Zavrieť

Porady

dan z dedicstva

Dobry den, chcem sa opytat na jednu zalezitost. Ja a moji 4ria surodenci sme zdedili dom po matke, ktora pred dvoma rokmi zomrela, este neprebehli ani 2 roky od pojednavanky. Predtym tam ona byvala a mala tam trvaly pobyt dlhe roky. Ale mam otazku, ci pri predaji tohoto domu budeme platit aj nejaku dan, alebo ako to je? Dakujem velmi pekne
Usporiadat
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
Ak deti dedia po rodičoch, je to dedenie v priamom rade. Dôležité je dedičské konanie. Dedili ste po matke. Ak v dome mala matka trvalý pobyt aspoň dva roky pred smrťou, po nadobudnutí dedičstva vy ako jej deti nebudete platiť daň z príjmu za predaj nehnuteľnosti.
Nie je pritom dôležité, ako dlho po dedičskom konaní vlastníte dom vy. Dôležité je to, ako dlho vlastnila dom matka a či tam mala trvalý pobyt.
4 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

áno dedili po matke, trvalý pobyt tam mala desaťročia, neviem presne koľko či 30 alebo 40 rokov.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

sybila3 Pozri príspevok
ahojte, poradíte mi, mama so súrodencami predali dom, v ktorom nikto nebýval, bol po rodičoch, ktorí zomreli. platí sa tam daň?
Neplatí sa daň.
4 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ďakujem pekne,zisťujem to lebo mama, mi tvrdí, že musia zaplatiť daň, lebo že im to ten realitný maklér povedal, ale že len nejakú nízku. Tak som sa jej pýtala, čo je to len nejakú nízku. ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať