Zavrieť

Porady

čím postrekovať- čo je to za chorobu

chcel som sa pokúsiť o pestovanie stromkov bez postreku ale nejak to nejde. Prosím vás pomôžte mi identifikovať čo to mám na stromkoch za choroby a ako ich vyliečiť (aj chemicky). Broskyňa má kučeravé niektoré listy (foto broskyňa 1) a na konároch nájdem miesta s larvami po ktorých lozia mravce(f.broskyňa 2), na hruške sú nejaké čierne botky(f. hruška) a na jabloni sú konce ako by pomúčené (f. jabloň 1) a niektoré listy červenejú
( f.jabloň2).
ďakujem za pomoc.
Usporiadat
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

mimo278 Pozri príspevok
Na kuceravost ti mozem odporucit hypermangan. Kupis ho takmer v kazdej lekarni. Ja som stym nemal problem ani v nasej dedinskej lekarni . Na liter vody daj na spicku noza kristalikov hypermanganu a postrek opakuj 3X v tyzdnovom intervale. Broskynu treba dokladne postriekat. (nemusis pouzit chemicke pripravky) Bezne sa pouziva na choroby koze ako dezinfekcia, takze neuskodi ani zdraviu
To máš odskúšané? Je to zaujímavý nápad a vlastne asi neškodný aj pre strom v štádiu už nasadených plodov, lebo tá kučeravosť teraz ešte po dažďoch akoby sa rozmohla. Ja som predvlani oberala poctivo všetky zbujnené listy. Pomohlo to, ale toto počujem prvýkrát. Skúsim.

A ešte by som poprosila radu: Vlani sme museli dať von višňu, nielen monilioza, ale ona mala celý kmeň už napadnutý, akoby larvami a čiernymi chrobákmi. Už nemala silu vlastne nič dochovať. Obkopali a obpílili sme vo veľkej jame aj korene, ale nie celé. Zostali tam asi 15 cm hrubé ešte ďalej v zemi, že nech zhniju. Ostatok aj s konármi sme v tej jame spálili. Neďaleko od koreňov sme tento rok zasadili z jednej strany višňu a z druhej rástla broskyňa. Je tam aj trávnik a teraz nám akoby z okolia tých koreňov vyrastajú huby. Podľa klobúčikov je to podobné ako hnojníky. Celé trsy. Jedni vykopen a do dvoch dní sú tam ďalšie. Zdá sa akoby to šlo od tých nechaných koreňov. Predtým tam také niečo nebolo. Čo s tým ak nechceme znovu hĺbiť jamu a vyťahovať ten zvyšok koreňov (sú dosť hlboko). Ale najviac sa bojím, či to nenapadne korene nového stromku čo sú na tom mieste.
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

ela77 Pozri príspevok
.

. Je tam aj trávnik a teraz nám akoby z okolia tých koreňov vyrastajú huby. Podľa klobúčikov je to podobné ako hnojníky. Celé trsy. Jedni vykopen a do dvoch dní sú tam ďalšie. Zdá sa akoby to šlo od tých nechaných koreňov. Predtým tam také niečo nebolo. Čo s tým ak nechceme znovu hĺbiť jamu a vyťahovať ten zvyšok koreňov (sú dosť hlboko). Ale najviac sa bojím, či to nenapadne korene nového stromku čo sú na tom mieste.
To isté mám ja po jabloni. Mykológ ma ubezpečoval, že na živé stromy sa to nedostane, živí sa odumretým drevom. Vyberať to zo zeme nemá zmysel, bola by to riadna drina a efekt minimálny. Postreky na to nezaberú, chce to vraj čas a pevné nervy
0 0
qucko qucko

qucko je offline (nepripojený) qucko

Dobry den, precital som si cele toto vlakno diskusne, a tiez teraz po tych dazdoch mam velke problemy s broskynou... dnes osm aj troch aotrhal listy napadnute, ale to by osm ju mohol celu otrhat... fakt neexistuje nejaky postrek co by to aspon zmiernil? dakujem
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

qucko Pozri príspevok
Dobry den, precital som si cele toto vlakno diskusne, a tiez teraz po tych dazdoch mam velke problemy s broskynou... dnes osm aj troch aotrhal listy napadnute, ale to by osm ju mohol celu otrhat... fakt neexistuje nejaky postrek co by to aspon zmiernil? dakujem
Zabudol si uviesť niečo podstatné - čo jej je?
0 0
mimo278 mimo278

mimo278 je offline (nepripojený) mimo278

qucko Pozri príspevok
Dobry den, precital som si cele toto vlakno diskusne, a tiez teraz po tych dazdoch mam velke problemy s broskynou... dnes osm aj troch aotrhal listy napadnute, ale to by osm ju mohol celu otrhat... fakt neexistuje nejaky postrek co by to aspon zmiernil? dakujem
Ak myslis kuceravost. Bud skus hypermangan alebo pouzi chemiu a mas vybavene. Odporucam KUPRIKOL 50, CHAMPION 50 WP, KUPROFOR 50 SC.
0 0
qucko qucko

qucko je offline (nepripojený) qucko

jaaj jasne sorry.... hej hej broskyna je kucerava strasne..... okej pojdem kupit lebo take nieco nemam doma... dakujem
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

mimo278 Pozri príspevok
Ak myslis kuceravost. Bud skus hypermangan alebo pouzi chemiu a mas vybavene. Odporucam KUPRIKOL 50, CHAMPION 50 WP, KUPROFOR 50 SC.
Táto rada mi pripadá trochu zákerná! Postrekovať broskyňu meďnatým prípravkom počas vegetácie?! Ty si to už skúšal? Ak je v dobrej kondícii a prežije to, bude sa z toho spamätávať tri roky! Meďnaté prostriedky sa používajú na neolistené stromy. V čase vegetácie sú vhodné organofofátové postreky. Inak hypermangán spomínal už môj dedo, a tiež čosi o riedenom mlieku. Neviete o tom niekto?
0 0
mimo278 mimo278

mimo278 je offline (nepripojený) mimo278

Silvernola Pozri príspevok
Táto rada mi pripadá trochu zákerná! Postrekovať broskyňu meďnatým prípravkom počas vegetácie?! Ty si to už skúšal? Ak je v dobrej kondícii a prežije to, bude sa z toho spamätávať tri roky! Meďnaté prostriedky sa používajú na neolistené stromy. V čase vegetácie sú vhodné organofofátové postreky. Inak hypermangán spomínal už môj dedo, a tiež čosi o riedenom mlieku. Neviete o tom niekto?
Skusal som striekat Kuprikolom. Broskina bola velmi kucerava a tak somju postriekal. Broskyna vydrzala bez problemov. Inak skus hypermangan. Tym urcite nic nepokazis. A ak tam mas aj vosky, tak skus vyluh zo zyhlavy.
Naposledy upravil mimo278 : 21.05.10 at 18:59
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
V období, keď už sú nahodené plody a prejaví sa kučeravosť- už sa nedoporučuje striekanie! Až po zbere!
A následne prvý postrek proti kučeravosti treba spraviť ešte na jeseň, potom hneď ešte pred vypučaním prvých lístkov....
0 0
vierockak vierockak

vierockak je offline (nepripojený) vierockak

Bionda Pozri príspevok
V období, keď už sú nahodené plody a prejaví sa kučeravosť- už sa nedoporučuje striekanie!
doplním - postrek po prepuknutí choroby už ani spravidla nebýva účinný
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Poraďte mi prosím, mám peknú jabloň nízku,toho roku mala veľmi veľa jablk, ale hnijú už na strome a to od kvetu nie od stopky.Čo by som mala urobiť ?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať