Zavrieť

Porady

Ako svietiť na chate bez elektriny.

Dobry večer
Nevie mi niekto poradiť ako svietiť na chate kde nieje elektrina.
ďakujem
Usporiadat
jelen077@azet.sk jelen077@azet.sk

jelen077@azet.sk je offline (nepripojený) jelen077@azet.sk

skús si zhotoviť niečo takéhoto.... vraj, elektrina zadarmo
Perendov magnetický generátor, protipoly neodymových magnetov sa na obvode kolesa odpudzujú a tým roztáčajú koleso ktoré je prepojené prevodom na generátor.
Max. výkony, ktoré chystajú do výroby vraj 100 - 300kW.
1 0
jelen077@azet.sk jelen077@azet.sk

jelen077@azet.sk je offline (nepripojený) jelen077@azet.sk

ešte ten link je
http://www.perendevpower.sk/index.html
1 0
Erika686 Erika686

Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

bobino38 Pozri príspevok
...to tam musela byť dobrá nuda, spať so sliepkami:-))
Tak asi to poznas...
0 0
radondca radondca

radondca je offline (nepripojený) radondca

JaDo Pozri príspevok
super link dik
0 0
radondca radondca

radondca je offline (nepripojený) radondca

jelen077@azet.sk Pozri príspevok
fuha zaujmavé, ale trochu drahé
0 0
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

Ja som mal na chate 2 baterky z auta na výmenu, a v pohode to večer svietilo, občas sme aj tv pozerali ( ale na chate je hriech čumieť tv ked je vonku pekný letný večer ). Ked sa baterka vybila zobrali sme domov dobila sa na dobijačke a hotovo.
1 0
nedopo nedopo

nedopo je offline (nepripojený) nedopo

Ak sa jazdí na chatu autom a nie sú veľké nároky na spotrebu energie, možno využiť batériu samotného auta. Stačí vyriešiť pohodlné a spoľahlivé prepojenie z auta do chaty (napr. konektorormi). Svietenie je možno riešiť napätím 12 V, ak ide aj o spotrebiče na 220 V, možno použiť striedač. Teoreticky batéria 12 V 50 Ah dá množstvo energie 12*50=600 Wh. Pri príkone napr. 60 W to vystačí na 10 hodín. Samozrejme treba prihliadať aj na to, že príliš veíký vybíjací prúd a hlboké vybitie škodia batérii, a podía toho voliť príkon spotrebičov. Treba predísť úplnému vybitiu aj preto, aby sa dalo auto naštartovať. Ak nie sú nároky na príkon veľké,je toto riešenie bez dodatočných investícií (ak nepotrebujeme 220 V) a prenášania batérií. Ak je výnimočne vyšší nárok na spotrebu, možno dobiť batérie naštartovaním motora.Pred príchodom a po odchode sa dobijú batérie jazdou
0 0
kokolačík kokolačík

kokolačík je offline (nepripojený) kokolačík

jelen077@azet.sk Pozri príspevok
Je to príjemná stránka.
Nevtieravo ponúkajú perpetum mobile .
0 0
hanusvas hanusvas

hanusvas je offline (nepripojený) hanusvas

fantom opery
Ja to vidim skor ako celkom pikantnu zabavu. Az perverznu...
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Je tu hodne dobrých rád, len nevieme, aké spotrebiče vlastne treba napájať, aký výkon má mať zdroj. Snáď ešte dostupné by bolo dynamo alebo alternátor, poháňaný v potoku vodou alebo veternou energiou, dobíjala by sa batéria, nemusela by sa nosiť domov.
Alebo aj 150 rokov je starý vynález, na ktorý stačí ebonitová tyč a líčší chvost.. ale aj ebonitový hrebeň a ľudské vlasy tiež vyrobia elektriku
0 0
spza spza

spza je offline (nepripojený) spza

zdravim,

robim presne to co potrebujete ale zaroven neviem ako to tu funguje s reklamou, skuste sa ozvat privatne
0 0
njmlms njmlms

njmlms je offline (nepripojený) njmlms

Odporúčam použiť fotovoltaické panely. Pokiaľ sa jedná len o svietenie stačil by napríklad 12 V 20AH akku a panel 10W + regulátor. Celá komplet zostava by nemala presiahnuť ani 100EURO. Osobne používam solárnu zostavu 4 rok od www.domacaenergia.sk a som sňou spokojný. Môžem k tomu pripojiť aj alarm alebo malé rádio.
Svietidlá odporúčam na 12V led. najviac sa mi páčia v prevedení teplá biela. V noci sa dá prirom dokonca aj čítať.

Ak sa bojíte krádeže tak pokiaľ niekto chce tak to ukradne no ak je to len malá zostava a panel je v cene cca 44 eur tak by som sa tak o to až tak nebál. Je možné použiť aj iné spôsoby ale tento je podľa všetkého najkomfortnejší.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať