Zavrieť

Porady

Nie je to zdieranie?

Otec zobral auto na liesing. Stálo 140 000sk, Z toho 50 000sk dával akontáciu. Trebalo doplatiť 90 000. Platiť platil, až kým sme sa nepresťahovali, potom prestal, pretože si nevedel nájsť prácu a prišli si po auto. Zobrali ho, ale
prišiel papier, že aj tak má zaplatiť dlh, ktorý spolu s
upomienkami a všetkým robil znovu sumu 90 000sk. Keď začal jazdiť na kamióne, rovno z platu mu sťahovali na to peniaze. Dokopy takto vyplatil 60 000sk, takže trebalo splatiť už len nejakých 30 000sk.
Lenže potom havaroval, vyše roka maródoval, rovno šiel do invalidného dôchodku a odvtedy už neplatil vôbec.

Teraz mu došli domov papiere o exekúcii na dom, kde má znovu platiť 90 000 + úroky a všetky poplatky a to robí spolu vyše dvesto tisíc! Z 30 000? Papiere, ako napríklad predvoanie na súd alebo aspoň nejaké upovedomenie, že súd prebieha, žiadne neprišli. To môže súd bez vedomia napariť splátku, bez ohľadu na to, koľko daný človek má príjem? Najprv mu totiž prišlo platiť 200 eur mesačne, potom tam
volal, pretože oco má dôchodok nejakých 280 eur, tak povedali, že
minimálne 100 eur tam dať musí.

Chcela by som sa len opýtať, či je to vôbec možné alebo skôr legálne. Nemalo mu prísť nejaké predvolanie na súd?, Môže sa dlh vyšplhať z 30 000 na sumu niečo cez 220 000?, Súd neberie ohľad na príjem dlžníka?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    lenže, nie každý si prečíta, že tá suma 220.000 pozostáva z
    - istiny
    - úrokov
    - sankcií, poplatkov a pod. ktoré boli zahrnuté v zmluvách
    - nákladov na právne zastupovanie v pôvodnom konaní
    - súdne poplatky v pôvodnom konaní
    - náklady na právne zastupovanie v exek.konaní
    - súdny poplatok v exek.konaní
    a až potom trovy exekúcie

    Tipujem, že trovy exekúcie nie sú viac ako 100.000, ale samozrejme, že sa do takej výšky môžu vyšplhať, ak ďalej "mŕtvy chrobák" nebude platiť.

    Takže potom sú exekútori svine, keď si celé roky neplním svoje pohľadávky a čakám ako na spasenie (ktoré samozrejme nepríde).

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    elaurie, ivustek, Marína, Mgr.Shrek, ivka70, Xanti
    6

    MikiHalasko je offline (nepripojený) MikiHalasko

    Moje meno je Halász, Mikuláš Halász. Som kreatívny a milujem online marketing. Rád pomáham ľuďom predávať svoje služby pomocou internetu. ...viac MikiHalasko
    logo
    Mikuláš Halász
    leso25 Pozri príspevok
    Otec zobral auto na liesing. Stálo 140 000sk, Z toho 50 000sk dával akontáciu. Trebalo doplatiť 90 000. Platiť platil, až kým sme sa nepresťahovali, potom prestal, pretože si nevedel nájsť prácu a prišli si po auto. Zobrali ho, ale
    prišiel papier, že aj tak má zaplatiť dlh, ktorý spolu s
    upomienkami a všetkým robil znovu sumu 90 000sk. Keď začal jazdiť na kamióne, rovno z platu mu sťahovali na to peniaze. Dokopy takto vyplatil 60 000sk, takže trebalo splatiť už len nejakých 30 000sk.
    Lenže potom havaroval, vyše roka maródoval, rovno šiel do invalidného dôchodku a odvtedy už neplatil vôbec.

    Teraz mu došli domov papiere o exekúcii na dom, kde má znovu platiť 90 000 + úroky a všetky poplatky a to robí spolu vyše dvesto tisíc! Z 30 000? Papiere, ako napríklad predvoanie na súd alebo aspoň nejaké upovedomenie, že súd prebieha, žiadne neprišli. To môže súd bez vedomia napariť splátku, bez ohľadu na to, koľko daný človek má príjem? Najprv mu totiž prišlo platiť 200 eur mesačne, potom tam
    volal, pretože oco má dôchodok nejakých 280 eur, tak povedali, že
    minimálne 100 eur tam dať musí.

    Chcela by som sa len opýtať, či je to vôbec možné alebo skôr legálne. Nemalo mu prísť nejaké predvolanie na súd?, Môže sa dlh vyšplhať z 30 000 na sumu niečo cez 220 000?, Súd neberie ohľad na príjem dlžníka?
    exekutor sa musi drzat aj zivotneho minima. pozri http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...tID=39&aid=847

    mam kamosa exekutora, oni vyzeraju ako kamene, ale su radi ked ludia spolupracuju.
    doporucujem sa snimi skontaktovat osobne, vypitat presnejsie info ako sa da este podla nich postupovat, najlepsie v strucnej lajkovi zrozumitelnej pisomnej forme. popripade sa obratit na pravneho zastupcu, ked uz sa to takto vysplhalo.
    Mi sme prisli o dom, otec tiez neriesil, ale sa snazil vyhybat. Ked som mal 18, prisli bol som sam doma, nechcel som ich pustit. Chceli prevrtat zamok, taksom ich pustil, spysali najprv nabytok. potom ho zobrali, nechali iba zivotu potrebne veci. Potom uz bolo neskoro ked chceli blyzky nieco riesit.zobrali aj dom, a vyplatena zanho bola smiesna suma.

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    V exekučnom konaní nedochádza k predvolaniu na súd, alebo k upozorneniu o možnej exekúcii.
    Povinnému, teda dlžníkovi, iba doručia oznámenie o začatí exekúcie, to je všetko. Ak aj oznámenie nepreberie, nebráni to tomu, aby exekúcia začala.
    Z 30 000 na 220 000 je normálne.
    Viem o prípade, keď z dlhu cca. 1 200 € sa dlh vymáhaný exekútorom vyšplhal na cca 11 000 €.
    Pokúste sa s exekútorom dohodnúť na Dohode o postupnom splácaní pohľadávky. Exekútori sú tomuto celkom naklonení.

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    Laco-monter Pozri príspevok
    Hovorte si čo chcete , pre mňa narast dlhu z 30 000 na 220 000 , je proti dobrým mravom a jednoznačne je to bohapuste zdieranie.
    pozri si exekučný poriadok....tých 220 000 nie je suma, ktorú dlhuje len leasingovke...ale sú v tom aj trovy exekúcie...a tie bývajú vypočítané zákonným spôsobom....

    moriteru je offline (nepripojený) moriteru

    moriteru
    Laco-monter Pozri príspevok
    To len vysvetľuje charakter exekutora.
    Vieš ono v PU pre pôžičky tiež platia dve strany :

    DOSTAL / - / MUSÍ VRÁTIŤ

    PS
    Tak ako má exekútor prečítaný zákon, mal by si ho prečítať každý, kto CHCE dostať.

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Len uvediem zas a znova na pravú mieru
    10 a 20 % je odmena súdneho exekútora, tu ale hovoríme o trovách exekúcie, kde sa k odmene exekútora pripočítavajú hodové výdavky (poštovné, kanc.materiál, telekom.náklady), prípadne odmeny za zriadenie ex. záložného práva na nehnuteľnosti (33,19 EUR za každú nehnuteľnosť) a tiež 19% DPH z toho, čiže nedržme sa striktne, že exekútor nebude pýtať viac ako 20% z pohľadávky.

    elaurie je offline (nepripojený) elaurie

    elaurie
    MikiHalasko Pozri príspevok
    hold.. kto sa nevyzna tak plati
    a kto nema prachy,plati este viac
    Kto nemá prachy na splácanie, nemal by sa zadlžovať...

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Základné pri takýchto transakciách je ,že čokoľvek robím,musím to robiť písomne a včas.Nie že prestanem platiť a dosť.Pokiaľ je závazok leasingovke,tak sa určite vždy dá niečo spraviť,ale pokiaľ človekl prestane komunikovať,je problém.
    Nie je to zdieranie,je to bežná prax.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    BXLmiami Pozri príspevok
    Základné pri takýchto transakciách je ,že čokoľvek robím,musím to robiť písomne a včas.Nie že prestanem platiť a dosť.Pokiaľ je závazok leasingovke,tak sa určite vždy dá niečo spraviť,ale pokiaľ človekl prestane komunikovať,je problém.
    Nie je to zdieranie,je to bežná prax.
    Hovorte si čo chcete , pre mňa narast dlhu z 30 000 na 220 000 , je proti dobrým mravom a jednoznačne je to bohapuste zdieranie.

    moriteru je offline (nepripojený) moriteru

    moriteru
    Laco-monter Pozri príspevok
    Hovorte si čo chcete , pre mňa narast dlhu z 30 000 na 220 000 , je proti dobrým mravom a jednoznačne je to bohapuste zdieranie.
    Kedže nie si sudca, tvoj hlas je iba hlasom volajúceho na púšti - nevypočutý / irelevantný.

    miky64 je offline (nepripojený) miky64

    bol som,som a ešte chvílku budem ...viac miky64
    iriska Pozri príspevok
    lenže, nie každý si prečíta, že tá suma 220.000 pozostáva z
    - istiny
    - úrokov
    - sankcií, poplatkov a pod. ktoré boli zahrnuté v zmluvách
    - nákladov na právne zastupovanie v pôvodnom konaní
    - súdne poplatky v pôvodnom konaní
    - náklady na právne zastupovanie v exek.konaní
    - súdny poplatok v exek.konaní
    a až potom trovy exekúcie

    Tipujem, že trovy exekúcie nie sú viac ako 100.000, ale samozrejme, že sa do takej výšky môžu vyšplhať, ak ďalej "mŕtvy chrobák" nebude platiť.

    Takže potom sú exekútori svine, keď si celé roky neplním svoje pohľadávky a čakám ako na spasenie (ktoré samozrejme nepríde).
    pokial sa nemylim odmena pre exekutora sa pohybuje od 5 do 20% z vymahanej sumy kdesi som to čital ale nie som si isty

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    miky64 Pozri príspevok
    pokial sa nemylim odmena pre exekutora sa pohybuje od 5 do 20% z vymahanej sumy kdesi som to čital ale nie som si isty
    No to áno.
    10% je to vtedy, keď zaplatí do 15 dní od doručenia Upovedomenia o začatí exekúcie, 20% ak neskôr.
    Ale to je len odmena exekútora. Ako písala iriska, je tam toho viac.

    MikiHalasko je offline (nepripojený) MikiHalasko

    Moje meno je Halász, Mikuláš Halász. Som kreatívny a milujem online marketing. Rád pomáham ľuďom predávať svoje služby pomocou internetu. ...viac MikiHalasko
    [QUOTE=iriska;1388293] kde sa k odmene exekútora pripočítavajú hodové výdavky......./QUOTE]

    aj ked nahodov, ale myslim ze si to vystihla presne. Hodove vydavky.
    Zarataju si este aj to za co budu hodovat.
    hold.. kto sa nevyzna tak plati
    a kto nema prachy,plati este viac

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..citujem.
    ...Trebalo doplatiť 90 000.
    ...robil znovu sumu 90 000sk.
    ...Dokopy takto vyplatil 60 000sk
    ..trebalo splatiť už len nejakých 30 000sk.

    ...kde má znovu platiť 90 000
    +úroky a všetky poplatky a to robí spolu vyše dvesto tisíc

    ...Môže sa dlh vyšplhať z 30 000 na sumu niečo cez 220 000?
    ----------------------------------------------------------

    ..no ja to vidím tak, že už raz zaplatil 60000, teda má na tie peniaze doklad o zaplatení..tak ten by som zobrala k exekútorovi, ukázala by som ho a spýtala sa, prečo má znova platiť celých 90000 tisíc????...zostatková suma na zaplatenie je predsa 30000 plus poplatky z omeškania, a aké boli tie exekučné trovy, keď exekútor poslal iba oznámenie o začatí exekúcie listom?...mi nepovedzte že stáli 190000!!!...vymáhaná suma je predsa 30 000...

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    leso25 Pozri príspevok
    Otec zobral auto na liesing. Stálo 140 000sk, Z toho 50 000sk dával akontáciu. Trebalo doplatiť 90 000. Platiť platil, až kým sme sa nepresťahovali, potom prestal, pretože si nevedel nájsť prácu a prišli si po auto. Zobrali ho, ale
    prišiel papier, že aj tak má zaplatiť dlh, ktorý spolu s
    upomienkami a všetkým robil znovu sumu 90 000sk.
    Keď začal jazdiť na kamióne, rovno z platu mu sťahovali na to peniaze. Dokopy takto vyplatil 60 000sk, takže trebalo splatiť už len nejakých 30 000sk.
    Lenže potom havaroval, vyše roka maródoval, rovno šiel do invalidného dôchodku a odvtedy už neplatil vôbec.

    Teraz mu došli domov papiere o exekúcii na dom, kde má znovu platiť 90 000 + úroky a všetky poplatky a to robí spolu vyše dvesto tisíc! Z 30 000? Papiere, ako napríklad predvoanie na súd alebo aspoň nejaké upovedomenie, že súd prebieha, žiadne neprišli. To môže súd bez vedomia napariť splátku, bez ohľadu na to, koľko daný človek má príjem? Najprv mu totiž prišlo platiť 200 eur mesačne, potom tam
    volal, pretože oco má dôchodok nejakých 280 eur, tak povedali, že
    minimálne 100 eur tam dať musí.

    Chcela by som sa len opýtať, či je to vôbec možné alebo skôr legálne. Nemalo mu prísť nejaké predvolanie na súd?, Môže sa dlh vyšplhať z 30 000 na sumu niečo cez 220 000?, Súd neberie ohľad na príjem dlžníka?
    ..


    ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.