Zavrieť

Porady

Oberon - uhrada faktury/zavazku vkladom na ucet.

Ahojte,

ak mate Oberon, prosim poradte ako riesite takuto situaciu.
V knihe zavazkov zauctujem trebars 502/321 v sume 100 e. Cez moznosti dam doklad zauctovat a nasledne uhradit. Faktura bola zaplatena v hotovosti priamym vkladom na ucet dodavatela... a potvrdenie z banky vyzera takto:

Uhrada: 100 e
Poplatky banke: 1,33 e
Spolu: 101,33 e.

Normalne by som tuto uhradu zauctovala: 321 , 568 / 211.

mam vsak technicky problem, ak davam cez moznosti uhradit fakturu (ak ju uhradim iba zapisom do uctovneho dennika, tak mi v knihe zavazkov svieti ako neuhradena), otvori sa teda uctovaci predpis kam zauctujem co som dala vyssie 321, 568 / 211.

V knihe zavazkov mi vsak svieti ze mam preplatok na danej fakture 1,33 eura. Lebo nepozera len na sumu na ucte 321 ale berie sumu z 211.

Riesite to dvoma samostatnymi VPD?
1. 321/211
2. 568/211 ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    zk24 Pozri príspevok
    Ahojte,

    ak mate Oberon, prosim poradte ako riesite takuto situaciu.
    V knihe zavazkov zauctujem trebars 502/321 v sume 100 e. Cez moznosti dam doklad zauctovat a nasledne uhradit. Faktura bola zaplatena v hotovosti priamym vkladom na ucet dodavatela... a potvrdenie z banky vyzera takto:

    Uhrada: 100 e
    Poplatky banke: 1,33 e
    Spolu: 101,33 e.

    Normalne by som tuto uhradu zauctovala: 321 , 568 / 211.

    mam vsak technicky problem, ak davam cez moznosti uhradit fakturu (ak ju uhradim iba zapisom do uctovneho dennika, tak mi v knihe zavazkov svieti ako neuhradena), otvori sa teda uctovaci predpis kam zauctujem co som dala vyssie 321, 568 / 211.

    V knihe zavazkov mi vsak svieti ze mam preplatok na danej fakture 1,33 eura. Lebo nepozera len na sumu na ucte 321 ale berie sumu z 211.

    Riesite to dvoma samostatnymi VPD?
    1. 321/211
    2. 568/211 ?
    Myslím, že je to správne, že program zaúčtuje iba tú sumu, ktorú si zaevidovala ako záväzok a ak si k danej faktúre zarátala aj poplatok banke nediv sa, že na záväzku Ti zrazu svieti preplatok. Veď to nie je záväzok voči dodávateľovi, ale obyčajný poplatok za manipuláciu banke a preto ja riešim dva zápisy, aby mi sedel zostatok na BÚ.
    A myslím si, že je to čisté aj z účtovného hľadiska.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    No praveze ked dam zobrazit Knihu zavazkov, tak mi tam svieti dany variabilny symbol, ze mam na nom preplatok a ze mi ma dodavatel vratit 1,33 eura...

    Pocita mi totiz:
    VS... zavazok 100 e
    uhradené: 101,33 e.
    Rozdiel: 1,33 e.

    takze ono to prepocita sumu ktora neprislucha uctu 321 /dodavatelia/ ale co je na strane dal teda sumu uctu 211.

    Jedinu moznost vidim uctovat jeden zapis na dvakrat..
    321/211 100 e
    568/211 1,33 e.

    Oberon - uhrada faktury/zavazku vkladom na ucet.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.