Zavrieť

Porady

Odvolanie sa proti rozsudku

Prosím niekoho kompetentneho,alebo kto sa vyzna v trestnom prave o odpoved na otazku- ak sa odsudený za trestný činu odvolá proti rozsudku,môže dostat na odvolacom(krajskom) súde vyšší trest ako mu bol vymeraný na okresnom súde? A ako je to ked sa odvola prokurator? Bude v takom pripade odsudenemu doruceny rozsudok,alebo dostane písomne vyrozumenie o tom ,ze sa prokurator odvolal? Je možne aby sa odvolal odsudený aj prokurátor sucastne?
Usporiadat
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

koleno177 Pozri príspevok
Nekricte hop,kym ste nepreskocili.Neviete ,kto z vasich blizkych sa moze ocitnut v podobnej situacii.Dotycny odsudeny bol k vytrznostiam vyprovokovany.Dostal sa v nespravnom case do styku s nespravnymi ludmi.Nezacal spor,nikoho nezabil ,nezmrzacil,len sa branil,lebo nechcel byt zmrzaceny on.SMS ktoru napisal,vzapäti olutoval a ospravedlnil sa.Nebolo ziadne prenasledovanie,obtazovanie,ci dokonca ohrozovanie.

Dakujem vsetkym za odpovede.
Ach tá smola! Keď sa začne lepiť na päty, nevie kedy skončiť. Je fajn, že aspoň ľutuje.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

koleno177 Pozri príspevok
Ano,on velmi lutuje svoje ciny. A ja zas lutujem skodoradostnych ludi,pretoze maju v sebe zlobu a zakernost.
Keby clovek o ktorom som pisala premyslene,umyselne niekomu ublizil,tak by som ho zavrhla i ja.Ale mam ho "odkopnut",preto ze sa dostal do neprijemnej zivotnej situacie a mal silnejsie päste ako provokater? Poznam ho.Je to priatelsky clovek,ktory nevyvolava spory a je ochotny pomahat kazdemu kto to potrebuje,preto sa mu snazim pomoct aj ja.
Aj to je názor. Že výkon spravodlivosti je " škodoradosť, zloba a zákernosť".
0 0
koleno177 koleno177

koleno177 je offline (nepripojený) koleno177

Ach tá smola! Keď sa začne lepiť na päty, nevie kedy skončiť. Je fajn, že aspoň ľutuje.

Petra Nová Pozri príspevok
Už aby prokurátor podal to odvolanie a súd ho rýchlo prejednal. Môže sa totiž stať, že milý odsúdený sa nezdrží a v ďalšom "skratovom konaní" spácha nový trestný čin a táto téma nikdy neskončí.

Sem - tam aj v spravodlivosti motyka vystrelí.
Nevyjadrila som sa ,ze výkon spravodlivosti je " škodoradosť, zloba a zákernosť". Aj sudca je len clovek a môze sa pomylit(napriklad zmenit uz ukoncenu podmienku),co nepovazujem za zakernost.
Skodoradost som postrehla v hore citovanych riadkoch.
Naposledy upravil koleno177 : 11.06.10 at 10:45
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

koleno177 Pozri príspevok
Skodoradost som postrehla v hore citovanych riadkoch.
No dobre! Ty si postrehla škodoradosť, ja som postrehla iné. A čo s tým?! Chlieb nebude lacnejší, ani odsúdený nebude oslobodený. Až budú mať príspevky na Porade silu súdnych rozhodnutí, potom by Tvoja pomoc mohla za niečo stáť.
1 0
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

koleno177 Pozri príspevok
Nekricte hop,kym ste nepreskocili.Neviete ,kto z vasich blizkych sa moze ocitnut v podobnej situacii.Dotycny odsudeny bol k vytrznostiam vyprovokovany.Dostal sa v nespravnom case do styku s nespravnymi ludmi.Nezacal spor,nikoho nezabil ,nezmrzacil,len sa branil,lebo nechcel byt zmrzaceny on.SMS ktoru napisal,vzapäti olutoval a ospravedlnil sa.Nebolo ziadne prenasledovanie,obtazovanie,ci dokonca ohrozovanie.

Dakujem vsetkym za odpovede.
S tým okiadzaním opatrne - aby si ho nevyúdila = žeby aj na ten úverový podvod bol vyprovokovaný ??????????????????
0 0
koleno177 koleno177

koleno177 je offline (nepripojený) koleno177

milláčikk Pozri príspevok
S tým okiadzaním opatrne - aby si ho nevyúdila = žeby aj na ten úverový podvod bol vyprovokovaný ??????????????????
O akom uverovom podvode píses???
0 0
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

[

žeby tento ???:

§ 222
Úverový podvod



(1) Kto vyláka od iného úver alebo zabezpečenie úveru tým, že ho uvedie do omylu v otázke splnenia podmienok na poskytnutie úveru alebo na splácanie úveru, a tak mu spôsobí malú škodu, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až päť rokov.
Naposledy upravil arizona : 13.06.10 at 17:36 Dôvod: na žiadosť zadávateľky
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

milláčikk Pozri príspevok
žeby tento ???:

§ 222
Úverový podvod



(1) Kto vyláka od iného úver alebo zabezpečenie úveru tým, že ho uvedie do omylu v otázke splnenia podmienok na poskytnutie úveru alebo na splácanie úveru, a tak mu spôsobí malú škodu, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až päť rokov.
V roku 2005 platil Trestný zákon, podľa ktorého § 222 upravoval tr. čin ublíženia na zdraví.
Naposledy upravil Petra Nová : 11.06.10 at 13:11
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

koleno177 Pozri príspevok
Ano,on velmi lutuje svoje ciny. A ja zas lutujem skodoradostnych ludi,pretoze maju v sebe zlobu a zakernost.
Keby clovek o ktorom som pisala premyslene,umyselne niekomu ublizil,tak by som ho zavrhla i ja.Ale mam ho "odkopnut",preto ze sa dostal do neprijemnej zivotnej situacie a mal silnejsie päste ako provokater? Poznam ho.Je to priatelsky clovek,ktory nevyvolava spory a je ochotny pomahat kazdemu kto to potrebuje,preto sa mu snazim pomoct aj ja.
Je pekné, že mu tak veríš. Nech ti to vydrží, aby sa náhodou nestalo, že časom príde nejaká vzduchom chladená, prípadne hrejivá SMS... Snáď sa polepšil... lebo nešlapol vedľa raz, ale rovno trikrát
1 0
koleno177 koleno177

koleno177 je offline (nepripojený) koleno177

Petra Nová Pozri príspevok
V roku 2005 platil Trestný zákon, podľa ktorého § 222 upravoval tr. čin ublíženia na zdraví.
Dakujem Petra,ze si to za mna vysvetlila.Ja este doplnim

VII. hlava Trestné činy proti životu a zdraviu § 219
tr. čin vraždy
§ 220
tr. čin vraždy novonarodeného dieťaťa matkou
§ 221, § 222
tr. čin ublíženia na zdraví
§ 225
tr. čin ruvačky
§ 226
tr. čin ohrozovania pohlavnou chorobou
§ 227, § 228, § 229
tr. čin nedovoleného prerušenia tehotenstva
§ 230
tr. čin účasti na samovražde
0 0
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

Petra Nová Pozri príspevok
V roku 2005 platil Trestný zákon, podľa ktorého § 222 upravoval tr. čin ublíženia na zdraví.
Ja som to po jej reakcii pochopil - iba som chcel ukázať, že treba pozrieť, čo odosielame - mala tam iba § 222 a nie rok, alebo skutok.
0 0
koleno177 koleno177

koleno177 je offline (nepripojený) koleno177

Ako najužitočnejšia odpoved v tejto teme bola oznacena odpoved od Mgr. Shreka.Aj ja to tak vnimam a chcem mu este raz podakovat za obsiahlu a zrozumitelnu odpoved.Bola by som rada,keby sa vyjadril aj k môjmu zisteniu.Prave som sa od kompetentnej osoby dozvedela ako je to s podmienkou v ktorej sa odsudeny osvedcil a predsa bola zahrnuta do dalsieho trestu po 65 dnoch od jej "vyprsania".
Po ukonceni podmienecneho trestu musi sud zaslat odsudenemu rozhodnutie o tom,ze sa v podmienke osvedčil(maju na to lehotu az 2 roky).Clovek ,o ktorom som tu pisala,zatial toto rozhodnutie nedostal,takze teraz mu sud ulozil suhrnny trest za vsetky 3 skutky,teda aj za ten,za ktory dostal podmienecny trest (v ktorom sa skutocne osvedčil).Je teda dva krat sudeny za tu istu vec.Teraz prosim,neberme do uvahy cloveka ktoreho sa to tyka,ale vseobecne.Myslíte ,ze takyto zakon je spravodlivy???
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

koleno177 Pozri príspevok
Ako najužitočnejšia odpoved v tejto teme bola oznacena odpoved od Mgr. Shreka.Aj ja to tak vnimam a chcem mu este raz podakovat za obsiahlu a zrozumitelnu odpoved.Bola by som rada,keby sa vyjadril aj k môjmu zisteniu.Prave som sa od kompetentnej osoby dozvedela ako je to s podmienkou v ktorej sa odsudeny osvedcil a predsa bola zahrnuta do dalsieho trestu po 65 dnoch od jej "vyprsania".
Po ukonceni podmienecneho trestu musi sud zaslat odsudenemu rozhodnutie o tom,ze sa v podmienke osvedčil(maju na to lehotu az 2 roky).Clovek ,o ktorom som tu pisala,zatial toto rozhodnutie nedostal,takze teraz mu sud ulozil suhrnny trest za vsetky 3 skutky,teda aj za ten,za ktory dostal podmienecny trest (v ktorom sa skutocne osvedčil).Je teda dva krat sudeny za tu istu vec.Teraz prosim,neberme do uvahy cloveka ktoreho sa to tyka,ale vseobecne.Myslíte ,ze takyto zakon je spravodlivy???
On nie je súdený za jednu vec dvakrát, ale " v jednoduchosti povedané" , čo mu vtedy ubrali, to mu teraz prirátali.

A či je to spravodlivé?
Samozrejme, inak vníma danú vec človek, ktorí je do toho zainteresovaný a inak cudzí človek. (príp. aj súd)

Ty povieš, že je to dobrý človek, ktorý konal skratovo, lebo nezvládol nejakú životnú traumu...

Keby si držala v rukách trestný register tohoto človeka, ale nepoznáš ho, tak určite zmýšľaš inak. Možno by si povedala, že je to nenapraviteľný recidivista, možno by si sa ho bála, lebo nevieš, čo môže vykonať. Možno by si ho ani neospravedlňovala za to, že konal skratovo po nejakej traume, lebo traumy a straty v živote stretávajú všetkých ľudí , to im nedáva právo páchať trestné činy...
Prepáč, nebolo mojim zámerom byť na teba zlá,ale iba reálna...


http://www.nespravodlivostihani.sk/
Naposledy upravil arizona : 11.06.10 at 20:13
0 0
koleno177 koleno177

koleno177 je offline (nepripojený) koleno177

Arizona,suhlasim s tebou. Mne ani neslo o to aby som ho ospravedlnovala a ani sa necudujem ludom,ktorí ho nepoznaju,ze nanho tu utocia.Ja by som mozno tiez nanho "pluvala". Keby ho teraz sudili len za tie posledne 2 tr. činy(kedze podmienka skoncila v marci) a rozsudok by bol rovnako vysoky,povedala by som si - je to spravodlive a v medziach zakona. Mna len vo vseobecnosti stvalo ako je mozne,ze ked sa clovek v podmienke osvedcil,tak len preto,ze treba cakat na nejake potvrdenie o osvedceni,podmienka netrva napr. 18 mesiacov,ale prakticky je v platnosti az do doby ,kym odsudenemu nedorucia rozhodnutie,co moze byt dohromady 42 mesiacov,kedze na vydanie rozhodnutia ma sud lehotu 24 mesiacov.Preco teda v rozsudku uvadzaju dlzku podmienky,ked odsudeny vlastne nevie,kedy mu bude dorucene rozhodnutie o osvedceni a teda nevie kedy je z toho "skutocne vonku" .Mali by tam napisat napr. podmienecny trest s odkladom na 18-42 mesiacov.
Naposledy upravil koleno177 : 11.06.10 at 20:48
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať