Zavrieť

Porady

Absolventská prax - nárok na preplatenie cestovného

V prvom rade, nie som si istá či som si zvolila vhodnú rubriku (ale snáď sa aj tak nájde vhodná rada aj tu).
V máji tohto roku končím strednú školu OA. Chcela by som praxovať v meste kde mám trvalý pobyt, ale bývať od mája chcem už u priateľa v inom meste. Cestovanie ma bude stáť asi tak polovicu zo mzdy čo dostanem na praxi. Preplatí mi to štát alebo spoločnosť, v ktorej budem praxovať?
Musím sa nahlásiť na úrade práce v mojom meste ak chcem v tom istom meste mať absol.prax? Alebo sa môžem aj v meste kde budem s priateľom bývať? Problém je teda aj s budúcim trvalým pobytom (neviem či si ho môžem udať v inom meste ked chcem praxovať v tom kde teraz bývam lebo sa musím nahlasiť na úrade práce tam kde mám trvalý pobyt čo ale je problém potom so spoločnosťou, v ktorej chcem praxovať kedže tá je v mojom meste kde bývam teraz).
Budem vďačná ak mi niekto poradí ..dúfam, že z tohto sa dá pochopiť čo potrebujem vedieť
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Absolventská prax - nárok na preplatenie cestovného

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.