Zavrieť

Porady

Omega - číslovanie faktúr

Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť ohľadom číslovania vystavených faktúr v Omege. Mám nastavené číslovanie vo formáte RRMM000 (napr. faktúra č. 1 v apríli 2010 má číslo 1004001 atď.). Mám však problém - ak potrebujem ešte začiatkom apríla vystaviť faktúru do marca a potom sa vrátim do apríla, musím číslovanie faktúr ručne opravovať, lebo mi potom vždy ponúka iba poradie č. 1. Neviete mi prosím poradiť, či nemám niečo zle nastavené? Alebo dať tip ako sa vyhnúť tomu, aby som následne všetky nové faktúry nemusela ručne opravovať...

Ďakujem! Júlia
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    osobne sa mi take cislovanie nepaci... preco? lebo nikdy nevies, ci mas vsetky faktury...

    ked idu pekne jedna za druhou, ziadne MM, tak vies, ci mas vsetko... ci nieco nechyba... a nepaci sa mi ani ziadne vsuvanie faktur... 15 dni je dostatocna doba na vyfakturovanie vsetkeho z predchadzajuceho mesiaca... aspon to je moj nazor...

    co sa tyka cislovania v omege, ja nechavam v 99% tak, ako ma nastavene program... malokedy nieco upravujem podla seba...

    Julia9 je offline (nepripojený) Julia9

    Julia9
    Bohužiaľ si iné číslovanie nemôžem dovoliť, nakoľko sa ku mne dostávajú neskoro podklady z našich pobočiek...

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    teraz ma este napadlo... co tak dat kazdej pobocke osobitny ciselny rad?

    Robila som takto pre jednu firmu a pobocky si sice faktury vystavovali samy, ale kazda pobocka mala svoj prefix v cislovani...

    napr. RR-prefix-XXXXX

    ZA = 1020xxxx
    NR = 1044xxxx

    alebo naopak

    ZA = 2010xxxx
    NR = 4410xxxx

    Omega - číslovanie faktúr

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.