Zavrieť

Porady

Živnosť na výučbu cudzích jazykov

Dobrý večer,
Chcela som poprosiť o radu tých, ktorí majú skúsenosti so zakladaním živnosti: Výučba cudzích jazykov, prekladateľstvo a tlmočníctvo. Chcela by som si vziať príspevok z Úradu práce na začatie podnikania. Pomohol by mi niekto s tipmi na napísanie podnikateľského zámeru, či plánu? Taktiež by ma zaujímalo čo všetko si môžem dať do nákladov: PC a príslušné prekladateľské softvary su jasné, ale môžu byť aj študijné materiály, knihy, slovníky a čo ja viem čo všetko. Študijný pobyt...to už asi preháňam, že?
Ďakujem Vám...Pekný večer...
Daa
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    daa Pozri príspevok
    Dobrý večer,
    Chcela som poprosiť o radu tých, ktorí majú skúsenosti so zakladaním živnosti: Výučba cudzích jazykov, prekladateľstvo a tlmočníctvo. Chcela by som si vziať príspevok z Úradu práce na začatie podnikania. Pomohol by mi niekto s tipmi na napísanie podnikateľského zámeru, či plánu? Taktiež by ma zaujímalo čo všetko si môžem dať do nákladov: PC a príslušné prekladateľské softvary su jasné, ale môžu byť aj študijné materiály, knihy, slovníky a čo ja viem čo všetko. Študijný pobyt...to už asi preháňam, že?
    Ďakujem Vám...Pekný večer...
    Daa
    K tomu potrebuješ viazanú živnosť : Vyučovanie v odbore cudzích jazykov, prekladateľské a tlmočnícke služby - na to musíš mať dokončené štúdium príslušných jazvykov na vysokej škole alebo štátnicu, alebo preukázanie 10 ročného pobytu v cudzom štáte s úradným jazkykom, ktorý sa má vyučovať.
    Do nákladov môžeš dať všetko, čo súvisí s tvojou činnosťou, PC, kancel. potreby softvéry, knihy a pod.
    Čo sa týka toho vypracovania podnikateľského zámeru, dobre pohľadaj v googli.... dá sa nájsť, ja som robila pre jednu klientku masérku takýto zámer a vyšlo jej to.

    daa je offline (nepripojený) daa

    daa
    No ved to: o tej viazanej zivnosti viem a nase urady mi to skomplikovali ako sa len dalo, kedze neuznavaju studium v zahranici (neprihliadajuc vobec na uroven tohto studia a jeho vysledkov). Moj pripad je: 9 rocny pobyt v Londyne plus Certifikaty urovne C1 a aj C2(Cambridge Certificate of Proficiency in English). Ale 10 rokov staci...a vtedy ani len matura nemusi byt...no ale to uz je na inu debatu.
    Takze po mojom marnom boji s veternymi mlynmi (Ministerstvom skolstva a statnymi jazykovkami) o uznanie rovnocennosti mojich skusok s nasimi jazykovymi statnymi skuskami (na zaklade Spolocneho europskeho ramca pre jazyky) som musela podat ziadost o vykonanie vseobecnej statnej skusky ktora je o uroven nizsia ako je ta co mam ja (a na zivnost dokonca staci aj zakladna - takze dve urovne dole).
    A pisomna cast spominanej statnej skusky ma len utrvrdila v absurdnosti celej siutuacie (kedze ani tato uroven podla nich C1 nema vela spolocneho s ovela narocnejsou Advanced Cambridgskou skuskou tej istej urovne podla toho isteho referencneho ramca - narocnost sa nedala ani porovnat...)
    Takze este ustna cast ma caka koncom maja a potom si mozem zacat vybavovat veci okolo zivnosti. Kedze sa tie skusky robia len 2x do roka "vysim" uz par dobrych mesiacov.
    Vdaka za odpoved, pozriem sa aj na google a uvidim co najdem...
    Daa

    Živnosť na výučbu cudzích jazykov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.