Zavrieť

Porady

ako urýchlim súdne pojednávanie

Zdravím, potrebujem poradiť.

V januári tohto roku som dávala na súd žiadosť o zverenie syna do mojej opatery a taktiež o výživné. V apríli som mala pojednávanie na ktoré sa otec syna nedostavil a ani neospravedlnil, a tak mu sudkyňa dala možnosť vypovedať v CZ, a mne dala náhradný termín na September. Pojednávanie mal v máji. Chcela by som sa spýtať ako mám napísať na súd žiadosť o skorší dátum pojednávania vo veci úpravi rodičovských povinností. synovy je 5mesiacov a otec za celé obdobie poslal peniaze len tak aby sa nepovedalo. o syna sa skoro vobec nezaujma. Taktiež v tom januári som podávala žiadosť o určenie vyživovacej povinnosti voči mojej osobe, ale do dnešneho dna mi neprišíel datum na pojednávanie, u tohto by som sa zas chcela spýtat či sud určí výživne na mna až po skončení pojednávaní na syna alebo to určí spolu s tým. Dakujem za pomoc
Naposledy upravil Dav : 15.11.10 at 18:41
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Môžeš sa spýtať účastníkov konania. Zákon o povinnom zverejňovaní súdnych rozhodnutí v parlamente v tomto roku neprešiel.
    Niektoré rozhodnutia si môžeš vyhľadať - aj podľa konkrétneho súdu - na JASPI:

    http://jaspi.justice.gov.sk/jaspiw1/...lear=Y&cball=Y

    Budúce súdne pojednávania môžeš zistiť tu:
    http://www.justice.gov.sk/sudy/zp.aspx

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Starostlivosť súdu o maloletých je v obč. súdnom poriadku najmä od § 176.

    § 176
    (3) Ak zákon neustanovuje inak, vo veciach starostlivosti súdu o maloletých rozhodne súd bez zbytočného odkladu, najneskôr do šiestich mesiacov odo dňa začatia konania. Konanie možno predĺžiť, len ak z vážnych dôvodov a z objektívnych príčin nemožno vykonať dôkazy. Súd začne vykonávať úkony na vykonanie dôkazov bezodkladne po začatí konania.

    ritzo je offline (nepripojený) ritzo

    ritzo
    lauraanery115 Pozri príspevok
    Sudkyňa určila termín na september len s toho dôvodu, aby v čechách maly na to dosť času, lebo keby dala skorší termín a v cz by to do tej doby nestihli tak by sa zmarilo prvé pojednávanie.A potrebujem si ísť vybaviť nejake papiere do čiech,ale on sa stale vyhráža.cez sociálku som si dávala žiadosť o predbežné opatrovníctvo ale to mi zamietli z dôvodu že rodičovské práva a povinosti voči maloletemu su už v pojednávaní. tak ako mám estovat do čiech aby mi ho nevzal??

    sorry ale celkom dobre nechapem co si vlastne napisala...za prve ty nijako neovplyvnis to kedy to pojednavanie bude..ved si predstav sudne konanie kde by ucastnik diktoval kedy ma pojednavanie byt..co sa tyka zverenia do vychovy je moznost sudom rozhodnut aj velmi skoro myslim ze do 48 hodin ale len v pripade ze ide o zivot dietata alebo je nejakym sposobom ohrozene alebo sa nachadza vo velmi vaznej situacii co tvoj pripad asi nebude...a fakt nechapem preco si nemozes ist vybavit veci do ciech?? ved syna daj k mame alebo sestre alebo proste niekomu z rodiny a chod...a nenapisala si ci ste manzelia alebo rozvedeni...ci mu bolo sudom urcene vyzivne alebo ide o vasu dohodu..proste malo informacii...a co sa tyka toho urcenia vyzivneho na teba tak doba za aku prides na rad moze byt velmi dlha ale na rad prides neboj sa

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    lauraanery115 Pozri príspevok
    Zdravím, potrebujem poradiť.

    V januári tohto roku som dávala na súd žiadosť o zverenie syna do mojej opatery a taktiež o výživné. V apríli som mala pojednávanie na ktoré sa otec syna nedostavil a ani neospravedlnil, a tak mu sudkyňa dala možnosť vypovedať v CZ, a mne dala náhradný termín na September. Pojednávanie mal v máji. Chcela by som sa spýtať ako mám napísať na súd žiadosť o skorší dátum pojednávania vo veci úpravi rodičovských povinností. synovy je 5mesiacov a otec za celé obdobie poslal peniaze len tak aby sa nepovedalo. o syna sa skoro vobec nezaujma. Taktiež v tom januári som podávala žiadosť o určenie vyživovacej povinnosti voči mojej osobe, ale do dnešneho dna mi neprišíel datum na pojednávanie, u tohto by som sa zas chcela spýtat či sud určí výživne na mna až po skončení pojednávaní na syna alebo to určí spolu s tým. Dakujem za pomoc
    Sudca určuje termíny pojednávania podľa svojho kalendára. Ak tam nemá voľný skorší termín, tak to nezmeníš. Ani u lekára ťa nezoberú skôr, keď nemajú voľný termín.
    Sudkyňa určila termín na september len s toho dôvodu, aby v čechách maly na to dosť času, lebo keby dala skorší termín a v cz by to do tej doby nestihli tak by sa zmarilo prvé pojednávanie.
    Sudkyňa určila termín na september len s toho dôvodu, aby v čechách maly na to dosť času, lebo keby dala skorší termín a v cz by to do tej doby nestihli tak by sa zmarilo prvé pojednávanie.A potrebujem si ísť vybaviť nejake papiere do čiech,ale on sa stale vyhráža.cez sociálku som si dávala žiadosť o predbežné opatrovníctvo ale to mi zamietli z dôvodu že rodičovské práva a povinosti voči maloletemu su už v pojednávaní. tak ako mám estovat do čiech aby mi ho nevzal??

    Liana30 je offline (nepripojený) Liana30

    Liana30
    Chcela by som sa poradiť o súdnom pojednávaní, nakoľko s týmito vecami namám absolútne žiadne skúsenosti. Bola som pozvaná na jedno súdne pojednávanie ako svedok, ale keďže sa zo zdravotných dôvodov nemôžem dostaviť, ospravedlnila som sa. Lenže zaujíma ma ako to prebehlo, či prebieha, kto bol vypočúvaný, kedy bude ďalšie a vôbec ako to prebieha, či alebo nebodaj aj skončilo. Súd sa nekoná v našom meste, ale cca 200 km ďalej, takže nemám šancu sa zúčastniť, ani keby som chcela. Kde by som výsledky zo súdneho pojednávania, či celej kauzy či už uzavretej alebo nie, zistila? A je to vôbec možné? ďakujem

    ako urýchlim súdne pojednávanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.