Zavrieť

Porady

virtualizacia - pristup na net pod linuxom atd.

Prosim Vas poradte mi ako mam zvirtualizovat OS Linux. Neviem ci bude mozne instalovat Linux na notebook HP Pavilion dv5-1060ec. Taktiez by som sa chcel opytat ci cez zvirtualizovany Linux budem mat pristup k systemovym zlozkam windowsu a k suborom uzivatelskeho uctu pod windowsom.
Naposledy upravil Lukáš 142 : 24.04.10 at 08:22
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    Na virtualizaciu mozes pouzit napriklad programy Windows Virtual PC (zdarma), WM Ware, Parallels Workstation,...
    V okne (alebo na celej obrazovke) sa ti spusti dalsi pocitac so vsetkym, cize sa to tvari realne ako samostatny pocitac, avsak vyuziva s virtualizacnym spolocne zdroje, ako sietove rozhrania, CD, USB a pod. Pevny disk virtualneho PC je subor na disku.
    Cize pristup na internet ano (vo viacerych modoch - do zalezi od zvoleneho programu), pristup k suborom uctu len v tom pripade, ak si ich das zdielat a virtualny PC ich bude vidiet ako keby v sieti (ale funguje to bez problemov).

    Otazne je, na co to potrebujes - to preto, ze ci to vobec potrebujes.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Lukáš 142 Pozri príspevok
    Prosim Vas poradte mi ako mam zvirtualizovat OS Linux. Neviem ci bude mozne instalovat Linux na notebook HP Pavilion dv5-1060ec. Taktiez by som sa chcel opytat ci cez zvirtualizovany Linux budem mat pristup k systemovym zlozkam windowsu a k suborom uzivatelskeho uctu pod windowsom.
    Ano velmi laicky povedane dalsi virtualny stroj je len dalsie okno vo windowse

    zamestnankyna je offline (nepripojený) zamestnankyna

    zamestnankyna
    Šak si urob Live CD alebo USB, z toho nabootuješ a môžeš skúšať. Prístup k Windows priečinkom mať budeš.

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    skúšať live distribúciu pod virtualboxom je ako vykopnúť otvorené dvere... toť môj názor

    virtualizacia - pristup na net pod linuxom atd.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.