Zavrieť

Porady

Hladam investora - prevadzkovanie bufetov na lukrativnom mieste

Ahojte,
hladam investora, spolocnika, ktory by zafinancoval kupu 4-5 objektov - prevadzok predaja obcerstvenia a bufetu na velmi lukrativnom mieste v Bratislave.
Povodny majitel by predal celu firmu, zalozenu na prevadzkovanie len tychto objektov vratane majetku-stankov a dalsieho prislusenstva.
Cena,ktoru pozaduje je 100 000€. Predpokladam vsak, ze by bola moznost ho s cenou o nieco stiahnut.
Prevadzky funguju vyse 12 rokov,najomna zmluva je do roku 2014.
Pri doterajsej urovni poskytovanych sluzieb so stovkami zakaznikov denne je mozne predaj len zvysit.
Mam konkretnu predstavu ako zvysit predaj a zatraktivnit prevadzky. Lokalitu navyse v najblizsich mesiacoch caka zvysena frekvencia potencialnych klientov.

Nakolko ide o vyssiu ciastku,hladam investora,ktory by zafinancoval kupu a prevod majetku a obchodneho podielu - mohol by sa stat spoluvlastnikom, pripadne by sa mu investovana ciastka postupne v pravidelnych splatkach s urokmi splacala z trzieb.

Zaroven hladam dalsie lokality na prevadzkovanie bufetu-obcerstvenia-zmrzliny v Bratislave, Trnave a na juznej Morave...
Ak mate tip na frekventovane miesto, odmenim sa proviziou....
Usporiadat
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Keby to bol tak lukrativny business, asi by to nepredaval..
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
profesional Pozri príspevok
Keby to bol tak lukrativny business, asi by to nepredaval..
Nikdy nevieš načo potrebuje väčší obnos peňazí ten majiteľ. Ale tiež som toho názoru ako ty, ale človek nikdy nevie
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Vezmime si to takto..
1 hot dog v centre mesta stoji 0,7 eur v najlepsich lokalitach..
Z toho naklady su: 0,03 Eur za rozok a 0,3 Eur za parok a 0,01 za horcicu. Teda priame naklady su 0,34 a na 1 hot dog-u zarobi stanok 0,36 Eur. Ak stanok preda 20 hotdogov za hodinu, co by znamenalo mat tam stale niekoho kedze priprava moze trvat akurat tie 3 minuty, tak za 1 hodinu je to v hrubom 6,8 Eur. Pri 10 hodinach prevadzky je to 68 Eur za den. Ak by bol otvoreny 30 dni v mesiaci, tak je to v hrubom 2040 Eur.
Z toho musis zaplatit mzdu niekomu co tam bude robit. Ak ti tam bude makat niekto za 4 Eur / hod , tak to vyjde na 1200 Eur.
Tiez treba platit poplatky mestu za smeti a tiez treba platit za energie. To vyjde mesacne asi na 150 Eur. Za zamestnanca treba samozrejme platit odvody. Tie vyjdu asi na 400 Eur co plati zamestnavatel zo svojho. Takze z 1 stanku ti ostane mesacne ako tomu kto to vlasti 290 Eur. Co znamena pri 5 stankoch hruby zisk pred zdanenim 1450 Eur mesacne. Z toho si stat na dani z prijmu vezme 275,5 Eura. Po zdaneni teda ostane mesacne pri 5 stankoch majitelovi 1174,5 Eur. A teda navratnost takejto investicie je viac ako 85 mesiacov co je viac ako 7 rokov.
A to este neratam nejake pripadne naklady na reklamu a pod. A chcel by som vidiet niekoho kto by robil v BA v stanku s obcerstvenim za menej ako 4 Eur / hod pri desat hodinovych pracovnych smenach..
Proste tento biznis nie je to co sa javi. Ano, clovek ked na to hladi bez kalkulacky, tak sa to zda ako super vec vlastnit 5 stankov.
Niekto moze namietat, ze bude pradavat aj nieco s vyssou marzou, resp. z vyssim ziskom na 1 kus. Ale to ma zase zvysene naklady na energie, odpady atd..
Osobne nie som ochodny ist do biznisu kde navratnost investicie prekracuje 4 roky.

A to este neratam vypalne co sa v centre mesta plati :-)
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
profesional Pozri príspevok
Vezmime si to takto..
1 hot dog v centre mesta stoji 0,7 eur v najlepsich lokalitach..
Z toho naklady su: 0,03 Eur za rozok a 0,3 Eur za parok a 0,01 za horcicu. Teda priame naklady su 0,34 a na 1 hot dog-u zarobi stanok 0,36 Eur. Ak stanok preda 20 hotdogov za hodinu, co by znamenalo mat tam stale niekoho kedze priprava moze trvat akurat tie 3 minuty, tak za 1 hodinu je to v hrubom 6,8 Eur. Pri 10 hodinach prevadzky je to 68 Eur za den. Ak by bol otvoreny 30 dni v mesiaci, tak je to v hrubom 2040 Eur.
Z toho musis zaplatit mzdu niekomu co tam bude robit. Ak ti tam bude makat niekto za 4 Eur / hod , tak to vyjde na 1200 Eur.
Tiez treba platit poplatky mestu za smeti a tiez treba platit za energie. To vyjde mesacne asi na 150 Eur. Za zamestnanca treba samozrejme platit odvody. Tie vyjdu asi na 400 Eur co plati zamestnavatel zo svojho. Takze z 1 stanku ti ostane mesacne ako tomu kto to vlasti 290 Eur. Co znamena pri 5 stankoch hruby zisk pred zdanenim 1450 Eur mesacne. Z toho si stat na dani z prijmu vezme 275,5 Eura. Po zdaneni teda ostane mesacne pri 5 stankoch majitelovi 1174,5 Eur. A teda navratnost takejto investicie je viac ako 85 mesiacov co je viac ako 7 rokov.
A to este neratam nejake pripadne naklady na reklamu a pod. A chcel by som vidiet niekoho kto by robil v BA v stanku s obcerstvenim za menej ako 4 Eur / hod pri desat hodinovych pracovnych smenach..
Proste tento biznis nie je to co sa javi. Ano, clovek ked na to hladi bez kalkulacky, tak sa to zda ako super vec vlastnit 5 stankov.
Niekto moze namietat, ze bude pradavat aj nieco s vyssou marzou, resp. z vyssim ziskom na 1 kus. Ale to ma zase zvysene naklady na energie, odpady atd..
Osobne nie som ochodny ist do biznisu kde navratnost investicie prekracuje 4 roky.

A to este neratam vypalne co sa v centre mesta plati :-)
No výpočty sú viacmenej správne, ale hot dog v centre stojí minimálne 1 euro a nájdeš si brigádnika určite pod 4 eura. Ved moja kamoška išla umyvat riad 12 hodin do hotela za 2,80. Takže takúto prácu by za 3 eura bral hocijaky študent. No, ale nezvaná SBS-ka by si svoje zobrala ajtak
0 0
cicvor30 cicvor30

cicvor30 je offline (nepripojený) cicvor30

profesional Pozri príspevok
Vezmime si to takto..
1 hot dog v centre mesta stoji 0,7 eur v najlepsich lokalitach..
Z toho naklady su: 0,03 Eur za rozok a 0,3 Eur za parok a 0,01 za horcicu. Teda priame naklady su 0,34 a na 1 hot dog-u zarobi stanok 0,36 Eur. Ak stanok preda 20 hotdogov za hodinu, co by znamenalo mat tam stale niekoho kedze priprava moze trvat akurat tie 3 minuty, tak za 1 hodinu je to v hrubom 6,8 Eur. Pri 10 hodinach prevadzky je to 68 Eur za den. Ak by bol otvoreny 30 dni v mesiaci, tak je to v hrubom 2040 Eur.
Z toho musis zaplatit mzdu niekomu co tam bude robit. Ak ti tam bude makat niekto za 4 Eur / hod , tak to vyjde na 1200 Eur.
Tiez treba platit poplatky mestu za smeti a tiez treba platit za energie. To vyjde mesacne asi na 150 Eur. Za zamestnanca treba samozrejme platit odvody. Tie vyjdu asi na 400 Eur co plati zamestnavatel zo svojho. Takze z 1 stanku ti ostane mesacne ako tomu kto to vlasti 290 Eur. Co znamena pri 5 stankoch hruby zisk pred zdanenim 1450 Eur mesacne. Z toho si stat na dani z prijmu vezme 275,5 Eura. Po zdaneni teda ostane mesacne pri 5 stankoch majitelovi 1174,5 Eur. A teda navratnost takejto investicie je viac ako 85 mesiacov co je viac ako 7 rokov.
A to este neratam nejake pripadne naklady na reklamu a pod. A chcel by som vidiet niekoho kto by robil v BA v stanku s obcerstvenim za menej ako 4 Eur / hod pri desat hodinovych pracovnych smenach..
Proste tento biznis nie je to co sa javi. Ano, clovek ked na to hladi bez kalkulacky, tak sa to zda ako super vec vlastnit 5 stankov.
Niekto moze namietat, ze bude pradavat aj nieco s vyssou marzou, resp. z vyssim ziskom na 1 kus. Ale to ma zase zvysene naklady na energie, odpady atd..
Osobne nie som ochodny ist do biznisu kde navratnost investicie prekracuje 4 roky.

A to este neratam vypalne co sa v centre mesta plati :-)

K tomuto snad len doplnim, ze priemerne zakupi vo vsetkych prevadzkach spolu 700-1000 ludi podla silnych-slabych dni. Denna trzba je cca okolo 800-1000€.
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
cicvor30 Pozri príspevok
K tomuto snad len doplnim, ze priemerne zakupi vo vsetkych prevadzkach spolu 700-1000 ludi podla silnych-slabych dni. Denna trzba je cca okolo 800-1000€.
No,pri takejto dennej tržbe a 12 ročnom prevádzkovaní,by bolo 100 000 Eur. pre mňa vreckové!
0 0
cicvor30 cicvor30

cicvor30 je offline (nepripojený) cicvor30

ludex Pozri príspevok
No,pri takejto dennej tržbe a 12 ročnom prevádzkovaní,by bolo 100 000 Eur. pre mňa vreckové!

no majitel aj je davno za vodou.....
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
cicvor30 Pozri príspevok
no majitel aj je davno za vodou.....

Tak potom nerozumiem,prečo to predáva,keď je za vodou!
Pochopím,keď niekto predáva biznis,ktorý mu nejde,ale nepochopím,
prečo by niekto predával sliepku,ktorá mu znáša zlaté vajcia!

Smrdí tu niečo! Ale,možno sa niekto ........ najde!
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Pozor, trzba 800 Eur neznamena zisk 800 Eur. Z tej trzby 800 Eur tvoria naklady takych 750. A teraz si zrataj ci je to zlata bana.

Vies preco je take nieco potencialne zlata bana? Lahko a pomerne tazko dokazatelne sa cez taketo biznisy da PRAT.
0 0
cicvor30 cicvor30

cicvor30 je offline (nepripojený) cicvor30

ludex Pozri príspevok
Tak potom nerozumiem,prečo to predáva,keď je za vodou!
Pochopím,keď niekto predáva biznis,ktorý mu nejde,ale nepochopím,
prečo by niekto predával sliepku,ktorá mu znáša zlaté vajcia!

Smrdí tu niečo! Ale,možno sa niekto ........ najde!
Je to mozne. Sam som ho niekolkokrat podrobil vysluchu Jeho odpovedou vzdy bolo: na uvedenom mieste mal doteraz este dalsie 4prevadzky(aj ked pod inou firmou). Tieto prevadzky musel zrusit,respektive presunut,nakolko sa priestor zacal rekonstruovat. Tym padom mu takmer polovica prevadzok ubudla(a urcite boli este vynosnejsie ako tie co zostali). A zacal aj s biznisom v inej lokalite za hranicami.
Ked si to vsetko pospajas,mozno by som mu aj celkom veril..
0 0
Ericeqh Ericeqh

Ericeqh je offline (nepripojený) Ericeqh

z 800 eur naklady 750 ? na to si ako prisiel ?
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Ericeqh Pozri príspevok
z 800 eur naklady 750 ? na to si ako prisiel ?
s výpalným ľahko
0 0
cicvor30 cicvor30

cicvor30 je offline (nepripojený) cicvor30

profesional Pozri príspevok
Pozor, trzba 800 Eur neznamena zisk 800 Eur. Z tej trzby 800 Eur tvoria naklady takych 750. A teraz si zrataj ci je to zlata bana.

Vies preco je take nieco potencialne zlata bana? Lahko a pomerne tazko dokazatelne sa cez taketo biznisy da PRAT.
Samozrejme, 800€ nieje zisk, ale obrat. 750€ sa mi zdaju zase prilis velke naklady.
Na takom mieste sa pracuje so 100% a vacsou marzou..
0 0
cicvor30 cicvor30

cicvor30 je offline (nepripojený) cicvor30

Dantess Pozri príspevok
s výpalným ľahko
s vypalnym sa velmi nezaoberam, to si viem vyriesit...
0 0
miso2201 miso2201

miso2201 je offline (nepripojený) miso2201

podnikam... niekolko rokov... ...viac
aaa dantess, zas to nemaluj tak tragicky, rok 95 uz tiez presiel, nie je to to co to byvalo. pokial tie stanky budu patrit jemu a bude ich mat poistene tak sa mu nic nestane... ber to aj z toho pohladu - co nejaki chlapci z neho vyberu? 200eur mesacne? myslis ze si za to nechaju do kolena vrtat? skor sa vykaslu na to... a ti co sa nevykaslu, na tych posles kukly lebo to budu len mali grazlikovia...
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Vies kde je problem vo vyberani "poplatkov za ochranu"? Ze casto krat ide o byvale "kulky" a viem aj o pripadoch ked to boli aktualne este stale cinne "kukly". A sami seba nevezmu..
0 0
Ericeqh Ericeqh

Ericeqh je offline (nepripojený) Ericeqh

tak netreba robit nic lebo nic nehrozi.. si myslim ze k stanku s obcerstvenim pridu popytat maximalne 10% zlavu a to tam budu chodit kazdy den,....
Nemyslim si, ze vypaluju nieco take..to uz rovno by aj zelovoc mohli..
0 0
miso2201 miso2201

miso2201 je offline (nepripojený) miso2201

podnikam... niekolko rokov... ...viac
to je sice pekne, v niecom mas pravdu, ale tie "byvale a cinne kukly" boli PPUckari, vies... a aj tych si prisli zobrat, a nie raz, vid priklad Oaza Senec ked nahlasi vydieranie organizovanou skupinou na UBOKu tak tam pridu kukly z UOU a zoberu kohokolvek... a presne jak hovori kolega nadomnou - vypaluju sa restiky, diskoteky atd, to kde je co brat... zelevoc, trafika, hoddog a podobne veci na to sa kazdy vykasle, chapes, co si pojde sadnut za 200eur?
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
200 Eur x 12 mesiacov x 1000 "obhospodarovanych" podnikov len v ramci BA a okolia.. to je rocne na nezdanovanom prijme 2,4 Mil. Eur. To uz pohne "moralkou" nejedneho "ctihodneho obcana"..
0 0
miso2201 miso2201

miso2201 je offline (nepripojený) miso2201

podnikam... niekolko rokov... ...viac
tak ale vies - najdes 1000 hod dog stankov v meste??
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať