Zavrieť

Porady

windows 7 zväčšenie disku C:

Dobrý večer mám taký problém neviem si vo windows 7 zväčšiť disk C: mam na ňom len 14 GB to je dosť málo len neviem ako nato lebo som skúšal aj disk manager ktorý má win7 a ešte jeden EASEUS Partition Master ale asi nemám povolenie alebo prístup k HDD na taký úkon prosím o pomoc ĎAKUJEM.
Usporiadat
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

http://www.porada.sk/t256316-delenie-disku.html
Na čo používať nejaké programy tretej strany, keď samotný Win má na to prostriedky.
0 0
Michal Michael Polák Michal Michael Polák
tak mi poráď ako sa to volá?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Správa diskov. A pozri si tému, na ktorú som dal odkaz. Tam je to popísané.
0 0
Michal Michael Polák Michal Michael Polák
Skús mi poradiť čo stým?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ak hlási, že je najväčšia možná - t.z. že už nemá odkiaľ pridať. Potom budeš musieť ubrať z iného disku miesto (zmenšiť ho) a až potom môžeš zväčšovať C: - na to aby si niečo zväčšil, musíš mať miesto, o ktoré ho zväčšíš.
0 0
Michal Michael Polák Michal Michael Polák
čítal, len mi prosím povec prečo keď dam na C a potom Ľavím tak mi tam neukáže rozšírit?
0 0
Michal Michael Polák Michal Michael Polák
jaj, ahatak zmenším D: diky
0 0
Michal Michael Polák Michal Michael Polák
ešte mi povec prečo ked mám D:/ 871gb a volné 636gb a možem zmenšit len o 2500mb
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

aky program na to pouzivas? zmensit to nejde vecsino preto ze na konci disku je nieco zapisane a program nieje schopny to presunut
0 0
Michal Michael Polák Michal Michael Polák
ten čo je súčastou Win
0 0
Michal Michael Polák Michal Michael Polák
misoft mi poradil, teraz som dal defragmentáciu s programom Wise Care 365, lebo ten od Win le somarina
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

pouzi napr easy us partition master, ten to dokaze zariadit aj sam. defragmentacia nemusi nutne pomoct ak sa ten program rozhodne nepresuvat data na zaciatok disku
0 0
Michal Michael Polák Michal Michael Polák
Já už tomu nechápem, C sa nedá rozšíriť.
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

pravdepodobne to bude takto:
c je prva particia na disku, mozes ju rozsirit iba o miesto ktore fyzicky na disku nasleduje za c, ked D zacina hned za C tak nemas o co rozsirit. bud to skus tym easy us, a ked to nepojde (nemam odskusane ci dokaze aj taketo cachre) tak staci pohnut rozumom.
zmensi particiu D na taku velkost o kolko chces zvecsit C (alebo kolko mas udajov. ) na volnom mieste vytvor novu particiu, premistni tam data z D, tym ze particia D zostala prazdna, mozes ju zrusit, a o to zrusene miesto pojde zvecsit C

pripadne ked mas kde odzalohovat data z D, napr na externy disk, tak ich tam prekopiruj, D zrus, a mozes s C robit co chces
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ak nepomáha Win utilita a je potrebné použiť nástroj tretej strany - toto je tiež dobré http://norton-partition-magic.en.softonic.com/
+ návody pre Win nástroj
http://www.howtogeek.com/howto/windo...windows-vista/
0 0
Michal Michael Polák Michal Michael Polák
Myslíš asi toto
DSC_0229.jpg  
0 0
Michal Michael Polák Michal Michael Polák
Musím zvolit hodnotu v 1.poli?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Áno - tam zvolíš veľkosť nealokovanej časti disku - voľné miesto. O toľko sa potom musí zmenšiť D:
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

tak to asi easyUs dokaze.
hodnota v prvom poli je to co potrebujes, je to velkost miesta ktore zostane volne pred particiou D, takze tam napis velkost o ktoru chces zvecsit potom C a nic ine nemen.
ked sa to dokonci (co moze chvilu trvat, lebo sa budu presuvat vsetky data na D o kus dalej) tak potom pojde zvecsit c
0 0
Michal Michael Polák Michal Michael Polák
a to tretie pole možem zmenšit na 0? lebo som to zveäčšoval zo spravou diskou. vtedy tam bolo niečo.
Ale najprv musím zvolit v tretom a potom v tom 1.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať