Zavrieť

Porady

ako s diaľničnou známkou pri predaji auta?

Zdravím všetkých poraďákov!

Chcel by som predať auto na ktorom mám diaľničnú známku až do konca tohto roka a chcem sa spýtať, že či sa nejako tá známka nedá prehlásiť na nové auto. Má s tým niekto nejaké skúsenosti? Neviete mi poradiť?
Usporiadat
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Všetci poraďáci zdravia teba.

http://www.ndsas.sk/vymena-dialnicnych-nalepiek/10794s
4 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

bobino38 Pozri príspevok
Ja mám zas inú otazku, ak kupujem nové auto v inom okrese a pri presune domov cez dialnicu potrebujem dialničnú známku, čo mám napísať na kontrolný ustrižok, keď auto ešte nemám prihlásené do evidencie?
Ja by som tam nenapísala nič. Keby ma zastavili ukážem im, že známku som kúpila a nech páni policajti povedia čo tam mám napísať
Mal by si tam podľa správnosti dať to ŠPZ platné v čase presunu. Kúp týždennú známku, tak veľa nestratíš.
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Niekedy sa tomu vraví kalkulované straty . S tým treba rátať.
1 0
mlisa mlisa

mlisa je offline (nepripojený) mlisa

Zuuzaaa Pozri príspevok
Počas jedného mesiaca mi 2x menili čelné sklo - nikto odo mňa nepýtal kontrolný ústrižok a známka bola vždy neporušene nalepená na skle :-)

Inak nepoznám nikoho, kto píše ŠPZ na ústrižok. A pri predaji auta do iného okresu (zmena ŠPZ), je známka aj tak nepoužiteľná.. No a keď je novému kupujúcemu k ničomu, bola by škoda neskúsiť ju zlepiť. či? :-)
nehovorim ze sa to nerobi, hovorim ze to nie je v sulade s predpismi :-)

mozme sa zoznamit, ja si SPZ na ustrizok pisem vzdy Z
namka je platna az napisanim SPZ, neviem si predstavit ze ju tam budem rychlo dopisovat ked ma zastavia policajti...
1 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
misoft Pozri príspevok
Niekedy sa tomu vraví kalkulované straty . S tým treba rátať.
Náklady obetovaných príležitostí...
Keď som prečítal túto otázku..hneď ma napadla Imrova hláška z posledného Paneláku "Keď natankujem nádrž, zaplatím poistku a kúpim diaľničnú známku, zdvojnásobím hodnotu otcovho auta.."
0 0
Zuuzaaa Zuuzaaa

Zuuzaaa je offline (nepripojený) Zuuzaaa

v servise, kde menia čelné sklá, to vedia zlepiť a potom nalepiť na nové sklo :P
0 0
mlisa mlisa

mlisa je offline (nepripojený) mlisa

Zuuzaaa Pozri príspevok
v servise, kde menia čelné sklá, to vedia zlepiť a potom nalepiť na nové sklo :P
akurat ze ten servis to robi nelegalne...
0 0
jajko50 jajko50

jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

mlisa Pozri príspevok
akurat ze ten servis to robi nelegalne...
vraví o tom dáky predpis, že je to nelegálne?. Prečo by som si nemohol zakúpenú známku prelepiť na nové sklo ak sa mi napr rozbije vo febr.?
0 0
Zuuzaaa Zuuzaaa

Zuuzaaa je offline (nepripojený) Zuuzaaa

Nehovorím, že je to legálne, ale je to asi jediný spôsob.. gongo musí známku pri predaji obetovať...
0 0
mlisa mlisa

mlisa je offline (nepripojený) mlisa

jajko50 Pozri príspevok
vraví o tom dáky predpis, že je to nelegálne?. Prečo by som si nemohol zakúpenú známku prelepiť na nové sklo ak sa mi napr rozbije vo febr.?
cislo predpisu neviem, ale slusny servis ti pri vymene celneho skla povie, ze znamku nemozes prelepit na nove sklo (btw, je to aj dost namahave, ved ta znamka je perforovana, mam problem zoskrabat ju pocastiach, nieto este v celku ). Samozrejme nebudes kupovat novu, ale Narodna dialnicna spolocnost ti zasle dalsiu na zaklade potvrdenia servisu o vymene celneho skla).

Btw, prelepenie pri predaji je uplne irelevantne, ved ti nebude sediet SPZ na kontrolnom ustrizku...

http://www.ndsas.sk/vymena-dialnicnych-nalepiek/10794s
0 0
Zuuzaaa Zuuzaaa

Zuuzaaa je offline (nepripojený) Zuuzaaa

Počas jedného mesiaca mi 2x menili čelné sklo - nikto odo mňa nepýtal kontrolný ústrižok a známka bola vždy neporušene nalepená na skle :-)

Inak nepoznám nikoho, kto píše ŠPZ na ústrižok. A pri predaji auta do iného okresu (zmena ŠPZ), je známka aj tak nepoužiteľná.. No a keď je novému kupujúcemu k ničomu, bola by škoda neskúsiť ju zlepiť. či? :-)
0 0
Zuuzaaa Zuuzaaa

Zuuzaaa je offline (nepripojený) Zuuzaaa

však času dosť, keď kontrolujú známky, väčšinou majú odstavených viacej áut. a keby som nestihla, tak zablikám očami (v tomto máme výhodu )

a je pekné, že ešte niekto v tomto štáte robí to, čo sa má
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

Zuuzaaa Pozri príspevok
Počas jedného mesiaca mi 2x menili čelné sklo - nikto odo mňa nepýtal kontrolný ústrižok a známka bola vždy neporušene nalepená na skle :-)

Inak nepoznám nikoho, kto píše ŠPZ na ústrižok. A pri predaji auta do iného okresu (zmena ŠPZ), je známka aj tak nepoužiteľná.. No a keď je novému kupujúcemu k ničomu, bola by škoda neskúsiť ju zlepiť. či? :-)
pri predaji do iného okresu, sa ofotí starí TP a pri kontrole sa predloží kopia TP, ústrižok s napísanou starou EČV t.j. nový majiteľ známku využije...
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Martin Mocko Pozri príspevok
Všetci poraďáci zdravia teba.

Hovor len za seba. DOBRE ?
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Prečo nie su diaĺničné nálepky 1/2 ročné a 1/4 ročné ????
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

Laco-monter Pozri príspevok
Prečo nie su diaĺničné nálepky 1/2 ročné a 1/4 ročné ????
Lebo by NDS vybrala málo peňazí
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Zuuzaaa Pozri príspevok
však času dosť, keď kontrolujú známky, väčšinou majú odstavených viacej áut. a keby som nestihla, tak zablikám očami (v tomto máme výhodu )

a je pekné, že ešte niekto v tomto štáte robí to, čo sa má
Ja som prešiel cez takuto kontrolu asi 4 x po sebe so starými diaľničnými nálepkami.

Viacej už osud NEPOKÚŠAM !

A ani som NEBLIKAL očami , nepoužívam totiž žiadný "voljum fleš kontrol" ani "landnnluk"
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

Ja mám zas inú otazku, ak kupujem nové auto v inom okrese a pri presune domov cez dialnicu potrebujem dialničnú známku, čo mám napísať na kontrolný ustrižok, keď auto ešte nemám prihlásené do evidencie?
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

...veď to, že síce to nestojí veľa , ale potom to zas prelepovať sa mi nechce kvoli takej nedoriešenej otázke...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať