Zavrieť

Porady

poznávacie zájazdy

Ahojte,

potrebujem (po)radu chcem sa opýtať čo by nemalo podla Vás chýbať dobrému poznávaciemu zájazdu....

práve jeden pripravujem, rozmýšľam nad 1.Krakow, Osviencim.... alebo 2. Praha - jedná sa o víkendový pobyt.
Neviete náhodou o nejakom lacnom ubytovaní v týchto lokalitách?

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    jedna24 Pozri príspevok
    Ahojte,

    potrebujem (po)radu chcem sa opýtať čo by nemalo podla Vás chýbať dobrému poznávaciemu zájazdu....

    práve jeden pripravujem, rozmýšľam nad 1.Krakow, Osviencim.... alebo 2. Praha - jedná sa o víkendový pobyt.
    Neviete náhodou o nejakom lacnom ubytovaní v týchto lokalitách?

    ďakujem
    Keď sa rozhodnete do Krakowa, odporúčam prehliadku hradu Wawel a Wieliczky / soľná baňa /, Oświęcim...ubytovanie sme mali zabezpečené v Junior Krakus http://www.turystyka-krakus.com.pl/
    Edit: poznávaciemu zájazdu nesmie chýbať dobrá nálada všetkých účastníkov zájazdu a slnečné počasie
    Naposledy upravil alla66 : 24.04.10 at 22:33

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Dobré ubytovanie býva hostel, nepomerne lacnejši ako hotel. Tiež sa tam cítiš ako doma, máš k dispozícii kuchyňu s vybavením niekoľkých chladničiek, sporákov, odkladacích miest, riadov ... A stretneš tam fantastických ľudí, aj cestujúcich dôchodcov z iných krajín. To je však skôr vhodné na 2-3 dňové pobyty.

    Poznávací zájazd si predstaujem tak, že chodíte z mesta do mesta s autobusom a sprievodcom, všade máte zabezpečené ubytovanie. Je dosť takých okružných zájazdov, napr. po Taliansku, Francúzsku ... Cestovka ti ale zabezpečí aj poznávací pobyt v Japonsku, kde sa pobudne v každom atraktívnom meste zvyčajne 2 dni.

    elaurie je offline (nepripojený) elaurie

    elaurie
    Lacné ubytovanie sa dá nájsť na internátoch alebo športových ubytovniach.

    elaurie je offline (nepripojený) elaurie

    elaurie
    jedna24 Pozri príspevok
    zvažovala som aj tie internáty, len neviem ako sa k tomu postaví zákazník trošku staršieho dátumu narodenia - viem, že pre študentov to nemusí byt problém. chcela by som skombinovať kvalitu za rozumnú cenu))
    Pre starších zákazníkov asi intrák nie je tá správna voľba... Počas školského roka určite nie, keďže sú tam študenti a aj počas prázdnin tam budú ubytovaní asi skôr mladí ľudia, ktorí môžu byť tiež hlučnejší... ale takéto riziko je aj na iných lacných ubytovniach... podľa mňa tie ubytovania treba dopredu vidieť a porovnať ich kvalitu, cenu, umiestnenie a aj odhadnúť, nakoľko tam môže byť kľud/ruch. V Prahe som pred niekoľkými rokmi bývala na dvoch športových ubytovniach, bol tam úplný kľud a čisto. Inak starší ľudia sú háklivejší aj čo sa týka konfortu, pre nich je najvhodnejšie ubytovanie v izbách s vlastným sociálnym zariadením a nie spoločným na chodbe...

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    lujza.j Pozri príspevok
    nechcem zakladať novú tému tak sa opýtam tu.....
    chcem sa opýtať , kedže nemám skúsenosti s poznávačkami , ako to je s konkrétnymi zájazdmi ked prešvihnem termín napr. jeden konkrétny zájazd už mám smolu? alebo potom iba ak sa nazbiera celý autobus?
    Predpokladám, že prešvihnutím termínu myslíš to, že zájazd cez CK v Tebou vybranom termíne je už vypredaný a zaujíma Ťa možnosť iného termínu pre konkrétnu poznávačku v ponuke danej CK.
    CK zvyknú realizovať zájazdy pri obsadenosti určitého minimálneho počtu miest pre určitý typ autobusu, nemusí byť plne obsadený. Môžu ponúkať ten istý zájazd aj pri menšom počte účastníkov s menším autobusom-mikrobusom a aj za určitý príplatok, ak by sa nedosiahol určený minimálny počet účastníkov pre väčší typ autobusu.
    Možno sa dá v CK pri vypredanom zájazde dohodnúť aj tak, aby Ťa informovali, ak by sa uvoľnili miesta v danom termíne (niekto by odstúpil od zmluvy).
    Aktuálne podmienky je najlepšie zistiť si v príslušnej CK, čo platilo minulý rok, tento rok (budúci rok) nemusí. Dobré je pozrieť si aj zmluvné podmienky CK týkajúce sa možného zrušenia zájazdu zo strany CK, ak by sa nedosiahol určený minimálny počet účastníkov.

    tutiola je offline (nepripojený) tutiola

    obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac tutiola
    jedna24 Pozri príspevok
    Ahojte,

    potrebujem (po)radu chcem sa opýtať čo by nemalo podla Vás chýbať dobrému poznávaciemu zájazdu....


    Predovšetkým sprievodca, ktorý vie to, čo nie je v turistických príručkach.

    jedna24 je offline (nepripojený) jedna24

    jedna24
    zvažovala som aj tie internáty, len neviem ako sa k tomu postaví zákazník trošku staršieho dátumu narodenia - viem, že pre študentov to nemusí byt problém. chcela by som skombinovať kvalitu za rozumnú cenu))

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    elaurie Pozri príspevok
    Lacné ubytovanie sa dá nájsť na internátoch alebo športových ubytovniach.
    Máš síce pravdu ale ja som raz tak škaredo dopadol v Prahe,lebo som chcel ušetriť pár korún a zohnal som ubytko priamo v centre na intráku za 500 czk na osobu( nezober to za tú cenu)-ale tam sa v noci študáci začali biť, robili nejakú žúrku a my sme celú noc presedeli na posteli a čakali kedy už začne svitať nech odtial konečne vypadneme...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    jedna24 Pozri príspevok
    zvažovala som aj tie internáty, len neviem ako sa k tomu postaví zákazník trošku staršieho dátumu narodenia - viem, že pre študentov to nemusí byt problém. chcela by som skombinovať kvalitu za rozumnú cenu))
    Pre dochodcu alebo skoro dochodcu intrák nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

    jedna24 je offline (nepripojený) jedna24

    jedna24
    no áno je to pravda aj s tým sociálnym komfortom - ani nehľadám ubytovanie na intrákoch - pozerám skôr také čo najnevhodnejšie ceny aby ten poznávací zájazd nebol drahý, ale zároveň aby sme nemuseli čakať na posteli kedy už bude ráno

    dik

    Fairy je offline (nepripojený) Fairy

    Fairy
    Skôr pozeraj okrajové štvrte. Veď ak budete mať autobus, tak Vás ráno odvezie do centra. Napr. v Prahe sme bývali v Radotíne. Bola to nejaká ubytovňa, meno už žiaľ neviem. Ale bolo čisto a kľud, aj keď jednoduché.
    A čo sa týka starších ľudí, súhlasím s elaurie.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    nechcem zakladať novú tému tak sa opýtam tu.....
    chcem sa opýtať , kedže nemám skúsenosti s poznávačkami , ako to je s konkrétnymi zájazdmi ked prešvihnem termín napr. jeden konkrétny zájazd už mám smolu? alebo potom iba ak sa nazbiera celý autobus?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.