Zavrieť

Porady

nie je nainštalovane zvukove vystupne zariadenie

ahoj,
prosim vas nejde mi na notebooku zvuk. ked si dam spravcu zariadeni tak tam ani nie je polozka sound??? co to znamena - treba novu zvukovku
...skusal som aj nainstalovat ovladac, ktorym sa v minulosti tento problem vyriesil.
dakujem velmi pekne za pomoc
Usporiadat
Fayst Fayst

Fayst je offline (nepripojený) Fayst

Také niečo ako Speakers tam nemám
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Klikni na ikonku repráčika (vpravo dolu) PTM a vyber Možnosti ovládania zvuku: tam by mali byť možnosti - a možno tam by malo byť to HDMI, Speakers......
0 0
Fayst Fayst

Fayst je offline (nepripojený) Fayst

A hele ešte niečo odvtedy čo sa mi to stalo mi nejdu videa na youtube. Asi po 1sekunde to sekne a začne odznova. Takto sa to opakuje asi 2-3krát a potom mi už video nejde.
A v tých možnostiach to tam mám to IDT, zaškrtol som to no nič.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

IDT - t.z. integrovaná zvukovka. Tak potom skús stiahnuť ešte kodeky http://download.cnet.com/IDT-High-De..._4-197119.html
0 0
Fayst Fayst

Fayst je offline (nepripojený) Fayst

Som to stiahol. Nainštalovalo mi to a reštartovalo mi to počítač. No nič sa nezmenilo a ked som spustil diagnostiku tak mi napísalo že Zariadenie IDT Hight Definition Audio CODEC má problém s ovládačom.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Takže aj ovládač potrebuješ na zvukovú kartu - tu: http://drivers.softpedia.com/downloa...n+Audio+Driver
Vyber podľa operačného systému, stiahni, nainštaluj.
0 0
Fayst Fayst

Fayst je offline (nepripojený) Fayst

No asi som to stiahol, no je tam viac Aplikácii tak neviem ktoré spustiť. Skúsil som ich spustiť no voláko to nejde.
0 0
Fayst Fayst

Fayst je offline (nepripojený) Fayst

No teraz ked prejdem do sekcie prehrávacie zariadenia alebo nahrávacie tak tam nemám nič iba to MDMI a v správcov& zariadení mi pri tom IDT CODEC ukazuje žltý výkričník.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Prezrel som si celú "komunikáciu" tvojho problému - posledný pokus. Stiahni stade: http://h20566.www2.hp.com/portal/sit...tte.cachetoken ovládač zvukovej karty pre tvoj noťas a OS, ulož si ho. Potom prejdi do Správcu zariadení, nájdi si zvukovú kartu, daj Aktualizovať ovládač a keď bude pýtať, zadaj cestu (podstrč) ten stiahnutý.
0 0
Fayst Fayst

Fayst je offline (nepripojený) Fayst

To som si už stiahol a mám to v notasi a keď dám aktualizovať ovládač píše je je to aktuálne.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Tak ďalší pokus - v Správcovi odober zariadenie - zvukovú kartu, potom reštartuj PC. Ten musí zistiť nové zariadenie (ZK) a bude hľadať pre ňu ovládač. Mal by nainštalovať ho a aktivovať.
0 0
Fayst Fayst

Fayst je offline (nepripojený) Fayst

To som tiež už skúšal, no pri repráčiku je stále červený krížik.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Fayst
To som tiež už skúšal, no pri repráčiku je stále červený krížik.
Takže sa musíš pozrieť aj do BIOSu - či náhodou nie je v ňom zvuková karta deaktivovaná - pretože po odobratí a reštartovaní by ju Windows musel detekovať a priradiť jej IRQ a inštalovať ovládač.....
0 0
Fayst Fayst

Fayst je offline (nepripojený) Fayst

Sorry, ale ja sa do toho moc nevyznám. Kde mám nájsť ten BIOS? A prosím ospravedln moju hlúposť
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Aktualizuj Bios a budeš mať predvolene nastavenia od výrobcu. Potom inšaluj audio driver. http://h20566.www2.hp.com/portal/sit...tte.cachetoken
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Fayst
Sorry, ale ja sa do toho moc nevyznám. Kde mám nájsť ten BIOS? A prosím ospravedln moju hlúposť
Pri bootovaní (spúšťaní) musíš stláčať určitú klávesu (podľa typu NB a BIOSu - často F2, F8, Del, Esc (bez znalostí BIOSu a NB ťažko radiť).

Príklad:



Potom by sa vybralo Load Optimized Default - to nastaví BIOS tak, aby všetko "fungovalo"


Prípadne hľadať:
- Onboard Audio Function - dať Auto, alebo Enable

A nakoniec Save & Exit Setup.
0 0
Fayst Fayst

Fayst je offline (nepripojený) Fayst

OK idem to skúsiť.
0 0
Fayst Fayst

Fayst je offline (nepripojený) Fayst

No niak to nevyšlo. Vypol som notas a zapol. Začal sa mi načítavať Windows no potom sa mi hneď ukázali používatelia a žiadny text mi nezobrazilo ako to tam máš ty.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Bol si pomalý . Musíš stláčať ihneď po zapnutí - klasicky ťukať uvedenú klávesu ihneď po stlačení vypínača - inak nestihneš.
0 0
Fayst Fayst

Fayst je offline (nepripojený) Fayst

No, takže niečo s BIOSOM tam bolo no žiadne Audio nič, iba niaky uptade, ale to taktiež nešlo. Boli tam aj iné veci no niečo zo zvukom nie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať