Zavrieť

Porady

zateplenie

Poradte ako zátepliť , izby mám 295 cm vysoké môžem dať zvnútra na plafón polístirén ???,mám znižiť strop ? alebo...
Usporiadat
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Problem nie je existencia rosneho bodu.Ale to, ze si ludia mylia rosny bod, co je teplotny bod a zonu kondenzacie, co je priestorova oblast. Potom miesto posuvania zony kondenzacie sachuju s tym,ako v stene posuvaju rosny bod
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Presne na to som "narážal".Prečo nemôže vodná para vodné molekuly kondenzovať a zamrznúť vo vnútri skla,prípadne ho poškodiť.Pretože na to by musela existovať určitá koncentrácia vodných molekúl.V skle nech je jedna trilióntina percenta.Polystyrén má nasiakavosť do 5%.Môže tam vodná para skondenzovať a zamrznúť?.Môže .Ale nemôže nič poškodiť !pretože jej koncentrácia je veľmi nízka.Lopatistickejšie to už neviem vysvetliť.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

ciners Pozri príspevok
Problem nie je existencia rosneho bodu.Ale to, ze si ludia mylia rosny bod, co je teplotny bod a zonu kondenzacie, co je priestorova oblast. Potom miesto posuvania zony kondenzacie sachuju s tym,ako v stene posuvaju rosny bod
Máte pravdu, ale jedno súvisí s druhým. Rosný bod je teplota vnútorného povrchu stavebnej konštrukcie, pri ktorej vzniká kondenzácia vodnej pary.
Kondenzačná zóna je vymedzená časť hrúbky stavebnej konštrukcie, v ktorej nastáva kondenzácia vodnej pary difundujúcej cez stavebnú konštrukciu. Ku kondenzácii vedie pokles teploty pod teplotu rosného bodu. Ak nechcem, aby mi voda kondenzovala na nejakom mieste, posúvam rosný bod, obrazne povedané.
1 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Kvaka Pozri príspevok
Máte pravdu, ale jedno súvisí s druhým. Rosný bod je teplota vnútorného povrchu stavebnej konštrukcie, pri ktorej vzniká kondenzácia vodnej pary.
Kondenzačná zóna je vymedzená časť hrúbky stavebnej konštrukcie, v ktorej nastáva kondenzácia vodnej pary difundujúcej cez stavebnú konštrukciu. Ku kondenzácii vedie pokles teploty pod teplotu rosného bodu. Ak nechcem, aby mi voda kondenzovala na nejakom mieste, posúvam rosný bod, obrazne povedané.
Neda sa to tak presne tvrdit,lebo kondenzacia nezavisi len od teploty, ale aj od koncentracie vodnej pary v danom objeme. O tom zase hovori difuzna skladba konstrukcie. Ale to je jedno, myslim, ze sa chapeme.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať