Zavrieť

Porady

Spoločník s.r.o. - je toto ešte spoločník?

Dobrý deň.
Neviem či to patri sem ale skúsim to. V roku 2007 som z spoločníkom založil s.r.o.. Pretože spoločník nemal kapitál zaplatil som celý vklad ja s tým že on mi to dá hneď ako bude mat peniaze. To znamená že som vystavil príjmový doklad len na seba ale v účtovníctve to máme evidované ako keby vklad mal aj on. No lenže dotyčný pán ani nepracoval pre firmu a nakoniec ešte vybral z účtu firmy 25 tisíc euro ktoré ani nevie zdokladovať. Podal som síce trestné oznámenie ale na súde sa odvolal. Je možne že vlastne keď nič nezaplatil tak nie je ani spoločníkom. Firma sa dostal vďaka tomu do čiernych čísel. Konatel som ja. Poraďte mi prosím Vás ako mám postupovať. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    cimko Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Neviem či to patri sem ale skúsim to. V roku 2007 som z spoločníkom založil s.r.o.. Pretože spoločník nemal kapitál zaplatil som celý vklad ja s tým že on mi to dá hneď ako bude mat peniaze. To znamená že som vystavil príjmový doklad len na seba ale v účtovníctve to máme evidované ako keby vklad mal aj on. No lenže dotyčný pán ani nepracoval pre firmu a nakoniec ešte vybral z účtu firmy 25 tisíc euro ktoré ani nevie zdokladovať. Podal som síce trestné oznámenie ale na súde sa odvolal. Je možne že vlastne keď nič nezaplatil tak nie je ani spoločníkom. Firma sa dostal vďaka tomu do čiernych čísel. Konatel som ja. Poraďte mi prosím Vás ako mám postupovať. Ďakujem.
    Ak to nevieš, tak sa pozri do obchodného registra www.orsr.sk. Tam je uvedené, kto je spoločník.

    cimko je offline (nepripojený) cimko

    cimko
    To ano on je spoločník podla "ORSR" ale do teraz nemá zaplatený vklad. Podla paierov je spoločník. Takže ak je papierovo to znamená že aj ked nechce zaplatit ten vklad tak ho musím vo firme trpieť a to aj ked spôsobil firme stratu?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak ste ešte do orsr dali oznámenie, že ZI je splatené v plnej výške, skutočne nič spoločnosti nedlhuje. Nielen že je spoločník, ale má aj nárok na podiel zo zisku, na obchodný podiel v prípade, že zo spoločnosti odíde.....
    Vzťahy medzi sebou ste si mali hned vyriešiť zmluvou o pôžičke (na ten vklad).
    Ak máš doklad, že on vybral z účtu peniaze, je to pohľadávka sro voči nemu - to sa právne riešiť dá.
    Konateľ si ty, takže za stratu spoločnosti zodpovedáš ty, nie on.

    Spoločník s.r.o. - je toto ešte spoločník?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.