Zavrieť

Porady

Nenažrate realitky

Ked si precitam inzeraty na reality,nestacim sa cudovat, za ake ceny sa predavaju.Jeden byt v piatich realitkach a rozdiel v cene aj 5000eur.Uz nevedia kolko by si zapytali.Viem ze chyba je aj v predavajucom,lebo keby dal nehnutelnost len do jednej realitky nevyzeralo by to tak blbo ze jeden byt a 5 cien.Ale velakrat ludia si daju od realitky poradit ohladom ceny a tak sa ceny splhaju a splhaju aj ked je pravda ze trochu zlacneli,ale aj tak tie ceny su nadhodnotene.A ked predava sused byt a vie ze jeho sused byt predaval za taku a taku cenu,tak on chce este viac.Potom to zoberie realitka a cena ide opat hore.Clovek si da inzerat a hned mu zavola 50 realitakov a kazdy si chce uchmatnut kusok z kolaca,respektive velky kus.Z mojho okolia poznam pripady,ked realitky vykupovali od ludi v obciach pozemky za smiesne ceny a nasledne ceny vyleteli do zavratnych vysok.No a ako zareagovali ludia ktory chceli predavat pozemky?Pytali si tolko kolko realitka,takze za tri mesiace stupli ceny za pozemok z 300sk na 1000sk.Takze si myslim ze tie ceny na slovensku maju na svedomi nenazrate realitky.Cest vynimkam.
Usporiadat
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Kazdy ma pravo vyberu, nepaci sa mi, idem prec, alebo vymenim. Kam by sme prisli, keby stat reguloval ceny trhu, to je o com? Tiez mam vyhrady k proviziam realitiek, ale aj k pravnikom, notarom atd. Ked nechcem, tak im nedam zarobit, ked chcem, tak si mam z coho vybrat, je ich neurekom.
Maly priklad:
Podnikam so stavebnym rezivom. Minimalne 20x do tyzdna robim na poziadanie potencionalneho zakaznika vypracovenie cenovej ponuky " na mieru" podla donesenej projektovej dokumentacie. Vysledok? Velakrat ani dakujem. Co uz, snad bude aj lepsie, lebo inak by som to uz zabalila

Takze aj realitky robia 100x obchodzky a bez vysledku, hold, je to nasa praca, komu sa nepaci, moze ist k pasovej vyrobe do Wolkswagenu.
Naposledy upravil wegamizi : 20.05.10 at 20:53
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Laco-monter Pozri príspevok
Už som o tom pisal na viacerých diskusných forach,

jednoducho by pomohlo zákonom stanoviť maximálnu predajnú cenu za 1 m štvorcový obytnej plochy alebo pozemku

konkretne pre jednotlivý region Slovenska

a bolo by po špekulaciach, a žiadna realitka by nemohla zverejňovať fiktívne inzeráty v záujme umelého dvíhania ceny.
Ty kde žiješ v socializme? regulovať? to tu už bolo. trhový mechanizmus , hovorí ti to niečo? Pýtajú lebo asi vedia že nájdu kupcu ,keby si boli istý že nenájdu tak by toľko asi nepýtali.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Laco-monter Pozri príspevok
jednoducho by pomohlo zákonom stanoviť maximálnu predajnú cenu za 1 m štvorcový obytnej plochy alebo pozemku

konkretne pre jednotlivý region Slovenska

a bolo by po špekulaciach,
Akoze pre kazdy jednotlvy region Slovenska? Co su Liptaci alebo Oravci horsi ako my tu v Bratislave? Ked jednotne tak jednotne a to pre cele Slovensko a naveky !!!
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

Zaujímavé, nevedel som, že za marazmus na realitnom trhu môžu "podvodnícky" kupujúci a predávajúci, Vždy som si myslel, že za to môžu špekulantský developeri a majitelia realitiek.
Problém realitiek nevidm ani tak v ich neprimerane vysokých maržiach, ale skôr v neschopnosti podať klientom relevantné, odborné, právne a hlavne pravdivé informácie, žiadna zodpovednosť a pod. Ak klientom následne vznikne problém, napríklad zistia, že na nehnuteľnosť sa viažu dlhy (napr. do fondov opráv), alebo sú tam právne vady. Keď sa potom kupujúci obráti na realitku, ta ho odbije, že ide o občiansko právny spor kupujúceho a predávajúceho, že realitka je len sprostredkovateľ a tak podobne. Províziu zhrabnú ale zodpovednosť žiadna. Inak aj tu na porade je dosť takých prípadov, jeden príklad je aj tu
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať