Zavrieť

Porady

Ako prehrať film na PC s 5.1 DTS zvukom?

Pri prehrávaní filmu v MKV formáte so zvukom DTS, mi v programe NERO MEDIA HUB 10 nejde zvuk. Skúšal som to prehrať aj v programe KMPlayer ktorý síce obraz aj zvuk prehrá, ale zvuk časom zaostáva za obrazom. Neviete mi poradiť, kde by mohol byť problém? Ďakujem.
Naposledy upravil harleydavidson : 04.06.10 at 22:37
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    stiahni si multimedialne centrum XBMC, je legalne zadarmo a prehra všetko
    http://xbmc.org/download/
    harleydavidson
    Stiahol som si xbmc prehravac a.... funguje to az na par momentov, kedy zvuk znovu zaostane za obrazom. Ale hned potom sa zvuk s obrazom vyrovna....

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    harleydavidson Pozri príspevok
    Stiahol som si xbmc prehravac a.... funguje to az na par momentov, kedy zvuk znovu zaostane za obrazom. Ale hned potom sa zvuk s obrazom vyrovna....
    možno pc nestíha... v xbmc sa dá zapnúť zobrazenie vyťaženia cpu a fps... ak sa ti blíži zaťaženie k 100% tam môže byť problém
    harleydavidson
    Flinstone Pozri príspevok
    možno pc nestíha... v xbmc sa dá zapnúť zobrazenie vyťaženia cpu a fps... ak sa ti blíži zaťaženie k 100% tam môže byť problém

    zatazenie cpu mi skace od 12 do max 24%......ze by bol problem v fps????
    Naposledy upravil harleydavidson : 05.06.10 at 20:34

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    harleydavidson Pozri príspevok
    zatazenie cpu mi skace od 12 do max 24%......ze by bol problem v fps????
    to by nemal byť (predpokladám, že je tam aspoň priemerná grafická karta), lebo GPU neobstaráva kódovanie zvuku. Ale nieje vylúčené, že ak naozaj nestíha robiť obraz, systém brzdí zvuk aby náhodou zvuk nepredbehol obraz... Koľko fps zvláda? Je to FullHD, čo je podstatne väčší záber na grafiku ako normálne DVD.
    A robí to so všetkými filmami v DTS alebo iba s týmto?
    harleydavidson
    Flinstone Pozri príspevok
    to by nemal byť (predpokladám, že je tam aspoň priemerná grafická karta), lebo GPU neobstaráva kódovanie zvuku. Ale nieje vylúčené, že ak naozaj nestíha robiť obraz, systém brzdí zvuk aby náhodou zvuk nepredbehol obraz... Koľko fps zvláda? Je to FullHD, čo je podstatne väčší záber na grafiku ako normálne DVD.
    A robí to so všetkými filmami v DTS alebo iba s týmto?

    grafiku mam NVIDIA GeForce GTX 275, 64 bit op system Windows7, 4GB RAM, 4 jadroví procesor. Kolko fps zvlada - neviem a nemam ani šajnu, ako to zistit....
    Iny film v DTS nemam, skusim stiahnut a porovnat.

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    harleydavidson Pozri príspevok
    grafiku mam NVIDIA GeForce GTX 275, 64 bit op system Windows7, 4GB RAM, 4 jadroví procesor. Kolko fps zvlada - neviem a nemam ani šajnu, ako to zistit....
    Iny film v DTS nemam, skusim stiahnut a porovnat.
    tá grafika to v pohode musí zvládať, takže tam problém nebude, procesor ti ide tiež s veľkou rezervou a pamäť tiež postačuje. FullHD zvládajú aj podstatne slabšie zostavy. Možno iný film pôjde v pohode.
    Pre porovnanie, mne ide čokoľvek v pohode a mám slabšiu zostavu
    PhenomIIx2 550(2x3.4GHz), 4GB RAM, GeForce 9800GT, OS Sabayon 64bit
    Naposledy upravil Flinstone : 08.06.10 at 23:10

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    Skús si stiahnuť a nainštalovať novšiu verziu audiokodeku "AC3Filter". DTS by mal zvládnuť v pohode. Domovskú stránku má tu.
    Naposledy upravil PotPalo : 09.06.10 at 17:03
    harleydavidson
    ako sa zda, problem bol iba v pripade jedneho filmu. Iny film s DTS ide bez problemov prehrat...
    vsetkym dakujem za rady

    armagedon74 je offline (nepripojený) armagedon74

    armagedon74
    Stiahni si VLC media player, mne to prehráva všetky formáty. Sú v ňom už všetky potrebné kodeky.

    armagedon74 je offline (nepripojený) armagedon74

    armagedon74
    harleydavidson Pozri príspevok
    Pri prehrávaní filmu v MKV formáte so zvukom DTS, mi v programe NERO MEDIA HUB 10 nejde zvuk. Skúšal som to prehrať aj v programe KMPlayer ktorý síce obraz aj zvuk prehrá, ale zvuk časom zaostáva za obrazom. Neviete mi poradiť, kde by mohol byť problém? Ďakujem.
    Skúšal si ten film prehrať aj v inom PC? Či vôbec nieje zvuk už tak v tej filmovej stope nahraný.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.