Zavrieť

Porady

garážmajster

Ahojte! Manžel ako živnostník bude pre jednu firmu zabezpečovať garážmajstra. Ale nie ako TPP ale na základe "nejakej" obchodnoprávnej zmluvy. Nevie mi niekto poradiť, kde by som takú zmluvu našla?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Je niekoľko typov zmlúv, na základe ktorých by to mohol robiť. Mal by ti povedať názov. Ak idú podľa obchodného zákonníka, čítaj v ňom Hlavu II.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    zdenka131, Flinstone, Lubaba, Danielle369, miramax1, arizona
    6

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    To môže byť mandátna zmluva podľa §§ 566 až 576 obchodného zákonníka.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    akrestanova Pozri príspevok
    Ahojte! Manžel ako živnostník bude pre jednu firmu zabezpečovať garážmajstra. Ale nie ako TPP ale na základe "nejakej" obchodnoprávnej zmluvy. Nevie mi niekto poradiť, kde by som takú zmluvu našla?
    Mne sa to ale silno javí, že zamestnávateľ chce nejakou inou zmluvnou formou obísť pracovno právny vzťah. Táto pracovná pozícia totiž plne napĺňa formu závislej práce a mal by mať so zamestnávateľom uzatvorený nejaký druh pracovnoprávneho vzťahu - pracovnú zmluvu, dohodu o pracovnej činnosti či dohodu o brigádnickej činnosti.

    akrestanova je offline (nepripojený) akrestanova

    akrestanova
    V tomto prípade sa určite nebude nič obchádzať. Môj manžel má autoservis a vlastných zamestnancov. Spomínanej firme opravuje autá a do zbláznenia musí opravovať niečo, čím by sa dalo predíjsť funkciou garážmajstra. Šlo by vlastne o nejaký "paušál" za servisovanie vozidiel.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    akrestanova Pozri príspevok
    V tomto prípade sa určite nebude nič obchádzať. Môj manžel má autoservis a vlastných zamestnancov. Spomínanej firme opravuje autá a do zbláznenia musí opravovať niečo, čím by sa dalo predíjsť funkciou garážmajstra. Šlo by vlastne o nejaký "paušál" za servisovanie vozidiel.
    Aha, tak to je iné. Pod pozíciou garážmajster som si predstavoval inú pracovnú náplň.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.