Zavrieť

Porady

kúpno-predajná zmluva alebo darovacia zmluva

Prosím vás čo by ste mi poradili, ak mi odberateľ nezaplatiť pohľadávku ale dal mi ako protihodnotu úžitkové auto, ako je lepšie ho previesť do majetku firmy kúpno-predajnou zmluvou alebo darovacou zmluvou?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    Do kúpno-predajnej zmluvy uvediete takú sumu, za akú Vám auto predáva. Auto zaradíte v obstarávacej cene. Pokiaľ ide o započítanie, nemusí to byť uvedené v kúpnopredajnej zmluve. Môžete spísať dohodu o vzájomnom zápočte pohľadávky so záväzkom.

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    Ak bolo auto dané ako protihodnota, nejde o dar - darovaciu zmluvu by som nepoužila. Riešila by som to kúpnopredajnou zmluvou a následne zápočtom pohľadávky so záväzkom.

    Inuska17 je offline (nepripojený) Inuska17

    Inuska17
    Ďakujem, napr. naša pohľadávka bola 100 €, dať do kúpno-predajnej zmluvy 100 €. A ako spraviť zápočet, priamo to dohodnúť v zmluve? A do účtovníctva to zaradiť v obstarávacej cene 100€?

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    odberatel je podnikatel, alebo súkromná osoba ?
    ak je podnikateľ žiadala by som vystaviť faktúru za auto - ak je platcom DPH a je to úžitkové auto poriešiť aj DPH
    - pri podnikatelovi by som to neriešila kúpno predajnou zmluvou
    potom si len vymeniť PPD - alebo písomne urobiť zápočet pohladávok alebo záväzkov

    kúpno-predajná zmluva alebo darovacia zmluva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.