Zavrieť

Porady

vecne bremeno na pozemku

dobry vecer, potrebovala by som radu ohladne vecneho bremena, ktory je na pozemku, ktory chceme kupit. predpokladam,ze do kupnej zmluvy by sa mala najakym sposobom vlozit poznamka ohladom zaniku vecneho bremena, alebo akym sposobom moze toto zaniknut? treba na to zmluvu o zaniku vecneho bremeno a v kupnej zmluve sa na tuto zmluvu o zaniku vecneho bremena odvolat?
dakujem velmi pekne vopred
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    Su rozne vecne bremena, ktore aj zanikaju roznymi sposobmi.
    Bez konkretizancie sa neda poradit.

    lenka84 je offline (nepripojený) lenka84

    lenka84
    je to vecne bremeno dozivotneho byvania a uzivania nehnutelnosti v prospech jednej z momentalnych majiteliek pozemku. dakujem

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    Dá sa to riešiť priamo v zmluve, musí to byť dohoda medzi oprávnenou a povinými, pričom sa následne bude platiť ďalší kolok pre kataster, keďže ide o dva úkony.
    Ak beriete úver, je to potrebné vysporiadať skôr.

    lenka84 je offline (nepripojený) lenka84

    lenka84
    dakujem, uver neberieme. cize staci prilozit ku kupnej zmluve dohodu medzi kupujucim a predavajucim, ze sa predavajuci vzdava tohoto vecneho bremena a dolozit tam dalsi kolok? prepac,ze sa tolko pytam, ale uz neviem ako dalej. dakujem este raz

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    Riešil by som to v jednej zmluve. Časť A) - dohoda medzi povinnými a oprávnenou, časť B) - kúpna zmluva
    návrh na vklad vlastníckeho práva a výmazu vecného bremena

    lenka84 je offline (nepripojený) lenka84

    lenka84
    aha, takze riesit to tak,ze sucastou kupnej zmluvy bude aj tento navrh na vklad vlastnickeho prava - co je bezna vec a vymaz vecneho bremena, kde sa vlastne tato momentalna majitelka vzdava prava na vecne bremeno, alebo ako to formulovat?

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    Nie. Zmluva s dvomi úkonmi.
    Následne návrh na vklad, s dvomi zmluvami a 2x 66,--EUR kolok

    lenka84 je offline (nepripojený) lenka84

    lenka84
    prosim vas, existuje nejaky vzor na tento ukon, podla ktoreho by som to mohla urobit? dakujem este raz

    vecne bremeno na pozemku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.