Zavrieť

Porady

zmena stavby pred dokončením

kúpila som pozemok s už právoplatným stavebným povolením. na pozemku nedošlo k žiadnej výstavbe. mám vlastný projekt na úplne odlišný rd (pôvodný bol nepodpivničený bungalow, ja chcem podpivničený 2podlažný rd, iný pôdorys atď). kedy podávam žiadosť o zmenu stavby pred dokončením? môžem začať stavať a podať žiadosť o zmenu stavby pred dokončením až pred dokončením? alebo nesmiem začať stavať a mám čakať, kým prebehne konanie na stavebnom úrade o zmene stavby pred dokončením? ďakujem.
Rower Kamka ..ak si este na tuto temu nezabudla...ja stavam v Novej Dedinke, okr.SC, mam vydane stavebko, ale podpivnicil som ciastocne dom, podorys ani rozmery sa nezmenili...ale mam blbeho suseda a robi problemy...na stavebny urad, p. Stofkovej som to uz podal ako zmenu, zatial to nespracovala...ako si postupovala a ako ti to preslo, boli nejake problemy so suhlasmi susedov alebo tak. ? dik Rower
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

    Vylúčený člen milláčikk
    kamka2002 Pozri príspevok
    kúpila som pozemok s už právoplatným stavebným povolením. na pozemku nedošlo k žiadnej výstavbe. mám vlastný projekt na úplne odlišný rd (pôvodný bol nepodpivničený bungalow, ja chcem podpivničený 2podlažný rd, iný pôdorys atď). kedy podávam žiadosť o zmenu stavby pred dokončením? môžem začať stavať a podať žiadosť o zmenu stavby pred dokončením až pred dokončením? alebo nesmiem začať stavať a mám čakať, kým prebehne konanie na stavebnom úrade o zmene stavby pred dokončením? ďakujem.
    Pokiaľ si dosť smelá (a drzá - dala by si až po dokončení ) - začni stavať = veď niečo už len bude.

    kamka2002 je offline (nepripojený) kamka2002

    kamka2002
    som priemerná, nič moc smelosti a chuti dávať energiu do "bojov" s úradom, ale pýtam sa preto, lebo na stav.úrade mi odpovedali "čím skôr", v stav.zákone o tom veľa nevidím a zdá sa mi to celkom bežný prípad novodobých developerských projektov. tak som myslela, že je na to jasná odpoveď.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Stavebne povolenie sa tyka konkretneho projektu RD s konkretnym osadenim na pozemok. Ak tam postavis cokolvek, co ma inu vysku, ine vonkajsie rozmery, tak to ako "zmena pred dokoncenim" neprejde.

    kamka2002 je offline (nepripojený) kamka2002

    kamka2002
    to je zvlastne, lebo takto mi to zamestnanec stav.uradu navrhol. nema niekto skusenost s touto situaciou?

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    kamka2002 Pozri príspevok
    to je zvlastne, lebo takto mi to zamestnanec stav.uradu navrhol. nema niekto skusenost s touto situaciou?
    Nech Ti to daju na papieri. Potom kludne

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Dorabal som statiku na RD, ktory bol na stavebko jednopodlazny a zrazu hups, nejako sa vyklul dvojpodlazny, dali to ako zmenu, ale tam to bola evidentne zmena povodneho projektu, lebo ten spodok bol ok. Ja by som to moc neskusal, to uz na cloveka potom kukaju takym svojskym sposobom.

    milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

    Vylúčený člen milláčikk
    kamka2002 Pozri príspevok
    som priemerná, nič moc smelosti a chuti dávať energiu do "bojov" s úradom, ale pýtam sa preto, lebo na stav.úrade mi odpovedali "čím skôr", v stav.zákone o tom veľa nevidím a zdá sa mi to celkom bežný prípad novodobých developerských projektov. tak som myslela, že je na to jasná odpoveď.
    Nerozumiem načo sa to pýtaš aj nás.

    PS
    My ti kolaudačné rozhodnutie NEBUDEME dávať .

    kamka2002 je offline (nepripojený) kamka2002

    kamka2002
    po prekonzultovaní so susedmi, ktorí už skolaudovali domy a boli v rovnakej situácii ako ja nechávam odkaz pre iných v podobnej situácii (v Senci): žiadosť o zmenu stavby pred dokončením - a to i v takom prípade ako je ten môj (úplne odlišný dom) - dávam kedykoľvek pred kolaudáciou, teda pokojne môžem začať stavať na pôvodné stavebné povolenie a riešiť zmenu neskôr.
    Rower Kamka ..ak si este na tuto temu nezabudla...ja stavam v Novej Dedinke, okr.SC, mam vydane stavebko, ale podpivnicil som ciastocne dom, podorys ani rozmery sa nezmenili...ale mam blbeho suseda a robi problemy...na stavebny urad, p. Stofkovej som to uz podal ako zmenu, zatial to nespracovala...ako si postupovala a ako ti to preslo, boli nejake problemy so suhlasmi susedov alebo tak. ? dik Rower

    day je offline (nepripojený) day

    day
    ciners Pozri príspevok
    Dorabal som statiku na RD, ktory bol na stavebko jednopodlazny a zrazu hups, nejako sa vyklul dvojpodlazny, dali to ako zmenu, ale tam to bola evidentne zmena povodneho projektu, lebo ten spodok bol ok. Ja by som to moc neskusal, to uz na cloveka potom kukaju takym svojskym sposobom.
    po zhrnuti ornice a poriadnemu zameraniu sa nas bungalov meni na podpivniceny s dvoj garazou

    SP uz je skoro na konci cesty (je to inak zazitok), kedy poziadat o zmenu

    dakujem

    zmena stavby pred dokončením

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.