Zavrieť

Porady

kontinuálne vzdelávanie a príplatok

Dobrý deň.
Chcela by som Vás poprosiť o radu.
Vo svojej bakalárskej práci som rozoberala aj akreditované programy kontinuálneho vzdelávania. Oponentka mi dala otázku:
1. V súvislosti s predloženými návrhmi (s. 62), kde sa píše „Riešenie vidím vo využití akreditovaných programov kontinuálneho vzdelávania.“, teoreticky vysvetlite, aká je návratnosť finančných prostriedkov investovaných do vzdelávania učiteľov? Svoje tvrdenie podložte faktami a zhodnoťte.

Dlho som rozmýšľala nad odpoveďou. Napadlo ma, že vypočítam, ako dlho bude trvať, aby sa náklady na kontinuálne vzdelávanie, ktoré hradí zamestnanec, vyrovnali príplatku k jeho mzde. Myslíte, že je to správne?

A chcela by som sa aj opýtať: v zákone sa píše, že za každých 30 bodov, maximálne za 60 je 6% príplatok podľa platovej triedy a stupňa. Chápem teda správne, že za 60 bodov má 12 % príplatok? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vebi34 je offline (nepripojený) Vebi34

    Vebi34
    Allicia222 Pozri príspevok
    Vážne mi nevie nikto poradiť?
    Hm, tvojím spôsobom by som končila celý výpočet. Najskôr by som vyrátala počet hodín vzdelávania alebo školenia, ktorým by som fiktívne priradila hodinovú mzdu. Opierala by som sa o hodinovú mzdu bez príplatkov (osobného, odmien a pod.), potom by som zarátala náklady na cestovné a materiálne zabezpečenie vzdelávania- napr.pero:-). Všetky sumy by som zrátala a vydelila navýšením mesačnej mzdy.Tak by si mala výpočet v mesiacoch.Ale na záver by som si neodpustila poznámku, že akékoľvek nové poznatky v pedagogickej oblasti, ktoré sú nápomocné pri rozvoji akýchkoľvek kompetencií žiaka sú na nezaplatenie.Nový školský zákon motivuje pedagógov v rozvoji svojich pedagogických zručností nie len na základe presvedčenia, ale aj finančným ohodnotením. Školenia a certifikáty tu boli vždy, ale finančné investície zo strany školených pedagógov sa nikdy nevracali späť, čo nový školský zákon napravil. Držím palce.

    kontinuálne vzdelávanie a príplatok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.