Zavrieť

Porady

Ako vybrat lokalitu ?

Dobry den

Este je to relativne daleka buducnost, ale stale mi to vrta hlavou, a neviem sa rozhodnut, respektive ani neviem podla coho si vybrat.
Podla coho (by) ste si vybrali lokalitu na vas vysnivany dom ?

Podla mna: cena, a okolie.
Cena:
- radsej zaplatim 50 Eur a budem na dedine/okraji mesta, ako by som mal platit 500 Eur a byt v centre Bratislavy, kde aj tak nie je velky pozemok a aj keby bol, stal by milion.. Ten druhy pripad je lakavy, avsak nevidim v tom priamo umerny narast vyuzitia, neviem to na 100%, ale tipujem ze 10x lepsie ako na dedine by tam asi byt nebude... Ale dedina.. No da sa prekusnut, auto by som mal, nebola by to najmensia dedina (BA/TT kraj) tak podla mna celkom v pohode, za tu cenu..

Okolie:
- urcite ziadny zavod*, bytovka, burliva rieka, a ine za dvorom, * a ani v okoli 5-10km... prave toho sa aj obavam, ze co ak za 10 rokov nejaky sikovny developer postavi 50 poschodovu budovu 50 metrov od mojho domu.
Take najlepsie co som zatial videl su v pozadi hory, kopce, napriklad Karpaty.. tak asi do 1km, to by bol fajn prijemny pohlad..
- pozemok jedine rovny, uplne rovny, jednoznacne najvyhodnejsie riesenie..
- susedia toto je asi nieco co sa neda predpokladat..
- rozloha aspon 2000 metrov stvorcovych, ale nie viac ako 4000, a urcite nie pasik v style 20x100 metrov, ved na sprintovat tam nebudem, nachapem preco je vacsina pozemkov taka.. Zda sa mi to velmi velmi neprakticke, klasicky obdlznik, alebo stvorec je najlepsie riesenie podla mna.
- dochadzanie do prace, da sa vyriesit autom, do obchodu, tiez autom, deti zatial nemam, ale ak budu, mozem ich vozit, a mozno uz bude MHD vyssej triedy za tie roky.

Zatial nemam ziadne skusenosti, ako male dieta som bol na dedine, potom bytovka a teraz znova na dedine. Ako 22 rocny slobodny clovek, je pravdepodobnejsie a praktickejsie asi vybrat byt, avsak zacinam si mysliet, ze je to jednoduchsi sposob zivota, ale relativne obmedzujuci. Som typ cloveka co ma rad slobodu, a som ochotny ju zaplatit zodpovednostou. Ale stale som si neni isty, ci je to naozaj to, "po com tuzim"/"kam patrim" a preto sa to snazim zistit
Pravdupovediac, stale neviem vsetky mozne "nastrahy", respektive veci ohladom buty/domu, cize mozno je to len docastna "posadnutost" nieco robit, ist niekam ... Ale predstava ze sa rano zobudim, dam si ranajky, pozriem von, vidim krasny anglicky travnik, a bazen cakajuci na mna kedy tam skocim, je velmi velmi zaujimava

Dakujem
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

arizona je offline (nepripojený) arizona

arizona
Všetko má svoje výhody,aj nevýhody.
Byty v BA sú drahé, ale zase sú tam vyššie platy, ako i iných regiónoch, máš vždy šancu nájsť si prácu.

Bývať v menšom meste, či na dedine je lacnejšie, ale zase máš iné výdavky, napr. cestuješ do práce, lebo je ťažké nájsť prácu, trčíš v zápchach,zväčša každý potrebuje svoje auto,lebo vás rýchlo omrzí jeden druhého vyčakávať.
cestuješ za kultúrou, ked prídu deti, budeš ich rozvážať na krúžky a pod.

Prečítaj si tento článok, a zamysli sa... http://www.izurnal.sk/index.php?opti...2288&Itemid=89

ciners je offline (nepripojený) ciners

ciners
Prva zakladna vec bude toto: to kde nakoniec skoncis bude zavisiet aj od zivotneho partnera, nie len od teba.
No a dalej: 50poschodovu vyskovu budovu zabudni, to sa nemusis bat. Co by sme do nej akoze dali? V Dubaji to stavali, lebo sedia na rope, ale aj tym to nanic nie je, len na to prisli neskoro Najvyssia budova na SVK ma tusim 34 podlazi, budova JandT.
Dedinka v okoli BA, to mi pride ako trest, hlavne tie smerom na DS, potom skor nieco smerom na TT alebo GA.

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

ivka70
Ono je to aj s detmi tak - rozvozis ich, pokial su male.
Ale v puberte je pre nich dosah MHD (najma, ak skolu maju v BA) rozhodne dolezitejsi ako ticho a klud na dedine, kam chodi autobus 3x za den.
A myslim si, ze vlastnenie domu je tiez obmedujuce.

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel SamuelSK
Dakujem za clanok.

Par postrehov:

"Tiesnia sa jeden pri druhom"
Preto chem aspon 2000 metrov
Aspon budem mat ako taku istotu ze budem mat dostatok vlastneho priestoru a nikto si nepostavi dom pod moju obyvacku..

"že čo je za plotom, to už nie je moje."
Toto je problem uplne vsade, mentalita ludi, ach jaj..

....

V meste sa mi paci, o tom niet pochyb, ale nie je to bezpecne miesto, hlavne nie pre deti, myslim si.. byt je obmedzeny, dom je vacsi, a kedykolvek by som ho mohol zvacsit, dostavbou, pivnicou..
Ale niekedy je ten zivot v meste taky deprimujuci.. (napr centrum BA), neviem preco, bol som tam ale len kratko

A mentalita ludi, hmm, no to neviem ale premyslanie nad tym ma zabija.. Deti na sidlisku... Deti v dedine... Pokazit sa mozu asi vsade, pokial bude zly kolektiv..

Cestovanie do prace nebude problem dufam, zatial pracujem z domu, do prace mi staci 1x tyzdenne... MHD, no to je jasne, to je beznadejne, ale za 10-15 rokov by to mohlo byt snad aj lepsie, ci ani nie ?
Tym padom by som deti kludne aj vozil, mali by vyssie bezpecie a pevnejsie vztahy asi aj

To ze tam nebude luxusna restauriacia, alebo cokolvek ma velmi netrapi, lebo aj v BA by som za tym musel cestovat, a pravdupovediac, uz som ich skusil vela, no ale kvalita nic moc, domaca kuchyna vyhrava


No a ked budu deti v puberte,hmm, asi tak za 20 rokov od dnes zhruba... asi budu mat ine zabavky ako chodit domov

No a este jedna vyhoda RD je ze urcite viac sukromia aj pre deti samotne..

ciners, no jo od partnerky to bude tiez zavisiet
a tu 50 posch. budovu som myslel skor tak obrazne, ani 3 poschodova by sa mi tam nepacila, potom by kukali na dvor a to nie je prijemne urcite

I ked, skor sa mi zda ze byt v BA by stal do 4 mil SK, ale dom by stal aj viac.. teda s pozemkom a hlavne o velkosti co by som chcel
No neviem ci sa to vobec zmesti do 250 000 Eur...

Ale zatial to mam tak ze:
DOM: + volnost + bezpecie(?) - mimo sveta
BYT: opak toho DOMU asi

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár. 220870
Rd na dedine určite najlepšie v zabývanej časti dediny,ale také sa už asi v okolí BA ťažko hľadá.V zabývanej preto, že za susedov budete mať starousadlíkov nie arogantných bratislavčanov(snáď sa nikto neurazí),v zbývanych častiach je vybudovaná infrštruktúra ,veľa starých stromov ,nieje tam všetko vyumelkované až gýčové možno to bude mať aj trochu svojej atmosféry.Bývanie niekde v satelitoch blízko BA je pre mňa skoro to isté ako činžiak,tie dedinky nepôsobia moc zabývano až kostrbato vysoké ploty medzi susedmi.
Tie pozemky boli preto úzke a dlhé lebo to boli polia a tie sa kedysi orali ,obdĺžnik sa lepšie orie ako štvorec.

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel SamuelSK
220870 Pozri príspevok
Rd na dedine určite najlepšie v zabývanej časti dediny,ale také sa už asi v okolí BA ťažko hľadá....že za susedov budete mať starousadlíkov..
Toto je velmi dobre a trefne

To hladanie bude asi ako ihla v kopke sena, ale ak sa najde bude to urcite stat za to...

..
No konecne viem preco su dlhe , diky, to bolo uzitocne
Len nevyhodou je ze tazko sa tam usadi RD, priliz uzke, hlavne tie pod 15 metrov.. Ako da sa, ale proti gustu

ciners je offline (nepripojený) ciners

ciners
Ja byvam v BA v byte, na vikendy chodim k rodicom. Neviem, co by som tam cez vikend robil. Na balkone mam par kvetov a v hrantiku nejake rastliny, polejem to a zacina nuda. Pri RD aspon pokosim travu a odreagujem sa. Cele dni citam, tak cez vikend to neprichadza do uvahy. Mozno by si mal aj takto zmyslat, podla toho ake mas zamestnanie a konicky. Ak mas zamestnanie, kde fyzicky nepracujes, tak byt musi byt trest. A chodit sa predtrcat do auparku a podobne, takto travit vikend tiez asi nie je zabava.

pistik8 je offline (nepripojený) pistik8

pistik8
Vyslovim svoj nazor..... nie odporucanie alebo kritiku... pri slovach , ze rano vstanem vyjdem si s kavickou na zahradu a podobnych slovach je mi zle... byval som v rodinnom dome , byval som v byte a teraz v blizkej buducnosti sa opat tesim spat do rodinneho domu... V zivote ci som bol mlady, alebo teraz dospely som si nepredstavil ze raz vyjdem s kavickou na dvor.... To su take ,,žvásty, že dovi dopo...

Prečo sa pytas ludi na nazor, ked viacere veci aj tak musi zvazit Ty sam, alebo popripade niekto kto s Tebou bude zit???

Preco kazdy vidi byvanie v rodinnom dome za Bratislavou v smere PK, SC, DS ??? Ozaj sa tymto smerom da uberat, ked to uz dane lokality nestihaju ?? Existuju aj ine smery a dostupne MHD...

A co sa tyka ceny??? Z vlastnej skusenoti Ti mozem povedat , ze v roku 2008 som si mohol vybrat 1-izb. byt v Petrzalke alebo 5-ar. pozemok s rodinnym domom kde som vyrastal. MHD za 25min v centre, ktore Ty povazujes za nudne, jasne chapem Ta , si dalsi pristahovalec.

A vyberat si pozemok s rozlohou min. 2000 m2, prepac, ked si jeden z tych ludi co si to asi mozu dovolit, tak ja som asi jeden z tych co prejavuju ZAVISTLOST... ale to je asi na SR tak... Ako mlady clovek som rad ze mozem svoju buducnost spojit s miestom kde som vyrastal na malom pozemku ak zit v malom byte...

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

ivka70
pistik8 Pozri príspevok
A vyberat si pozemok s rozlohou min. 2000 m2, prepac, ked si jeden z tych ludi co si to asi mozu dovolit, tak ja som asi jeden z tych co prejavuju ZAVISTLOST... ale to je asi na SR tak... Ako mlady clovek som rad ze mozem svoju buducnost spojit s miestom kde som vyrastal na malom pozemku ak zit v malom byte...
prejavujes ZAVISTLOST??? (co je to?)
Nie nahodou ZAVIST ???? to je taka typicky slovenska vlastnost ....

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel SamuelSK
Konecne dobry nazor, pacil sa mi
(ale aj tie predosle, nechcem ich teraz znizovat )
paci sa mi ako to opisujes.. priamo a k veci..


pistik8 Pozri príspevok
Vyslovim svoj nazor..... nie odporucanie alebo kritiku... pri slovach , ze rano vstanem vyjdem si s kavickou na zahradu a podobnych slovach je mi zle...

byval som v rodinnom dome , byval som v byte a teraz v blizkej buducnosti sa opat tesim spat do rodinneho domu... V zivote ci som bol mlady, alebo teraz dospely som si nepredstavil ze raz vyjdem s kavickou na dvor.... To su take ,,žvásty, že dovi dopo...

preco? nie je to pohodove?
nemyslim kazdy den, to aj tak nepojde, ale tak raz za cas, ked ma clovek taku lenivu naladu..

Prečo sa pytas ludi na nazor, ked viacere veci aj tak musi zvazit Ty sam, alebo popripade niekto kto s Tebou bude zit???

pytam sa hlavne preto, aby som zistil ci su tam nejaky skryte prekazky, ktore si este teraz neuvedomujem, porovnam to na pozeranie do mapy, i ked viem priblizne ako je cesta, mam radsej ak idem na istotu.. co najviac info nazbierat o tom.. a mozno to zavazi pri rozhodovani..


Preco kazdy vidi byvanie v rodinnom dome za Bratislavou v smere PK, SC, DS ??? Ozaj sa tymto smerom da uberat, ked to uz dane lokality nestihaju ?? Existuju aj ine smery a dostupne MHD...

no su plne, to uznavam, ale nevadilo by mi ani okolie Trnavy, alebo mozno Trencin... lenze pocuvam dost nazorov ze je to tam "prazdne", tak neviem a ze je to priliz daleko od BA,.. pojdem tam na vylet a uvidim
(ako nie ze by som tam nikdy nebol, ale nezil som tam zatial, tak som myslel)
tak ale ludia tam ziju a zili a aj buduzit, tak take zle to byt nemoze a su tam nizsie cenu pozemkov, co je vynikajuce

A co sa tyka ceny??? Z vlastnej skusenoti Ti mozem povedat , ze v roku 2008 som si mohol vybrat 1-izb. byt v Petrzalke alebo 5-ar. pozemok s rodinnym domom kde som vyrastal. MHD za 25min v centre, ktore Ty povazujes za nudne, jasne chapem Ta , si dalsi pristahovalec.

no este musim rozvijat svoje zaujmy, aby to nebolo nudne, to moze byt aj moja chyba
ale cestovanie mne osobne nevadi, teraz cestujem do BA 30 minut vlakom, autobus odtialto ani nepremava (sice 2x denne), ale ked uz bude rodina .. tak auto bude nevyhnutne..

A vyberat si pozemok s rozlohou min. 2000 m2, prepac, ked si jeden z tych ludi co si to asi mozu dovolit, tak ja som asi jeden z tych co prejavuju ZAVISTLOST... ale to je asi na SR tak... Ako mlady clovek som rad ze mozem svoju buducnost spojit s miestom kde som vyrastal na malom pozemku ak zit v malom byte...

myslis si ze 500-700m2 je dost ? teraz mame pozemok 6-7arov, a je to male, aspon z mojho pohladu.. ide o to ze ked chce mat clovek garaz pre dve auta, bazen, travnik pre deti (nejake to ihrisko male) a proste susedov nenacapenych na plote, zahrada na svojpomocne vypestovanie zeleniny/ovocia, tak si myslim ze aspon 40x40 je celkom dobre.. i ked aj teraz vaham... ale podla mna sa to zide, ma to vyssiu persepktivu do buducnosti... iste je to obrovske... ale ja mam radsej vacsie veci, ako male a potom sa tlacit
a prave preto dedina, lebo 2000m v meste by bolo velmi velmi drahe, mozno minimalne 10 mil SK a to je uz nad moje fyzikalne hranice

nehovorim ze by som nesiel do 5aroveho pozemku zit, ale tak.. snazim sa co najpresnejsie zhmotnit svoje sny, noo
dovolit si to zatial nemozem, este nemam ani na 0,5izb byt
ale chcel som zistit aspon orentacne, ake by to bolo, co by to vyzadovalo a podobne....

pistik8 je offline (nepripojený) pistik8

pistik8
ivka70 Pozri príspevok
prejavujes ZAVISTLOST??? (co je to?)
Nie nahodou ZAVIST ???? to je taka typicky slovenska vlastnost ....
To je nove anglicko-slovenske slovicko , stratili sa v zavisti

pistik8 je offline (nepripojený) pistik8

pistik8
SamuelSK Pozri príspevok
Konecne dobry nazor, pacil sa mi
(ale aj tie predosle, nechcem ich teraz znizovat )
paci sa mi ako to opisujes.. priamo a k veci..
Fuha, dolezita vec.... prave teraz pises ze nemas ani na 0,5 izb. byt.. Tak teda drzim palce , nech Tvoja buducnost bude co najviac podobna Tvojim snom....

Moje sny boli donedavna podobne, o vlastnom domceku a pood. , ale zivot je svina , nikdy nevies co Ta bude cakat zajtra.

Som rad ze beries tie vety, ako iba sucast maleho nazoru, a ak raz budes mat ucelenu predstavu, kde, s kym, co .... Tak si vyhral a mozes riesit vsetky dalsie suvislosti s tym spojene..... s peniazmi...

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel SamuelSK
Ale ved... napr moji stari rodicia maju (zbrucha) 15x80 metrovy pozemok.. mozno viac, nie som si isty.. ale asi 15-20a

susedia vedla maju skoro 2x sirsi, susedia vedla z druhej strany o 50% sirsi a rovnako dlhy... kazdy na tej ulici, a takmer kazdy v tej dedine

no vtedy bolo menej ludi, iste... ale mne sa naozaj nepaci tenti styl budovania domov, nieco ako v USA, ze 20x20 metrov a na tom 15x10 dom .. a vsetko rovnake, radova zastavba pomaly

hlavne ta myslienka, ze dvror+zahrada je pomaly tak isto "velka" ako zastavana plocha domu... co uz podla mna trosku straca na svojej podstate

No neviem, mozno sa vratim do "reality" a nebude ziadny 4-ciferny pozemok ale bolo by to genialne

no este tie peniaze, ale uz setrim setrim

day je offline (nepripojený) day

day
ahoj,

ked mas peniaze na dom + 20arov pri BA, nevahaj a kup aj byt v BA, najlepsie novostavbu a mas po dileme, deti ako si ich vychovas tak ich budes mat, jedno ci na dedine alebo v meste (z prispevku mam pocit, ze peniaze nie su problem)

p.s.: ked mas 22 a skutocne chces nieco robit v tomto smere - super

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel SamuelSK
Inac, napadlo ma spravit taky maly vypocet:

49 035 000 000 metrov stvorcovych je na Slovensku

6 000 000 ludi je na Slovnesku

ak v 1 dome byva povedzme 2 ludi, a ak 1/2 uzemia je obyvatelna, mame:

25 000 000 000 / 3 000 000 = 8333 metrov pre "pozemok"..

Cize, aj keby som isiel do extremu v style 1 mil obyvatelov v bytoch, zostane 2 mil rodin v domoch, a obyvatelne uzemie je 10%

tak 5 / 2 = stale viac ako 1000 m^2
tak prave preto neviem, preco je ta velkost pozemkov taka "mala" (pod 1000 povedzme)

i ked tento vypocet asi velky vyznam nebude mat, uz len preto ze by to bolo pre Matku prirodu devastujuce.., + orna poda a tak.. (ale dal som len 10% ).. ale len tak

day Pozri príspevok
ahoj,

ked mas peniaze na dom + 20arov pri BA, nevahaj a kup aj byt v BA, najlepsie novostavbu a mas po dileme, deti ako si ich vychovas tak ich budes mat, jedno ci na dedine alebo v meste (z prispevku mam pocit, ze peniaze nie su problem)

p.s.: ked mas 22 a skutocne chces nieco robit v tomto smere - super

Tiez som nad tym rozmyslal, ale dalo by sa efektivne "obyvat" obe nehnutelnosti?
Peniaze este nie su, ale treba sa niecim motivovat
na vsetky tieto otazky asi neni nijaka odpoved...vsetko zistis ked postavis svoj tretí dom....

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.