Zavrieť

Porady

SF - životné poistenie

Riaditeľovi sa bude vyplácať životné poistenie - DDP /len dôchodkové/
vo výške 60 € mesačne zo SF. Problém je v tom, že nemáme dosť financií na tomto fonde. Prečítala som si príspevky, kde som sa dozvedela, že ak organizácia dosahuje zisk, môže tvoriť SF do výšky 1 % hrubých miezd. Za rok 2009 sme mali zisk, chceli by sme tvoriť SF vo výške 1 %. Môžeme tak urobiť v roku 2010, alebo sme mali vytvoriť ten prídel vo výške 1 % už v roku 2009?
Keď sa mu vyplatí 60 € - životné poistenie zo SF má sa to zdaniť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Valuška Pozri príspevok
    Riaditeľovi sa bude vyplácať životné poistenie - DDP /len dôchodkové/
    vo výške 60 € mesačne zo SF. Problém je v tom, že nemáme dosť financií na tomto fonde. Prečítala som si príspevky, kde som sa dozvedela, že ak organizácia dosahuje zisk, môže tvoriť SF do výšky 1 % hrubých miezd. Za rok 2009 sme mali zisk, chceli by sme tvoriť SF vo výške 1 %. Môžeme tak urobiť v roku 2010, alebo sme mali vytvoriť ten prídel vo výške 1 % už v roku 2009?
    Keď sa mu vyplatí 60 € - životné poistenie zo SF má sa to zdaniť?
    Zisk z roku 2009 sa rozdeľuje na základe VZ spoločnosti aj prídelmi do fondov. Ak máš dostatok na tomto fonde po prídele, môžeš vyplatiť odmenu s podmienkami pre používanie SF. Samozrejme sa zdaňuje. A k tomu 1%-u tvorby SF z hrubého objemu miezd, môžeš tvoriť ak si splnila podmienky zisku, ale stalo sa mi, že to kontrola napadla a pritom išlo o centové záležitosti, nakoniec to po mojom argumentovaní uznali ako nevýznamnú položku.
    Naposledy upravil ondrejvla : 13.05.10 at 10:31 Dôvod: preklep

    SF - životné poistenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.