Zavrieť

Porady

Aké poistenie pre živitela rodiny

Dobrý deň.
Doteraz nemám uzavreté žiadne poistenie.
Manželka a dve deti sú závislé od môjho príjmu.
Chcem si ako jediný živiteľ rodiny uzavrieť poistenie pre prípad že by sa mi niečo stalo.
Ide mi o čo najlepšie zabezpečenie rodiny a nie sporenie.
Po prečítaní rôznych diskusií mi je jasné že v mojom prípade by bola najrozumnejšia poistka bud rizikové poistenie alebo úrazové poistenie.
Aj som si nejaké vybral ale ani jedna poistovna zo štyroch mi nechcela poslať ich Všeobecné podmienky poistenia.
Musím už byt ich klient .Je toto vôbec možné,prečo také tajnosti ?
Všetky ma odporučili aby som ich navštívil bud na pobočke alebo že ma navštívi ich agent.
Moja predstava bola taká že si podmienky preštudujem doma a potom sa rozhodnem ktorá je pre mňa najvýhodnejšia.
Takto niekde za prepážkou za polhodinku sa nejakej poisťovni upísať na desiatky rokov a určite by mi nanútili kopec zbytočností ktoré nepotrebujem.
Po tomto sklamaní som sa rozhodol napísať na toto fórum,lebo viem že je tu veľa rozumných ľudí ktorý vedia poradiť.
Niečo o mne:
Mám 46 rokov
Dve deti / 21 a 5 ročné /
Manželka je doma stará sa o dcéru.
Nikdy som nemal žiadny úraz,nič zlomené žiadnu chorobu okrem sezónnej chrípky.
V zamestnaní úspešne absolvujem pravidelné ročné lekárske prehliadky odber krvi a pečeňové testy.
Mám spotrebný úver na 10 000 Eur ktorý budem splácať ešte 5 rokov.
Neviem čo by bolo pre mňa výhodnejšie či rizikové alebo úrazové poistenie alebo nejaké rodinné alebo poistiť len dcéru a spolu s nou aj seba ?
Rizikové by malo obsahovať :pevnú poistnú čiastku,indexáciu,rozšírenie rozsahu poistnej ochrany formou rôznych pripoistení,prípadne pripoistenie kritických chorob.
Úrazové poistenie by malo obsahovat: smrt úrazom,trvalé následky úrazu plnené progresívne,denné odškodnenie za dobu liečenia úrazu od prvého dna,
denné odškodnenie za dobu liečenie vymenovaných úrazov ,denné odškodnenie pre pobyt v nemocnici v dôsledku úrazu,paušálne čiastky za určité úrazy,pripoistenie kritických chorob .
Tieto so vybral ja ale ani jedny mi neposlali podmienky
AXA - Tradičné životné poistenie,
Rodinné úrazové poistenie,
Rizikové životné poistenie
Detské životné poistenie Lienka

UNIQA -Individuálne úrazové poistenie
Rodinné úrazové poistenie
Život & Zdravie - poistný program Quatro
Poistenie pre prípad kritických chorôb

GENERALI - FIT – úrazové poistenie
FAMILY – úrazové poistenie
Rizikové poistenie-ISTOTA
SLNIEČKO – životné poistenie pre deti

Prípadne poraďte ako najlepšie zabezpečím svojich najbližších.
Ďakujem za každú radu.
Usporiadat
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

skus este Aegon,

kriticke choroby su najdrahsie, pozorne si prezri tabulky vo vseobecnych podmienkach, kolko bude pripadne plnenie a hlavne, za splnenia akych podmienok, to iste aj pri uraze, pricom zvaz aj progresivne plnenie,

davky pri pracovnej neschopnosti si pozri, na aky maximalne dlhy cas mozu byt vyplacane a za akych podmienok, obcas sa ich nevyplati mat, lebo su casovo a inymi podmienami dost obmedzene, ale toto rizikov Ti kryje uz aj samotny uraz,
je tam vela variacii,

ak budes rozhodnuty, rada by som uvitala, co si si vybral, za aku cenu a na ake plnenia, aby som si updatovala prehlad, dakujem
0 0
shampoo shampoo

shampoo je offline (nepripojený) shampoo

Ďakujem.
Ten Aegon som mal v pláne ale najbližšia pobočka je 30km.
Samozrejme že to sem dám....."na komplet" aj s cenou za splátky
Naposledy upravil shampoo : 16.05.10 at 11:34
0 0
zuzka3110 zuzka3110

zuzka3110 je offline (nepripojený) zuzka3110

Xanti Pozri príspevok
Ja sa vyjadrím len k tej jazve.
Dieťa znamych sebou švaclo o zárubňu, a dostalo za malú jazvičku ( cca 1 cm ) 100 eur.
Známy bol šikovný pri športe, rozbil hlavu, boli z toho dva stehy a dostal 170 eur, za tú malú jazvičku.

Presne ako píše Chobot, treba hľadať také poistenie aby bolo kryté od najmenšieho poškodenia. Tie jazvičky tvorili 1% z poistnej sumy na ktorú boli poistený.
Čiže poistka dieťaťa bola vo výške 10 000 eur, a poistka dospelého bola vo výške 17 000 eur ( s progresiou ).

U niektorých poisťovní by nedostali nič.
Xanti, prosím Vás, tiež idem dať deťom (3 a 5 rokov) úrazové poistenie, prosím ak sa vyznáte v tých x poisťovniach, ktorú si vybrať.. obehala som ich, mám niektoré zmluvy a podmienky, ale neviem, na čo dať pozor. Je tam strašne veľa obmedzení, kedy poisťovňa neplatí za úraz.

A ešte musím alebo chcem poistiť aj manžela, ktorý zatiaľ nemá žiadne poistenie.. tak rozmýšlam aj o nejakom rodinnom poistení, len neviem, oplatí sa radšej individuálne alebo to rodinné?

ďakujem
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
zuzka3110 Pozri príspevok
Xanti, prosím Vás, tiež idem dať deťom (3 a 5 rokov) úrazové poistenie, prosím ak sa vyznáte v tých x poisťovniach, ktorú si vybrať.. obehala som ich, mám niektoré zmluvy a podmienky, ale neviem, na čo dať pozor. Je tam strašne veľa obmedzení, kedy poisťovňa neplatí za úraz.

A ešte musím alebo chcem poistiť aj manžela, ktorý zatiaľ nemá žiadne poistenie.. tak rozmýšlam aj o nejakom rodinnom poistení, len neviem, oplatí sa radšej individuálne alebo to rodinné?

ďakujem
Manzelovi dobre kapitalove poistenie, detom sporenie ziadne poistenie, Moj nazor.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Žiadne poistenie, pozostalí dostanú veľmi málo.
Radšej kúp niečo na prenájom napr. garáž vo väčšom meste. Aj keď sa ti bude zdať že príjem z toho prenájmu bude malý, ak by sa niečo s tebou stalo tak majú vždy deti čo predať.
Živiť po dlhé roky zahraničný menežment v poisťovniach - to teda nie !!!!
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
hubatá Pozri príspevok
Žiadne poistenie, pozostalí dostanú veľmi málo.
Radšej kúp niečo na prenájom napr. garáž vo väčšom meste. Aj keď sa ti bude zdať že príjem z toho prenájmu bude malý, ak by sa niečo s tebou stalo tak majú vždy deti čo predať.
Živiť po dlhé roky zahraničný menežment v poisťovniach - to teda nie !!!!

myslis ze kazdy ma peniaze na to aby si kupil garaz?alebo nieco ine? skor najdu peniaze vo forme mensich mes.splatok ako nejaku vacsiu sumu. Poistenie urcite nie je na to aby som zarobil na smrti blizkeho i ked niektori rozmyslaju zvlastne. Ked je manzel zivitel rodiny tak by mal mat dobre poistenie na pripad urazu, trvale nasledky , poist. na smrt ci dalsie pripoistenia.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

za tie isté peniaze čo bude džgať do poisťovne môže si vziať úver a z prenájmu ten úver aj splácať. Poisťovne krachujú, o pár rokov zbankrotujú, je to neistá a drahá investícia.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

ešte dodám: kým prebehne dedičské konanie pozostalým poisťovňa nič nevyplatí. A tak musia mať peniaze na pohreb, a aj za samotné dedičské konanie sa platí - nepresvedčíš ma o tom, že poistenie je dobrá investícia pre obyčajného, nemajetného človeka. Ale z prenájmu garáže máš úžitok aj ty počas života a pozostalí aj vtedy ak by sa ti niečo stalo či už úraz, alebo to najhoršie. Nepresvedčil si ma že treba živiť celé roky nejakú poisťovňu......
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

hubata:
pokial je na zmluve uvedena opravnena osoba, tak plnenie z poistky NIE JE sucastou dedicskeho konania ... peniaze poistovna vyplati opravnenej osobe a o dedicske konanie sa vobec nezaujima ...

plnenie je sucastou dedicskeho konania len vtedy, pokial na zmluve nie je uvedena opravnena osoba ...

opravnenou osobou moze byt ktokolvek, koho poisteny uvedie v zmluve
1 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
ja som tu neni na to aby som ta presvedcil ja som odpovedal na otazku kedze hlada poistenie a nie garaz :-P

napr. muz ostane invalid oslepne zivitel rodiny co ma z tej garaze??
a o tom prenajme tej garaze ani nepisem lebo to moze napadnut len cloveka co s tym nema vobec skusenost
1 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

ale veď z tej garáže môže mať predsa pravidelný príjem aj nevidomý až do smrti nie?
Poisťovňa mu vyplatí jednorazovo odškodné a je zasa bez peňazí, lebo z invalidného dôchodku mu nezostane platiť si poistenie. Bude mať čo robiť aby vyživil z invalidného dôchodku rodinu. Garáž bola daná ako príklad že aj nemajetný si môže privyrobiť na prenájme.
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
skoda pisat mas na to iny nazor , tu garaz si najprv musi kupit za nieco a ked je nemajetny tak za co? pri poisteni "dobrom" moze ziskat viac ako pri garazi kt. ma hodnotu cca 10 000€ prinajlepsom.

ale veď z tej garáže môže mať predsa pravidelný príjem aj nevidomý až do smrti nie

co myslis kolko sa tak berie za prenajom garaze? + dane odvody do ZP co ti vide kolko?
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Veď ti to už opakujem tretí krát:
prepočítaj si koľko platíš poistku a koľko splácaš úver napríklad za garáž (garáž bola predsa len príklad). Zistíš že za tie peniaze čo mesačne získaš z prenájmu tak splácaš banke mesačne zasa úver. Za plného zdravia možno ani nič nezískaš, ale ak by si ochorel alebo ak by ste potrebovali naraz väčšiu sumu peňazí, tak máte predsa čo predať a to ti určite vynesie viac ako keď budeš šetriť 10 rokov v nejakej poisťovni (ak medzitým nezbankrotuje a 8 x ti nezvýši poistku). A čo s garážou majú spoločné odvody do ZP - to teda neviem. Veď sa zamysli nad tým čo mi odpovieš.
Garáž v BA dostaneš za cca 9000 €, neviem kde bývaš, v menších mestách je to menej.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Wau,
no u nás by dostal za prenájom garáže 30e, to je taká pomoc po zaplatení elektriky, že môže každý mesiac ísť na dovolenku.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

V BA dostane za prenájom cca 66 € mesačne, neviem čo vyjde mesačne poistka v poisťovni a neviem koľko by platil mesačne úver banke. Ale aj tak by mu zostala po splatení úveru hodnota garáže t.j. suma cca 9 000 € keby prišlo k úrazu alebo k úmrtiu. Sumu 9.000 € by od poisťovne dostal za akých podmienok?
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
napriklad v mojej poistke co ma stoji cca 33€ mes mam poistnu sumu na 20 000€ , invalidita podla percent 7000€ - 33000€ , denne odskodne 5€ a je tam toho dost a som spokojny. a popravde kiez by som ju neikdy nemusel vyuzit. ale keby daco viem ze neostane moja rodina na sucho. A ked chcem zhodnocovat peniaze tak si nevyberiem poistovnu a tiez nie kupu garaze ako priklad. stale sa tu bavime o tom ze nejaka Zuzka sa pyta na poistenie
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Video 1983 a môžeš mi poslať do ss názov tej poisťovne? Táto by sa mi páčila
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
tri wecka 123 . ie
0 0
zuzka3110 zuzka3110

zuzka3110 je offline (nepripojený) zuzka3110

ďakujem, tá garáž by bolo síce riešenie, ale ja som chcela ozaj vedieť len ohľadne úrazového poistenia.. to už som rozhodnutá, že ho chcem dať, len som chcela poradiť aké vybrať..
Preto ak viete poradiť, na čo si dať pozor pri výbere, budem vďačná. Ide mi o to, že mám 2 chalanov a nikdy neviem, čo sa stane, nejaká zlomená ruka... preto chcem hlavne drobné úrazy, ale neplatiť za zbytočnosti!
A pre manžela je to asi pochopiteľné, keďže je živiteľom rodiny a už mal aj úraz a nič z toho..
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

hubatá Pozri príspevok
Žiadne poistenie, pozostalí dostanú veľmi málo.
Radšej kúp niečo na prenájom napr. garáž vo väčšom meste. Aj keď sa ti bude zdať že príjem z toho prenájmu bude malý, ak by sa niečo s tebou stalo tak majú vždy deti čo predať.
Živiť po dlhé roky zahraničný menežment v poisťovniach - to teda nie !!!!
Možno si si nevšimla, ale tato téma, je čistá reklama na poisťovacie vošky.
Tu s logikou, že garáž je skutočná, reálna hodnota s reálnym výnosom, neuspeješ.
--------------------------
Ten zahraničný manažment sú v skutočnosti takí mravci, čo chovajú a pestujú neúnavné vošky v podobe našich poisťovacích agentov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať