Zavrieť

Porady

Doklady od predchádzajúcej účtovníčky

Ahojte,
chcela by som Vás poprosiť o radu..
Priateľ je živnostník, je 1/4-ročný platca dane. V roku 2009 zmenil účtovníčku po pol roku. Pôvodná účtovníčka prisľúbila, že nachystá doklady a spraví výstupy, ako keby uzatvárala rok. Čakali sme až do 31. marca 2010, no doklady mu nevrátila. Stále ho naťahovala, dávala termíny, že vraj to ešte nemá nachystané, že nemá čas a podobné výhovorky. Takže aj daňové priznanie sme robili len za pol roka, v nádeji, že keď doklady dostaneme späť, spravíme dodatočné DP. Keďže doklady stále nemáme, chcem sa spýtať, aké sú možnosti nárokovania si dokladov. Nechcem čakať na daňovú kontrolu, pri ktorej by doklady musela vydať.. Priateľ odmieta zaplatiť sumu, ktorú ona požaduje za spracovanie posledného kvartálu, pretože nedodržala sľub.
Usporiadat
dadulcek dadulcek

dadulcek je offline (nepripojený) dadulcek

V pohode, chcela som len radu, ako riešiť tento daný konkrétny prípad. Ďakujem všetkým
0 0
ivustek ivustek

ivustek je offline (nepripojený) ivustek

Iveta
Normálne riešenie by bolo pripraviť peniaze a pekne z rúčky do rúčky si splniť všetky záväzky- obidvaja. A to ste vlastne mali urobiť už v polovici roku 2009.
2 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
dadulcek Pozri príspevok
Viem, to mi už povedala aj jedna známa účtovníčka. Keď to budeme riešiť cez právnika, môže sa to dlho ťahať.. Čo by bolo najúčinnejšie? Jej výstupy nepotrebujem, doklady si nahodím aj spätne..
Nahodiť si môžete , ale sa nezbavíte záväzku, ktorý môže účtovníčka vymáhať cez právnika ,súd a napokon exekútora.
0 0