Zavrieť

Porady

EBAY - co s tovarom, ak vsade dodavaju naokolo len nie na Slovensko, da sa to obist?

EBAY - co s tovarom ak vsade dodavaju naokolo len nie na Slovensko, mate s tym skusenosti? Ako sa to da obist, aby vam to prislo?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    napriklad pre rakusko odporucam pouzit mailboxes etc (celosvetova sluzba) - len vo Viedni maju tusim 4 ci 5 adries. Proste nabehnes do prevazky tej firmy, zaplatis poplatok napr. za 3 mesiace, ofotia si tvoj pas alrbo obcanak, napises do formulara kam ti maju postu preposielat a budes proste pouzivat ich adresu.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    DamianBA Pozri príspevok
    EBAY - co s tovarom ak vsade dodavaju naokolo len nie na Slovensko, mate s tym skusenosti? Ako sa to da obist, aby vam to prislo?
    Treba napísať message predávajúcemu, či predsa len náhodou neposiela na SK (niekedy v dodacích podmienkach napíšu poštovné len pre DE a AT, ale na požiadanie pošlú aj inde) a dohodnúť cenu poštovného pred tým, než potvrdíš kúpu.

    Ak predávajúci nie je ochotný zaslať tovar do zahraničia, tak si nepomôžeš. Už sa mi neraz stalo, že bol neochotný, tak som od neho nekúpil. Naopak, stalo sa mi, že predávajúci za poštovné pýtal 18 EUR a dohodli sme sa na inom spôsobe dopravy, ktoré potom stálo len 8,90 EUR.

    Takže spýtať sa, a ak nie je ochotný, kúp to od iného. Alebo ... ak máš známeho v tej krajine, kam je ochotný poslať, tak to poslať k nemu.

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    Skus kontaktovat eBay a pripadne im objednavku posli mailom, ak nie je moznostvyberu Slovakia. Ak dodaju do Ciech, nevidim dovod preco by nedodali na Slovensko.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    camozzi Pozri príspevok
    Skus kontaktovat eBay a pripadne im objednavku posli mailom, ak nie je moznostvyberu Slovakia. Ak dodaju do Ciech, nevidim dovod preco by nedodali na Slovensko.
    eBay s tým nič nemá, oni to nevyriešia. To sa musí dohodnúť s predávajúcim.

    jozefm30 je offline (nepripojený) jozefm30

    jozefm30
    Ja som to riesil tak, ze som si dal nejaku adresu v Kittsee a tvaril som sa ako rakusan. A ked som vydrazil, poslal som mu slovensku adresu, ze tam sa teraz nachadzam a potrebujem to tam poslat. Dokonca raz som sa musel zastavit v centralnom sklade UPS na Viedenskom letisku, lebo mi to nechceli zaslat na Slovensko. A kedze chodim casto do Viedne nebolo to moc od ruky.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Vo vsetkych krajinach v okolitych krajinach si mozes zalozit virtualnu adresu.
    A nechaj si to poslat tam a oni ti to preposlu.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    profesional Pozri príspevok
    Vo vsetkych krajinach v okolitych krajinach si mozes zalozit virtualnu adresu.
    A nechaj si to poslat tam a oni ti to preposlu.
    Môžeš to prosím ťa popísať bližšie? Ako a kde sa zakladá taká virtuálna adresa?
    Díky.

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Vsetky okolite krajiny okrem Ukrajiny ponukaju sluzbu poste resante. Da sa to poslat na najblizsiu postu za hranicami....

    mimica je offline (nepripojený) mimica

    mimica
    profesional Pozri príspevok
    napriklad pre rakusko odporucam pouzit mailboxes etc (celosvetova sluzba) - len vo Viedni maju tusim 4 ci 5 adries. Proste nabehnes do prevazky tej firmy, zaplatis poplatok napr. za 3 mesiace, ofotia si tvoj pas alrbo obcanak, napises do formulara kam ti maju postu preposielat a budes proste pouzivat ich adresu.
    ahojte, virtualnu adresu som si uz zalozila cez mailboxes v mistelbachu...napriek tomu by ma zaujimalo....ci mi viete poradit....firma mi prilozi fakturu do balika...kde sa toto plati? viem, ze oni ako firma maju ucet v ing diba vo viedni....staci, ked pridem na rakusku postu a poviem, ze to chcem zaplatit? je to taketo easy?
    dakujem krasne za odpoved!!!!!

    misisko je offline (nepripojený) misisko

    misisko
    Mas tri možnosti.
    1.Cez rozšírené vyhľadávanie nájdeš iba takích predajcov čo posielajú tovar na Slovensko.
    2.Oslovíš predajcu a dohodneš sa s ním na tom aby ti to poslal,alebo pridal Slovensko medzi krajiny kde tovar zasiela.
    3.Použiješ sprostredkovateľskú službu,(adresu v zahraničí) na ktorú to ebay predajca pošle a oni to pošlu tebe.(trochu drahšie)
    Čo sa týka platenia,alebo faktúr oslov priamo predajcov a služby.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.