Zavrieť

Porady

Hliníkový nábytok do záhrady

ahojte, premýšľame nad kúpou záhradného nábytku. Aké máte skúsenosti s hliníkovým? Zatiaľ nás odrádza cena. Oplatí sa investovať?

Ahojte poraďáci, už som to raz skúšala, žiaľ bez odozvy, preto vás opäť žiadam o radu. Máte niekto skúsenosť s hliníkovým záhradným nábytkom? Je to odolné voči dažďu? Chceme totiž kúpiť nejaké pekné stoličky a stôl na záhradu, a hliníkové nás zaujali. Nepoznám však nikoho, kto ich má. A sú dosť drahé, preto privítam každú radu.
Naposledy upravil arizona : 19.05.10 at 15:15 Dôvod: zlúčenie 2 otázok
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    Marína Pozri príspevok
    Veď Slávka píše, že má na nich
    Bingo Marínočka ...ale aj keby neboli tak nie su veľmi studené, lebo je to tenký plech a rýchlo si ho zhreješ ak pustíš vlastné kúrenie ...Ale ja ich mám hlavne kôli mäkkému sedeniu

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    Ja mám tieto stoličky na chatke, kupila som strašne lacno v kauflande , už si nepamätám cenu...ale sú super ľahké, mám na nich "podprdelníky" takže spokojnosť

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Veď Slávka píše, že má na nich
    slavica Pozri príspevok
    Ja mám tieto stoličky na chatke, kupila som strašne lacno v kauflande , už si nepamätám cenu...ale sú super ľahké, mám na nich "podprdelníky" takže spokojnosť

    bupi je offline (nepripojený) bupi

    bupi
    Fajn, tak si to myslel rovnako, buchac, akurat ze to nebolo z Tvojej odpovede jasne. Nikto totiz predtym hrdzavenie nespominal.

    Okrem korozie je dobre sledovat aj ine vlastnosti hlinika, ktore su v tom clanku. Ma to byt vonku - teda aj tepelna stalost, zahrievanie, blesky...

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Ak tomu hliníkové hrnčeky, hliníkové taniere a hliníkové lyžičky a vidličky a cesta k zabúdaniu ako vyšitá aspoň tak sa vyjadrujú odborníci z medicíny na túto tému. Alebo prečo je zakázaný kontakt jedla s hliníkom pri konzumácii stravy.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Ja mám oceľové aj drevenné ale už by som také nekúpil.Jedine Hilník.Je drahý ale ak neplánujem kupovať každé 3-4 roky nové.

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    pavol54 Pozri príspevok
    Ak tomu hliníkové hrnčeky, hliníkové taniere a hliníkové lyžičky a vidličky a cesta k zabúdaniu ako vyšitá aspoň tak sa vyjadrujú odborníci z medicíny na túto tému. Alebo prečo je zakázaný kontakt jedla s hliníkom pri konzumácii stravy.
    Pavol, pavol...tu sa píše o nábytku a nábytok väčšinou nikto neobhrýza , alebo ty ano? že to tak vieš? ....či si vari už zabudol o čom je reč


    ja som hliníkové príbory vyhádzala už pred rokmi....
    Naposledy upravil Halli : 26.05.10 at 20:08

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    [QUOTE=pavol54;1412964]Ak tomu hliníkové hrnčeky, hliníkové taniere a hliníkové lyžičky a vidličky a cesta k zabúdaniu ako vyšitá aspoň tak sa vyjadrujú odborníci z medicíny na túto tému. Alebo prečo je zakázaný kontakt jedla s hliníkom pri konzumácii stravy.[/QUOTE
    Ale veď oni ten hliníkový nábytok nejdú konzumovať.

    Fellini je offline (nepripojený) Fellini

    Fellini
    slavica Pozri príspevok
    Ja mám tieto stoličky na chatke, kupila som strašne lacno v kauflande , už si nepamätám cenu...ale sú super ľahké, mám na nich "podprdelníky" takže spokojnosť
    ahoj, a nie sú stoličky studené?

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Slávka, ja sa z teba ............ Vraj vlastné kúrenie.
    Naposledy upravil Marína : 27.05.10 at 20:36

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    Marína Pozri príspevok
    Slávka, ja sa z teba ............ Vraj vlastné kúrenie.

    Evi, no vieš, že kúrenie je moja profes.deformácia ...ale na záhrade funguje aj alternatívny zdroj

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    slavica Pozri príspevok
    Evi, no vieš, že kúrenie je moja profes.deformácia ...ale na záhrade funguje aj alternatívny zdroj


    Ten alternatívny zdroj, nezaťažuje, nestrhá manometer???

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    slavica Pozri príspevok
    Evi, no vieš, že kúrenie je moja profes.deformácia ...ale na záhrade funguje aj alternatívny zdroj

    Slávka, to teda je a keby čiste, ale ozaj len čiste náhodou nastalo "prekúrenie", si predsa správne profesne "deformovaná" aj na vodu.

    mszv je offline (nepripojený) mszv

    mszv
    Aj my sa zamýšľame nad tým, aký záhradný nábytok kúpiť, tak by som sa chcela opýtať, prečo sa neoplatí kúpiť drevený - rozsuší sa od slnka po 3 rokoch?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Fellini Pozri príspevok
    ahojte, premýšľame nad kúpou záhradného nábytku. Aké máte skúsenosti s hliníkovým? Zatiaľ nás odrádza cena. Oplatí sa investovať?

    Ahojte poraďáci, už som to raz skúšala, žiaľ bez odozvy, preto vás opäť žiadam o radu. Máte niekto skúsenosť s hliníkovým záhradným nábytkom? Je to odolné voči dažďu? Chceme totiž kúpiť nejaké pekné stoličky a stôl na záhradu, a hliníkové nás zaujali. Nepoznám však nikoho, kto ich má. A sú dosť drahé, preto privítam každú radu.
    Inak poviem ...

    Hliník se odstěhoval do Humpolce ....

    V žiadnom prípade by som ho nezniesol na svojom ...ale to som JA...

    Drevo je oveľa krajšie ...ale to je môj názor ...

    A na záver ...hliník a hrdza ...asi ťažko ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    bupi Pozri príspevok
    Buchac hlinik a korozia?

    Toto sice nie je o priamo o hlinikovom nabytku, ale nieco to o materiali napovie
    http://sk.prefa.com/popup_faq.php
    Pozrel som ...a ????

    13 Korózia

    Koróziou označujeme poškodenie kovov chemickou alebo elektrochemickou reakciou so svojím okolím. Najznámejším druhom korózie je hrdzavenie železa.

    Hliník je odolný voči korózii!
    Tvrdím azda niečo iné ?????...asi ťažko...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.