Zavrieť

Porady

Vystuz na strop Wienerberger..?

ITckar, ucitel...

Anketa: Kde myslite ze je v tomto pripade dolezitejsia vystuz

Počet hlasujúcich
4. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • dolu, 1cm nad vrch nosnika

    1 25.00%
  • hore, 1cm nad vrch vlozky

    0 0%
  • na oboch miestach

    3 75.00%
Ahojte vsetci,
mame mensiu dilemu ohladne vystuze do keram. stropu wienerberger (porotherm). Na orig. projekte som mal klasicku ZB dosku, ale rozhodol som sa pre ker. strop. Po viacerych peripetiach sme ho dostali tam kde ma byt a chceme ho zalievat. Jeden odbornik mi tvrdi, ze roxory by mali byt dole 2ks 12ky (hned nad nosnikom asi 1cm) a hore nic. Druhy odbornik mi hovori, ze u tohto typu stropu dole nad nosnikom nemusi byt nic a staci aby bolo hore asi 1cm nad vrchom vlozky 1 10ka v smere nosnika a kazdych 30 cm 1 10ka kolmo na nosniky No a na tom hore karisiet 5-ka s 15kami okami. Obaja odbornici sa zhodli na tom, ze okolo venca staci 1 zeliezko 10ka alebo aj nic.
Tak a teraz poradte, kde je dolezitejsie zelezo u tohto typu stropu (predpatie je nastavene v strede asi na 2cm), resp. kde by ste dali zeliezka vy. Dolu (1cm nad nosnik) alebo hore (1cm nad vlozku)? Alebo aj tam aj tam?
Vopred vdaka za kazdy nazor (btw. okolo venca fakt netreba nic?)
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Tá IPA mi chýba v styku nového venca z už zaizolovanou plochou na boku plochy.IPA mala byť zahnutá dolu .
Naposledy upravil 220870 : 30.05.10 at 20:41
XXXX.jpg  
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

dasoft Pozri príspevok
Veniec mam samozrejme rieseny vencovkou +polystyren ale do debnenia nad zakladovu dosku 1NP ako? Myslite okolo tych dosiek co su tam na obsalovanie? Ved potom ten polystyren bude vidno z vonku, bude to ok?
A? Ved sa osietkuje a omietne, to je uplne klasicka vec
0 0
dasoft dasoft

dasoft je offline (nepripojený) dasoft

ITckar, ucitel...
220870 Pozri príspevok
Tá IPA mi chýba v styku nového venca z už zaizolovanou plochou na boku plochy.IPA mala byť zahnutá dolu .
Opat neviem, ci som dobre porozumel... pod vencom mam izolaciu, ktora ide medzi primurovkou, izolacia, malta na zaliatie, tehla... tato izolacia sa potom nadpoji (ako mam zakruzkovane, je tam par cm na nadpojenie) a vytiahne este hore vyssie... (prikladam obr.) Neviem ci som to dobre pochopil, ak nie, opravte ma prosim...
Naposledy upravil dasoft : 30.05.10 at 20:54
15052010023.jpg  
230520101399.jpg  
230520101400.jpg  
1/1
0 0
dasoft dasoft

dasoft je offline (nepripojený) dasoft

ITckar, ucitel...
ciners Pozri príspevok
A? Ved sa osietkuje a omietne, to je uplne klasicka vec
Ahaa tak potom hej. Dakujem za radu. A este ma napadlo - ved ked bude z vonku, tak ten polystyren sa z vonku teda moze prilozit prakticky kedykolvek aj po zabetonovani nie? (az na to ze potom samozrejme bude o hrubku polystyrenu (staci 1,5 cm?) sirsia ta doska, cize pod tehlou by 1,5cm pretrcal...) takze asi iba to aby to nepretrcalo pod tehlou je ten dovod, preco sa tam ma ten polystyren dat teraz ak som to spravne pochopil?
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Moze sa dat aj potom, takto vopred sa prilepi a netreba ho lepit potom. 1,5cm je malo.
0 0
dasoft dasoft

dasoft je offline (nepripojený) dasoft

ITckar, ucitel...
ciners Pozri príspevok
Moze sa dat aj potom, takto vopred sa prilepi a netreba ho lepit potom. 1,5cm je malo.
Aky typ tepel. izolacie a v akej hrubke by teda podla Vas bol vhodny? (pripadne teraz uvazujem ci potom nedat tu tepelnu izolaciu z vonku aj hlbsie aby sa trosku odizolovala aj cela zaklad. doska prip. aj kusok zaklad. pasov...?)
btw. od 1.NP chcem zacat stavat z tehlou HELUZ Family 44 bez zateplenia...
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Len tak okrajovo: je to vykanie nutne ?
5cm styrodur by som tam dal
0 0
dasoft dasoft

dasoft je offline (nepripojený) dasoft

ITckar, ucitel...
No ak by to teda nevadilo, tykanie by bolo urcite vhodnejsie :-)
Prave pozeram ten Styrodur.. napr. STYRODUR 2800 C 50 vyzera celkom ok. Teraz mam ale dilemu ci zaizolovat iba tento vrchny beton alebo potom zvonku trochu podkopat a zaizolovat to v celku a hlbsie tym padom by bola zaizolovana cela zaklad. doska...
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Hej, trosku hlbsie by nezaskodilo, tak aby aj zaklady boli ako tak izolovane
0 0
dasoft dasoft

dasoft je offline (nepripojený) dasoft

ITckar, ucitel...
ciners Pozri príspevok
Hej, trosku hlbsie by nezaskodilo, tak aby aj zaklady boli ako tak izolovane
Vdaka za podporu a dobru radu, uz som teda rozhodnuty ze to tepelne zaizolujem aj hlbsie. Skutocne to bude mat zmysel, ved prave na tom mieste bude obyvacka !
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať