Zavrieť

Porady

Zabezpecenie Huawei Flybox B260

Dobry vecer poradaci,

vie mi niekto poradit ako zabezpecim WI-Fi na B260???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Klikni na ikonu WLAN settings
    Naposledy upravil Vlado40 : 03.06.10 at 16:38
    1.jpg  
    2.jpg  
    3.jpg  
    1/1

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    kovajo Pozri príspevok
    Ahoj Vlado 40,dufam ze si dostal spravu a posielam ten posledny screen,ako mam pokracovat dalej?
    Tak už iba zadaj do poľa WPA Pre -Shared KEY napr.10 miestne číslo potom potvrdiť apply a máš to.
    V časti WLAN Basic Settings môžeš zmeniť názov siete.
    Naposledy upravil Vlado40 : 20.06.10 at 11:15
    Názov siete.jpg  

    kovajo je offline (nepripojený) kovajo

    kovajo
    DEIKY napisal:
    Taktiež zmeň heslo pre pristup do administracie routru + zmen aj IP pre pristup z 192.168.1.1 na napr 192.168.10.5 a prihlasuj sa cez tu novu IP...
    Ak ches este nieco zabezpecovat môzes nastavit este filter MAC adries...

    Heslo som zmenil pozi screen 2 je to ono? ak ano ako zmenim tu ip adresu???
    2.jpg  

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Ak už máš sieť zabezpečenú ,tak heslo ani nemusíš meniť.Do routra sa dostane niekto iba tak ,že sa pripojí na sieť a to by musel najprv poznať kľúč ,ktorým si sieť zakódoval.Lepšie je skryť názov siete.
    Naposledy upravil Vlado40 : 20.06.10 at 15:15
    Sieť.jpg  

    maurer2 je offline (nepripojený) maurer2

    maurer2
    vsetky novsie modely wifi zariadeni uz maju prednastvenu ochrano proti neziaducemu pristupu V priebehu instalacie ti iste ponukne nastavenie hesla (prinajhorsom v odstavci ADVANCED SETTING to najdes) tak smelo do instalacie

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    kovajo Pozri príspevok
    A co dalej ?
    Pri tomto routri je to riešené cez ikonky ,tak si nájdi časť wireless v Advanced setting ,alebo cez quick setup .Nič nepokazíš cez quick setup ,zmeň iba tú časť zabezpečenie-security.

    kovajo je offline (nepripojený) kovajo

    kovajo
    Nuz nepokazim bo neviem ako dalel !!!???

    Vsetky moznosti (SECURITY) som dal dokopy
    az na posledny screen,ten je z Advanced Setting.

    Dalsi krok ??? Bo ja som superman za pocitacom.

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    kovajo Pozri príspevok
    Som tam len moj screen je trocha iny.
    No encryption mode šípkou rozbaľ a vyber WPA2-PSK.Potom zadaj heslo,uložiť a OK.

    kovajo je offline (nepripojený) kovajo

    kovajo
    Ahoj Vlado 40,dufam ze si dostal spravu a posielam ten posledny screen,ako mam pokracovat dalej?
    Naposledy upravil kovajo : 20.06.10 at 07:02 Dôvod: oprava
    Snímka.PNG  

    Deiky je offline (nepripojený) Deiky

    Mladý chalan plný cieľov, ktoré chcem pocas svojho zivota dotiahnuť do konca.. Facebook: Dalibor Deiky Kundrat ...viac Deiky
    Taktiež zmeň heslo pre pristup do administracie routru + zmen aj IP pre pristup z 192.168.1.1 na napr 192.168.10.5 a prihlasuj sa cez tu novu IP...

    Ak ches este nieco zabezpecovat môzes nastavit este filter MAC adries...

    kovajo je offline (nepripojený) kovajo

    kovajo
    Vlado40 Pozri príspevok
    Tak už iba zadaj do poľa WPA Pre -Shared KEY napr.10 miestne číslo potom potvrdiť apply a máš to.
    V časti WLAN Basic Settings môžeš zmeniť názov siete.
    Tak tohoto som sa obaval,spravil som vsetko ako si napisal a teraz sa nemozem prihlasit do nastaveni routra.Pred tim ako som zmenil ? zabezpecenie mi pocas prenosu dat blikala zlta kontrolka a teraz stale svieti aj ked som na internete (pripojenie mi funguje).Ked si pozriem pripojenie k sieti tak mi pise ze mam nezabepecenu siet.Co teraz?

    kovajo je offline (nepripojený) kovajo

    kovajo
    No bomba!!! zistil som ze som zabezpecil a premenoval niekoho nezabezpecenu siet,ktora mala rovnaky nazov ako moj router GATEWAY!!!CO TERAZ???A PRECO SA NEMOZEM DOSTAT DO NASTAVENI JEHO ROUTRA KED SOM HO PRESTAVIL???(mohol by som mu router odblokovat) alebo ako mu pomozem ked neviem odkial vysiela?
    Naposledy upravil kovajo : 20.06.10 at 13:19

    kovajo je offline (nepripojený) kovajo

    kovajo
    kovajo Pozri príspevok
    No bomba!!! zistil som ze som zabezpecil a premenoval niekoho nezabezpecenu siet,ktora mala rovnaky nazov ako moj router GATEWAY!!!CO TERAZ???A PRECO SA NEMOZEM DOSTAT DO NASTAVENI JEHO ROUTRA KED SOM HO PRESTAVIL???(mohol by som mu router odblokovat) alebo ako mu pomozem ked neviem odkial vysiela?
    A je to vyriesene!!!
    Vcere som premenoval nieciu siet,(sem tam je pripojena) adnes som si zabezpecil svoju siet.Pretoze mu nemam ako povedat ze jeho siet sa vola inak bude na to musiet prist sam,co ma ser.. lebo som mu nechtiac trochu skomplikoval zivot.Je to sranda najst dve rovnako sa volajuce siete v nemenovanom hoteli a mat k tej druhej pristup.
    Vlado 40 posielam ti bodik,dik za bratsku pomoc.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.