Zavrieť

Porady

Sú podmienky na vznik vzťahu druh/družka?

Dobrý deň,

chcela by som si s priateľom zobrať úver, aby sme mali konečne oficiálne spoločné bývanie (byt). Ale tuším je na to potrebné, aby sme boli aspoň druh/družka.
Sú nejaké podmienky stanové zákonom/nezákonom na to, aby nás vyhlásili za druha/družku? A ešte, kde a ako sa takéto vyhlásenie robí?

Ďakujem Vám za rýchlu odpoveď.
Usporiadat
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Ivana Š Pozri príspevok
Tento vzťah má možno len výhodu v jednom (ak sa to vôbec za výhodu dá považovať), že keď sa po pár rokoch napr. rozhodnú žiť každý sám, nemusia žiadať súd o rozvod manželstva. Súhlas

...a že si vo vzťahu nezovšednejú, ako sa podpísaním sobášneho listu často stáva......ale aj tu (ako vo všetkom) platí indiVindi...


nechcite mi povedať, že napr. po 25 rokoch manželstva a po 25 rokoch spolužitia v jednej domácnosti ako druh a družka je ten vzťah iný - nezovšednený - len preto, že jeden pár má sobášny list a druhý nemá
So sobášnym listom alebo bez neho, ani po 25. rokoch chlap nezovšednie. Každý deň ťa dokáže nas... niečím iným. Neviem kto to povedal, ale mal pravdu
3 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Ivana Š Pozri príspevok
...nechcite mi povedať, že napr. po 25 rokoch manželstva a po 25 rokoch spolužitia v jednej domácnosti ako druh a družka je ten vzťah iný - nezovšednený - len preto, že jeden pár má sobášny list a druhý nemá
...a Ty mi nechci povedať, že nepoznáš vo svojom okolí slabších jedincov, ktorí po uzavretí manželstva zvolnili svoj prístup k partnerovi v štýle... však čo už, už je moja (môj)......vo svojej poznámke som zdôraznila, že záleží na individuálnom prístupe... takže žiadnu šablónu si tam odomňa vidieť nemohla... ...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Kazu Pozri príspevok
... ani po 25. rokoch chlap nezovšednie. Každý deň ťa dokáže nas... niečím iným. Neviem kto to povedal, ale mal pravdu
Mám známu /vydatú vyše 20 r./, ktorá pred časom vyslovila zaujímavú teóriu - žeby z praxe?:
čím sú muži starší, tým sa na seba viac podobajú - prioritami, záľubami, zlozvykmi, náladami... jediný rozdiel, ktorý zostáva, je ten -či sú bohatí alebo chudobní.
Keď sa nad tým človek zamyslí, asi na tom niečo bude...

Pozrime sa, kam sme sa to od toho úveru až dostali!
Naposledy upravil Oliwa : 09.06.10 at 19:53
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Oliwa Pozri príspevok
Mám známu /vydatú vyše 20 r./, ktorá pred časom vyslovila zaujímavú teóriu - žeby z praxe?:
čím sú muži starší, tým sa na seba viac podobajú - zlozvykmi, náladami... jediný rozdiel, ktorý zostáva, je ten -či sú bohatí alebo chudobní.
Keď sa nad tým človek zamyslí, asi na tom niečo bude...

Pozrime sa, kam sme sa to od toho úveru až dostali!
Oliwa, nestraš !
Ja mám svoje ideály, neber mi ich .
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Ajuška Pozri príspevok
...a Ty mi nechci povedať, že nepoznáš vo svojom okolí slabších jedincov, ktorí po uzavretí manželstva zvolnili svoj prístup k partnerovi v štýle... však čo už, už je moja (môj)......vo svojej poznámke som zdôraznila, že záleží na individuálnom prístupe... takže žiadnu šablónu si tam odomňa vidieť nemohla... ...
Poznám, poznám,
ale poznám aj takých, ktorí ten prístup zvoľnili už pri spoločnom bývaní (napr. moja sestra, chodili a bývali spolu 8 rokov, každý člen rodiny nám už uši brúsil poznámkami, že kedy bude svadba a rozišli sa, lebo bývalý budúci švagor začal rožky vystrkovať ...či niečo iné a myslel si, že mu sestra výhovorky spapká
Naposledy upravil Ivana Š : 09.06.10 at 16:49
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Kazu Pozri príspevok
So sobášnym listom alebo bez neho, ani po 25. rokoch chlap nezovšednie. Každý deň ťa dokáže nas... niečím iným. Neviem kto to povedal, ale mal pravdu
Ajuška Pozri príspevok
...a Ty mi nechci povedať, že nepoznáš vo svojom okolí slabších jedincov, ktorí po uzavretí manželstva zvolnili svoj prístup k partnerovi v štýle... však čo už, už je moja (môj)......vo svojej poznámke som zdôraznila, že záleží na individuálnom prístupe... takže žiadnu šablónu si tam odomňa vidieť nemohla... ...
Oliwa Pozri príspevok
Mám známu /vydatú vyše 20 r./, ktorá pred časom vyslovila zaujímavú teóriu - žeby z praxe?:
čím sú muži starší, tým sa na seba viac podobajú - zlozvykmi, náladami... jediný rozdiel, ktorý zostáva, je ten -či sú bohatí alebo chudobní.
Keď sa nad tým človek zamyslí, asi na tom niečo bude...
Pozrime sa, kam sme sa to od toho úveru až dostali!
danushka Pozri príspevok
Oliwa, nestraš !
Ja mám svoje ideály, neber mi ich .
Dievčatkáááá ...

nechcite , aby som reagoval ...

A nebol by som práve príjemný ......náladu mam na to akurát ...
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
buchač Pozri príspevok
Dievčatkáááá ...

nechcite , aby som reagoval ...

A nebol by som práve príjemný ......náladu mam na to akurát ...
...sa vôbec neobmedzuj a reaguj, ako sa Ti žiada... len nech Ťa neprevalcuje vlastná ješitnosť......v mojich reakciách rýdzo mužský rod ale ťažko nájdeš......spravodlivo som to písala obojpohlavne......
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

danushka Pozri príspevok
Oliwa, nestraš !
Ja mám svoje ideály, neber mi ich .
Danushka, nechcela som Ťa vystrašiť!
Ak si si zobrala bohatého, nemáš sa predsa čoho báť!
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

buchač Pozri príspevok
Dievčatkáááá ...

nechcite , aby som reagoval ...

A nebol by som práve príjemný ......náladu mam na to akurát ...
Len som tŕpla, kedy nám sem vtrhne nejaký chlap a nezatrhne nám tu tento mrnník! A zrovna Buchač!
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Ajuška Pozri príspevok
...sa vôbec neobmedzuj a reaguj, ako sa Ti žiada... len nech Ťa neprevalcuje vlastná ješitnosť......v mojich reakciách rýdzo mužský rod ale ťažko nájdeš......spravodlivo som to písala obojpohlavne......
...si to písala pre dáždovky?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ajuška Pozri príspevok
...sa vôbec neobmedzuj a reaguj, ako sa Ti žiada... len nech Ťa neprevalcuje vlastná ješitnosť......v mojich reakciách rýdzo mužský rod ale ťažko nájdeš......spravodlivo som to písala obojpohlavne......
Ja som jednopohlavný ...ale beriem názory oboch strán , ak sú normálne ...reálne a nie feministické - na pohlaví nezáleží ...
Oliwa Pozri príspevok
Len som tŕpla, kedy nám sem vtrhne nejaký chlap a nezatrhne nám tu tento mrnník! A zrovna Buchač!
- nevraví sa zrovna , ale práve ...a zrovnám vás všetky - dokonale ...
- mrník je len pre ženské ?...feministky jedne ...
Pôvodca textu príspevku: Kazu
So sobášnym listom alebo bez neho, ani po 25. rokoch chlap nezovšednie. Každý deň ťa dokáže nas... niečím iným. Neviem kto to povedal, ale mal pravdu
A kto vraví opak ???
Len mi prosím , nechcite natrieskať do hlavy po 30 ročnej vojne / manželskej / , že ani baba nezovšednie ...jednú mám doma ...a serie ma pravidelne ...

Citát:Pôvodca textu príspevku: Ajuška
...a Ty mi nechci povedať, že nepoznáš vo svojom okolí slabších jedincov, ktorí po uzavretí manželstva zvolnili svoj prístup k partnerovi v štýle... však čo už, už je moja (môj)
Aj opak , aj opak ...práve že pritvrdili muziku ...
Podotýkam a zdôrazňujem , že táto poznámka sa mňa netýka ...

......vo svojej poznámke som zdôraznila, že záleží na individuálnom prístupe... takže žiadnu šablónu si tam odomňa vidieť nemohla... ...
Citát:Pôvodca textu príspevku: Oliwa
Mám známu /vydatú vyše 20 r./, ktorá pred časom vyslovila zaujímavú teóriu - žeby z praxe?:
čím sú muži starší, tým sa na seba viac podobajú - zlozvykmi, náladami...
O ženách sa dá občas povedať , že sa na seba podobajú plastikami / čohokoľvek / ...
Ozaj , zabudol som , veď ženy nemajú svoje zlé dni / nie " tie " dni myslím /, nemajú nálady , nemajú problémy ...neblbnite ...

jediný rozdiel, ktorý zostáva, je ten -či sú bohatí alebo chudobní.
V niektorých prípadoch / česť výnimkám / je rozdiel v tom , či sú to oné ...výrazy nechcite a ani pokračovanie ...... mám zakázané nadávať
Keď sa nad tým človek zamyslí, asi na tom niečo bude...
Pozrime sa, kam sme sa to od toho úveru až dostali!

Citát:Pôvodca textu príspevku: danushka
Oliwa, nestraš !
Postraším Ťa ja ...nabudúce ...neboj ...
Ja mám svoje ideály, neber mi ich .
Nechaj si ...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ajuška Pozri príspevok
...sa vôbec neobmedzuj a reaguj, ako sa Ti žiada... len nech Ťa neprevalcuje vlastná ješitnosť......v mojich reakciách rýdzo mužský rod ale ťažko nájdeš......spravodlivo som to písala obojpohlavne......
Oliwa Pozri príspevok
...si to písala pre dáždovky?
Asi myslela hermafroditov ...a nie pre trifidov ...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
dkleinova Pozri príspevok
Dobrý deň,

chcela by som si s priateľom zobrať úver, aby sme mali konečne oficiálne spoločné bývanie (byt). Ale tuším je na to potrebné, aby sme boli aspoň druh/družka.
Sú nejaké podmienky stanové zákonom/nezákonom na to, aby nás vyhlásili za druha/družku? A ešte, kde a ako sa takéto vyhlásenie robí?

Ďakujem Vám za rýchlu odpoveď.
A načo ti bude taký "štatút"?
Manželstvo vyrieši tvoje problémy s takýmito vecami aj s dedičstvom. Nemusíš sa sobášiť v kostole. Stači namiestnom úrade s dvoma svedkami. S rozvodom je tiež menej problémov, ako so získaním úveru. Tak čo chceš riešit? Ušetriť pár € a nechať plávať tisíce?
Horšie to majú gayovia a lesbičky. Tých nezosobášia aj keby chceli.
Teda zosobášia niekde inde, ale tu na Slovensku im to bude "prd" platné.

PS. Tento "vzťah" si si vymyslela ty alebo tvoj priateľ? Aj to dosť napovie.
Naposledy upravil marjankaj : 09.06.10 at 21:27
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
dkleinova Pozri príspevok
lebo brat sa proste este nechceme.. manzelstvo je zavazok uplne ineho typu.. je to nieco, na com musis pracovat kazdy den s tym druhym.. a myslim, ze na to este nie sme dost stari a zreli..
dkleinova Pozri príspevok
Dobrý deň,

chcela by som si s priateľom zobrať úver, aby sme mali konečne oficiálne spoločné bývanie (byt). Ale tuším je na to potrebné, aby sme boli aspoň druh/družka.
Sú nejaké podmienky stanové zákonom/nezákonom na to, aby nás vyhlásili za druha/družku? A ešte, kde a ako sa takéto vyhlásenie robí?

Ďakujem Vám za rýchlu odpoveď.
Aj keď si chcela hlavne odpoveď, kde a ako sa dá vybaviť či nahlásiť, že ste druh a družka, tie odpovede sú dobré a mohli by ti pomôcť. I keď väčšinou o takúto pomoc nikto nestojí. Len raz v budúcnosti si spomenie, že tie rady boli užitočné, bola to pravda. Zvyčajne je však už neskoro.
Ak sa necítite na manželstvo a myslíte si, že na to je času dosť, lebo ste mladí a nezrelí, ako chcete splatiť hypotéku? Že v manželstve treba pracovať s tým druhým. A ako splatíš hypotéku, ak nebudeš pracovať s tým druhým?
Skús urobiť test. Zoberte si do prenájmu obdobný byt aký chcete kúpiť. Prežite spolu aspoň jeden rok.
Registrácia druh a družka neexistuje.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať