Zavrieť

Porady

KDE ZÍSKAM KOLAUDAČNÉ ROZH. STAVBY Z ROKU 1970??

Prosím o radu. Bývame v bytovom dome, ktorý bol kolaudovaný cca v roku 1970. Byty sme kupovali od štátneho podniku, kde nie je kolaudačné rozhodnutie - nie je v archíve.
Viete mi poradiť, kde by sa dalo zohnať po toľkých rokoch?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    http://www.porada.sk/t139184-strata-...duplikatu.html
    pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
    jaja99 Pozri príspevok
    Prosím o radu. Bývame v bytovom dome, ktorý bol kolaudovaný cca v roku 1970. Byty sme kupovali od štátneho podniku, kde nie je kolaudačné rozhodnutie - nie je v archíve.
    Viete mi poradiť, kde by sa dalo zohnať po toľkých rokoch?
    Pred rokom 1976 sa kolaudačné rozhodnutia nevydávali. V prílohe prikladám (ak sa mi to podarí vložiť) výňatok z nariadenia č. 243/1957 Sb.


    Prikladám výňatok zo stavebného zákona :


    § 103


    Vlastník stavby je povinný dokumentáciu skutočného realizovania stavby uchovávať po celý čas jej užívania; pri zmene vlastníctva stavby ju odovzdá novému nadobúdateľovi a pri odstránení stavby stavebnému úradu.

    § 104


    (1) Ak sa doklady (predovšetkým overená dokumentácia), z ktorých by bolo možno zistiť účel, na aký bola stavba povolená, nezachovajú, platí, že stavba je určená účelu, na ktorý je svojím stavebnotechnickým usporiadaním vybavená. Ak vybavenie stavby nasvedčuje viacerým účelom, predpokladá sa, že stavba je určená účelu, na ktorý sa užíva bez závad.

    (2) Stavebný úrad môže vlastníkovi stavby nariadiť, aby obstaral dokumentáciu skutočného realizovania stavby v prípadoch, keď nebola vôbec vyhotovená, nezachovala sa alebo nie je v náležitom stave. Pokiaľ nie je nevyhnutné vyhotoviť úplnú dokumentáciu skutočného realizovania stavby, uloží stavebný úrad iba vyhotovenie zjednodušenej dokumentácie (pasport stavby).




    CIMOM


    PS : výňatok mi nejde vložiť, má viac ako 2,1 Mb.
    Naposledy upravil Miloš Mičega - CIMOM TN : 21.05.10 at 07:41
    pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
    jaja99 Pozri príspevok
    vďaka, ale nie som z toho múdra.

    Ak mám doklad o odovzdaní bytov, môže mi stavebný úrad (na obecnom úrade) vydať kolaudačné rozhodnutie?

    K podaniu žiadosti o zateplenie treba kolaudačné rozhodnutie. Alebo ho môže nahradiť aj iný doklad?

    § 104



    (1) Ak sa doklady (predovšetkým overená dokumentácia), z ktorých by bolo možno zistiť účel, na aký bola stavba povolená, nezachovajú, platí, že stavba je určená účelu, na ktorý je svojím stavebnotechnickým usporiadaním vybavená.



    Treba požiadať stavebný úrad podľa uvedeného o stanovisko.


    CIMOM

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    jaja99 Pozri príspevok
    Prosím o radu. Bývame v bytovom dome, ktorý bol kolaudovaný cca v roku 1970. Byty sme kupovali od štátneho podniku, kde nie je kolaudačné rozhodnutie - nie je v archíve.
    Viete mi poradiť, kde by sa dalo zohnať po toľkých rokoch?
    A nepotrebuješ náhodou le potvrdenie o roku vystavby bytoveho domu od správcu ??

    jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

    jaja99
    slavica Pozri príspevok
    A nepotrebuješ náhodou le potvrdenie o roku vystavby bytoveho domu od správcu ??

    Nie potrebujem kolaudačné rozhodnutie, lebo rozmýšľame o úvere na zateplenie, kde nestačí len potvrdenie správcu (sme SVB).

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    jaja99 Pozri príspevok
    Nie potrebujem kolaudačné rozhodnutie, lebo rozmýšľame o úvere na zateplenie, kde nestačí len potvrdenie správcu (sme SVB).
    Tak jasné, to beriem...niekedy si to mýlia.

    jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

    jaja99
    vďaka, ale nie som z toho múdra.

    Ak mám doklad o odovzdaní bytov, môže mi stavebný úrad (na obecnom úrade) vydať kolaudačné rozhodnutie?

    K podaniu žiadosti o zateplenie treba kolaudačné rozhodnutie. Alebo ho môže nahradiť aj iný doklad?

    KDE ZÍSKAM KOLAUDAČNÉ ROZH. STAVBY Z ROKU 1970??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.