Zavrieť

Porady

Vysoky zostatok v pokladni

Mili poradaci, prosim vas o pomoc.
V pokladni mame vysoky uctovny zostatok. Je to niekde osetrene, aky maximalny uctovny zostatok moze byt v pokladni, alebo je to jedno? Mozem mat napr. zostatok v pokladni aj 20 000, aj 100 000 EUR? Ide mi o to, ci to danova kontrola nejako komentuje, alebo je to ciste vec podnikatela.
Dakujem.
Usporiadat
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Johanka Pozri príspevok
Akosi nechápem, prečo tie peniaze nosí domov ... čo si ich po večeroch prezerá a má z toho dobrý pocit ? Chápem iba to, že ich nechce mať na prevádzke. Konateľ je aj spoločník ? Aby sa pri účtovaní o pôžičke nestavali na zadné spoločníci a nežiadali úrok ...
Ano konatel je aj spolocnik. No nosi ich domov, kvoli tomu keby vykradli prevadzku kde je kasa, tak aby tam nebola taka hotovost. on ich nasledne na druhy den nenesie nazad. proste trzbu nosi domov do trezoru... na bankovy ucet nedavame, aby boli v hotovsoti k dispozicii keby boli treba...

proste ide len o to ze sa ta hotovost nenachadza priamo na prevadzke. Este nikdy sme nemali kontrolu, ak by nam poevdali zajtra dojdeme, tak vie konatel tu hotovsot doniest, aby nam sedela kasa... vraj prepocitavaju aj stav v pokladni. ak pridu a budu kazat spravit inventuru vsetkeho, tak nam kasa nebude sediet o celkom slusnu sumu.

to je vsetko co chcem osetrit. Moznoze taka kontrola neexistuje, a nemusim to vobec riesit. Fakt som chvalabohu nemala este kontrolu...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

zk24 Pozri príspevok
Ano konatel je aj spolocnik. No nosi ich domov, kvoli tomu keby vykradli prevadzku kde je kasa, tak aby tam nebola taka hotovost. on ich nasledne na druhy den nenesie nazad. proste trzbu nosi domov do trezoru... na bankovy ucet nedavame, aby boli v hotovsoti k dispozicii keby boli treba...

proste ide len o to ze sa ta hotovost nenachadza priamo na prevadzke. Este nikdy sme nemali kontrolu, ak by nam poevdali zajtra dojdeme, tak vie konatel tu hotovsot doniest, aby nam sedela kasa... vraj prepocitavaju aj stav v pokladni. ak pridu a budu kazat spravit inventuru vsetkeho, tak nam kasa nebude sediet o celkom slusnu sumu.

to je vsetko co chcem osetrit. Moznoze taka kontrola neexistuje, a nemusim to vobec riesit. Fakt som chvalabohu nemala este kontrolu...
Konateľ podľa mňa koná správne, ak peniaze ukryje v trezore. Neriešila by som to účtovaním, t.j. žiadnym prevodom, medzi kasou a trezorom, ale potvrdením konateľa, že prevzal hotovosť EUR...a tú ma uloženú z bezpečnostných dôvodov v trezore...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať