádzajúcim súhlasom zástupcov zamestnancov tak, aby si zamestnanec mohol dovolenku vyčerpať spravidla vcelku a do konca kalendárneho roka. Pri určovaní dovolenky je potrebné prihliadať na úlohy zamestnávateľa a na oprávnené záujmy zamestnanca. Zamestnávateľ je povinný určiť zamestnancovi čerpanie aspoň štyroch týždňov dovolenky v kalendárnom roku, ak má na ne nárok, a ak určeniu čerpania dovolenky nebránia prekážky v práci na strane zamestnanca.

    (2) Zamestnávateľ môže po dohode so zástupcami zamestnancov určiť hromadné čerpanie dovolenky, ak je to nevyhnutné z prevádzkových dôvodov a zlučiteľné so záujmom zamestnancov. Hromadné čerpanie dovolenky nesmie byť viac ako dva týždne a v umeleckých súboroch z povolania štyri týždne. V divadle a v inej umeleckej ustanovizni, ktorej predmetom činnosti je interpretovať hudobné diela, možno určiť hromadné čerpanie dovolenky v celej výmere.

    (3) Ak sa poskytuje dovolenka v niekoľkých častiach, musí byť aspoň jedna časť najmenej dva týždne, ak sa zamestnanec so zamestnávateľom nedohodne inak. Čerpanie dovolenky je zamestnávateľ povinný oznámiť zamestnancovi aspoň 14 dní vopred. Toto obdobie môže byť výnimočne skrátené so súhlasom zamestnanca.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    holubbn Pozri príspevok
    Prosim vas mne zamestnavatel svojvolne pripisuje na vyplatnu pasku každy mesiac 2 dni dovolenky bez toho že by som ho o to žiadal alebo bol som na tej dovolenke .A takto mi ju do konca roka minie .Robi to aj ostatnym .
    Takze ani som nebol na dovolenke a ani nepojdem treba robiť .
    Robi to spravne čo mam robiť ?
    Aj vyplatnu pasku všelijako fušuje na minimum eur.


    No určite sa to nesmie. Opýtaj sa prečo to robí? A ked bude aj nadalej tak si tie dva dni volna urob v mesiaci.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    holubbn Pozri príspevok
    Prosim vas mne zamestnavatel svojvolne pripisuje na vyplatnu pasku každy mesiac 2 dni dovolenky bez toho že by som ho o to žiadal alebo bol som na tej dovolenke .A takto mi ju do konca roka minie .Robi to aj ostatnym .
    Takze ani som nebol na dovolenke a ani nepojdem treba robiť .
    Robi to spravne čo mam robiť ?
    Aj vyplatnu pasku všelijako fušuje na minimum eur.
    Nemal by to robiť, ale máš odpracovaný mesačný fond pracovného času ?
    Ak nie - z akého dôvodu ?

    Miichaela je offline (nepripojený) Miichaela

    Miichaela
    To si zamestnávateľ nemôže dovoliť, pokiaľ na to nemá dôvod. Treba sa opýtať priamo jeho - isto podá k tomu vysvetlenie.

    holubbn je offline (nepripojený) holubbn

    holubbn
    Miichaela Pozri príspevok
    To si zamestnávateľ nemôže dovoliť, pokiaľ na to nemá dôvod. Treba sa opýtať priamo jeho - isto podá k tomu vysvetlenie.
    .

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    holubbn Pozri príspevok
    .
    viem, nemal by to zamestnávateľ robiť, ale pokial ti chýbajú hodiny, má ti písať neplatené voľno s odhlasovaním do SP alebo absenciu ?

    Preto sa pýtam na dodržiavanie fondu pracovného času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    holubbn Pozri príspevok
    hodiny mi nechybaju pisal som že aj ostatnym to robi .
    nerozumiem, za deň ktorý si v práci ti vykáže dovolenku ?

    holubbn je offline (nepripojený) holubbn

    holubbn
    Ano každym piše 2 dni dovolenky pri tom nikdo nebol na dovolenke a hodiny mame až dosť .

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    holubbn Pozri príspevok
    hodiny mi nechybaju pisal som že aj ostatnym to robi .
    v profile máš živnostník - o akej dovolenke sa potom bavíme ?

    holubbn je offline (nepripojený) holubbn

    holubbn
    No zmenil som udaj nie som uz živnostnik .
    Som na trvali prac.pomer už pol roka a takto to robi všetkym je to opovažlive takto nakladať s cudziou dovolenkou .
    Takto sa nepodnika .

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    holubbn Pozri príspevok
    No zmenil som udaj nie som uz živnostnik .
    Som na trvali prac.pomer už pol roka a takto to robi všetkym je to opovažlive takto nakladať s cudziou dovolenkou .
    Takto sa nepodnika .
    Ak vieš preukázať, že uvedený deň si bol v práci a v dochádzke máš dovolenku - môžeš dať podnet na inšpektorát práce.

    Nástup na dovolenku určuje zamestnávateľ

    holubbn je offline (nepripojený) holubbn

    holubbn
    veronikasad Pozri príspevok
    Ak vieš preukázať, že uvedený deň si bol v práci a v dochádzke máš dovolenku - môžeš dať podnet na inšpektorát práce.

    Nástup na dovolenku určuje zamestnávateľ

    Nástup na dovolenku určuje zamestnávateľ to nerozumiem tak to ja si nemozem nakladať ani s polovyčkou ???
    Tie 2 dni si ako on necha a nam ich da do pasky a tie 2 dni som robil a čiže 2 dni ani nepocitujeme na paske .
    Uz to chapete .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.