Zavrieť

Porady

Prechod cez cudzi pozemok

Vie mi niekto poradit v problematike nehnutelnosti a pozemkov? vyskytol sa mne a dalsim kolegom problem v pristupe k nehnutelnostiam. Mame chaty a vedie k nim lesna cesta, ktora nie je znacena. V blizkosti chat sa nachadza nehnutelnost ktorej majitel odkupil pozemky pod danou nehnutelnostou ale aj pozemok kde je kusok z pristupovej cesty. (v prilohe obrazok). Problem je v tom ze nam oznamil ze cez jeho pozemok sa nebude chodit a teda nemame sa moznost dostat autom k vlastnym nehnutelnostiam. Ma na to pravo aj ked ta cesta nie je vyznacena oficialne ale je to zaroven jedina pristupova cesta? Co v pripade potreby pristupu sanitky, resp. poziarnikov? Dakujem vopred za rady.
obrazok.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    Je potrebné podať Návrh na súd na zriadenie vecného bremena. Dotyčný, ako vlastník pozemku zatiaľ má právo Vám zakázať prechod cez jeho pozemok. To má dovtedy, kým súd nerozhodne o zriadení vecného bremena. Samozrejme, môže to byť za odplatu.
    Buď sa s ním dohodnete mimosúdne, spíše sa zmluva o zriadení vecného bremena, alebo dáte návrh na súd.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    JanZV Pozri príspevok
    Vie mi niekto poradit v problematike nehnutelnosti a pozemkov? vyskytol sa mne a dalsim kolegom problem v pristupe k nehnutelnostiam. Mame chaty a vedie k nim lesna cesta, ktora nie je znacena. V blizkosti chat sa nachadza nehnutelnost ktorej majitel odkupil pozemky pod danou nehnutelnostou ale aj pozemok kde je kusok z pristupovej cesty. (v prilohe obrazok). Problem je v tom ze nam oznamil ze cez jeho pozemok sa nebude chodit a teda nemame sa moznost dostat autom k vlastnym nehnutelnostiam. Ma na to pravo aj ked ta cesta nie je vyznacena oficialne ale je to zaroven jedina pristupova cesta? Co v pripade potreby pristupu sanitky, resp. poziarnikov? Dakujem vopred za rady.
    Je to jeho právo, je vlastníkom pozemku. Ak chcete mať právo prechodu, musíte sa s ním súdiť. Alebo mu navrhnúť, že odkúpite časť pozemku s cestou.

    JanZV je offline (nepripojený) JanZV

    JanZV
    takze v pripade ze by som sa napr. ja rozhodol ze odkupim 1 m stvorcovy na danej lesnej ceste a poviem ze nikto mi tade nepojde tak som v prave? To sa mi nezda.

    Prechod cez cudzi pozemok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.