Zavrieť

Porady

Zákon = žiadosť o RZD a chybajuce doklady

Prosim o radu, zamestnanec si poziadal o RZD 2009, ale kedze nedodal vsetky doklady (potvrdenia o prijme) neurobila som mu RZD ale danove priznanie, ktore som mu 15.3.2010 poslala a on ho zabudol zaslat na DU. Ziadost mal sice vyplnenu aj podpisanu, ale nedal si tam datum. Je mozne urobit niekomu RZD ked Vam chybaju doklady?? Ako by ste to riesili??

Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Babulica Pozri príspevok
    Mna skor zaujima ako to mam riesit teraz. Zamestnanec sa chce stazovat, ze si podal riadne ziadost na RZD pritom mi sme mu urobili DPFO (ktore si zabudol poslat) a aby nemusel platit pokutu, tak to chce hodit na nas...
    zamestnanec bol povinný žiadosť podať do 15.2.2010 a aj doložiť všetky doklady do tohto dátumu ak tak neurobil, do 10.3. ste mu mali vystaviť potvrdenie o príjme a zaslať

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    ak ste ešte nerobili mzdy za marec je možné to ešte dopasovať / a taktiež ešte neodovzdali Q prehľad /
    kópiu RZD je treba odovzdať zc do 30.04
    preplatok či nedoplatok dane zučtovať v mzdách za marec

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Babulica Pozri príspevok
    Prosim o radu, zamestnanec si poziadal o RZD 2009, ale kedze nedodal vsetky doklady (potvrdenia o prijme) neurobila som mu RZD ale danove priznanie, ktore som mu 15.3.2010 poslala a on ho zabudol zaslat na DU. Ziadost mal sice vyplnenu aj podpisanu, ale nedal si tam datum. Je mozne urobit niekomu RZD ked Vam chybaju doklady?? Ako by ste to riesili??

    Dakujem za odpoved.
    Vystavením potvrdenia o zdanitelnej mzde, odoslaného doporučene na adresu zamestnanca

    Babulica je offline (nepripojený) Babulica

    Babulica
    Aj takto neskoro?? Ked bude argumentovat tym, ze on si predsa podal ziadost o RZD??? a my sme mu ho neurobili?? Je to nejako zakonom stanovene??

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Babulica Pozri príspevok
    Aj takto neskoro?? Ked bude argumentovat tym, ze on si predsa podal ziadost o RZD??? a my sme mu ho neurobili?? Je to nejako zakonom stanovene??
    Nie takto neskoro, pýtala si sa čo bolo treba urobiť

    http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-d...2010-a.html#39

    Babulica je offline (nepripojený) Babulica

    Babulica
    Mna skor zaujima ako to mam riesit teraz. Zamestnanec sa chce stazovat, ze si podal riadne ziadost na RZD pritom mi sme mu urobili DPFO (ktore si zabudol poslat) a aby nemusel platit pokutu, tak to chce hodit na nas...

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Babulica Pozri príspevok
    Prosim o radu, zamestnanec si poziadal o RZD 2009, ale kedze nedodal vsetky doklady (potvrdenia o prijme) neurobila som mu RZD ale danove priznanie, ktore som mu 15.3.2010 poslala a on ho zabudol zaslat na DU. Ziadost mal sice vyplnenu aj podpisanu, ale nedal si tam datum. Je mozne urobit niekomu RZD ked Vam chybaju doklady?? Ako by ste to riesili??

    Dakujem za odpoved.
    troška som len zapochybovala nad dotazom. Neurobili ste mu RZD lebo nedodal všetky doklady, ale urobili ste mu daňové priznanie, ktoré zabudol podať. A z akých dokladov ste mu urobili daňové priznanie?

    Babulica je offline (nepripojený) Babulica

    Babulica
    VERONIKA6 Pozri príspevok
    troška som len zapochybovala nad dotazom. Neurobili ste mu RZD lebo nedodal všetky doklady, ale urobili ste mu daňové priznanie, ktoré zabudol podať. A z akých dokladov ste mu urobili daňové priznanie?
    Z dokladov, ktore nam 25.3.2010 dodal.

    Zákon = žiadosť o RZD a chybajuce doklady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.