Zavrieť

Porady

Ziaci nechcú zaplatiť

Ziaci nechcu zaplatiť príspevok do Fondu rodičovského združenia, resp. zaplatia iba časť poplatku.

Ako ziakov prinútiť, aby tento príspevok zaplatili?
Rada RZ si výšku odsúhlasila.
Este musím doplniť, že sme umelecká škola a tieto prostriedky sú použite na nákup pomocok.
Pomocky si sami na vyučovanie nenosia.
Naposledy upravil csuvto : 04.05.10 at 14:31
Usporiadat
doktor01 doktor01

doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

vlastička Pozri príspevok
Neviem o tom, ze by sa cez prispevky ZRS mali financovat pomocky pre ziakov, tieto peniaze vacsinou sluzia na ine vydavky, napr. ocenenia ziakov v sutaziach a pod.
Budem sa opakovať ale predsa mi to nedá nezareagovať. Platenie ZRPŠ je len dobrovoľné, nakoľko rodič nemá zákonnú povinnosť stať sa členom ZRPŠ. Podľa môjho názoru ZRPŠ je prežitok z komunizmu. Pokiaľ škola potrebuje finančné prostriedky na pomôcky, modernizáciu..., nech to konkrétne pomenuje. Ktorá škola informuje svojich členov ZRPŠ o použitých vyzbieraných prostriedkov? A pritom ide o značné €. Ktorá škola vydáva príjmový doklad (a to je základná povinnosť prijímateľa finančných prostriedkov)?
A ešte jedná poznámka. Keď chcem získať nejaké € tak hľadám cestu ktorá si mnohokrát vyžaduje značné úsilie (napišať projekt -€ z EU, nájsť sponzorov). Hľadať spôsob ako vymámiť € (na ZRPŠ) od rodín ktoré sa boria s existenčnými problémami považujem za hyenizmus.
0 0
csuvto csuvto

csuvto je offline (nepripojený) csuvto

nejedná sa o zuš, ale o strednú školu -umeleckého zamerania.
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Laco-monter Pozri príspevok
Žiakov (ale ani rodičov!) nemožno nijak prinutiť .......
danushka Pozri príspevok
......... Neplatia to deti, ale ich rodičia.
Na základe dobrovoľnosti by škola mala rátať s faktom, že nikdy nedosiahne 100% účasť všetkých rodičov na tomto fonde a na druhej strane sú rodičia, ktorí okrem tohto príspevku radi poukážu 2% svojej dane pre školu.....
Flinstone Pozri príspevok
rada odsúhlasila... pýtali sa na niečo aj rodičov?.... a vôbec... ako ich napadlo, že som priateľ školy... a nespomínam si, že by som vstupoval do nejakého spolku...
Myslím, že je to dobrovoľný príspevok a je na rodičoch či súhlasia s jeho výškou, alebo príspevkom ako takým vôbec....
profesional Pozri príspevok
Neexistuje vobec ziadny pravne vymahatelny narok co sa tohto tyka. Preto neexistuje moznost ako to vymahat.......
vlastička Pozri príspevok
Neviem o tom, ze by sa cez prispevky ZRS mali financovat pomocky pre ziakov, tieto peniaze vacsinou sluzia na ine vydavky, napr. ocenenia ziakov v sutaziach a pod.

danushka : ...... Aj tak si stojím za tým, že príspevok do fondu ZRPŠ je dobrovoľný a Vašu situáciu by som riešila školným.
doktor01 Pozri príspevok
Budem sa opakovať ale predsa mi to nedá nezareagovať. Platenie ZRPŠ je len dobrovoľné, nakoľko rodič nemá zákonnú povinnosť stať sa členom ZRPŠ .......
[/QUOTE]

Tieto príspevky triafajú do čierneho ...

Treba si uvedomiť, že OZ rodičov (ZRPŠ) nemôže sanovať zlú finančnú situáciu školy, resp. neschopnosť manažmentu školy zabezpečiť potrebné financie na bezproblémový chod školy.
Naposledy upravil jaros5 : 14.05.10 at 14:02
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať