Zavrieť

Porady

Otvorenie súvahového účtu.

ahojte!
Pls. potrebujeme s kolegom vediet preco sa pri zalozeni firmy, cize otvoreni suvahoveho uctu uctuju aktiva na stranu pasiv, a pasiva na stranu aktiv. Vieme ako to urobit, ale preco sa to tak robi to nie.
vdaka za info.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    MikiHalasko Pozri príspevok
    teraz sa ja cudujem ze sa vy cudujete
    zauctovat nic, vysvetlit preco sa pri pociatocnom suvahovom ucte uctuju aktiva na stranu pasiv a pasiva na stranu aktiv.
    eta vsio
    ak máš na mysli 701-otvárací účet súvahový, tak je to kvôli podvojnosti.
    Aktíva - na aktívne účty MD
    pasíva - na pasívne účty, strana DAL.
    podvojne sa použije ku každému účtu Aktív a pasív súvzťažne účet 701-opačná strana.
    Jedine toto mi vychádza ako logická odpoved na tvoju divnú otázku
    teda že vidíš na účte 701 zdanlivo opačne účtované aktíva a pasíva, hm?

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    MikiHalasko Pozri príspevok
    na otazku preco sa pouzije suvztazne ucet 701- opacna strana ? je odpoved: lebo je to pravidlo...alebo to ma aj ine vysvetlenie?...
    samozrejme, že to má aj iné vysvetlenie - zásadu podvojnosti...
    Na začiatku účtovného obdobia sa otvárajú súvahové účty a zapisujú sa na ne začiatočné stavy - a to podvojným zápisom, takže aby sa mohla uplatniť zásada podvojnosti zápisu, tak sa v účtovníctve zakladá "pomocný účet" - účet Začiatočný účet súvahový (701), kde sa prenesú súvahové stavy aktív a pasív na opačné strany, aktíva na stranu Dal a pasíva na stranu Má dať.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    MikiHalasko Pozri príspevok
    ahojte!
    Pls. potrebujeme s kolegom vediet preco sa pri zalozeni firmy, cize otvoreni suvahoveho uctu uctuju aktiva na stranu pasiv, a pasiva na stranu aktiv. Vieme ako to urobit, ale preco sa to tak robi to nie.
    vdaka za info.
    aby som sa vedel vžiť do otázky, mohol by si uviesť konkrétny príklad účtovania?

    MikiHalasko je offline (nepripojený) MikiHalasko

    Moje meno je Halász, Mikuláš Halász. Som kreatívny a milujem online marketing. Rád pomáham ľuďom predávať svoje služby pomocou internetu. ...viac MikiHalasko
    Stefan2005 Pozri príspevok
    aby som sa vedel vžiť do otázky, mohol by si uviesť konkrétny príklad účtovania?
    konkretny priklad neexistuje, my len potrebujeme vysvetlenie na nasu otazku.
    pred tym nez si kolega otvori inernetovy obchod.

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Priznám sa, že tej otázke nerozumiem. S čím máte problém, čo potrebujete zaúčtovať?

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    Skúste trochu vyhľadávať na Porade - je tu veľmi veľa príspevkov ohľadne účtovania pri vzniku spoločnosti - pre začiatok prikladám link na : http://www.porada.sk/t66841-otvaraci...olocnosti.html

    MikiHalasko je offline (nepripojený) MikiHalasko

    Moje meno je Halász, Mikuláš Halász. Som kreatívny a milujem online marketing. Rád pomáham ľuďom predávať svoje služby pomocou internetu. ...viac MikiHalasko
    JarkaL Pozri príspevok
    Priznám sa, že tej otázke nerozumiem. S čím máte problém, čo potrebujete zaúčtovať?
    teraz sa ja cudujem ze sa vy cudujete
    zauctovat nic, vysvetlit preco sa pri pociatocnom suvahovom ucte uctuju aktiva na stranu pasiv a pasiva na stranu aktiv.
    eta vsio

    MikiHalasko je offline (nepripojený) MikiHalasko

    Moje meno je Halász, Mikuláš Halász. Som kreatívny a milujem online marketing. Rád pomáham ľuďom predávať svoje služby pomocou internetu. ...viac MikiHalasko
    petra:-) Pozri príspevok
    Skúste trochu vyhľadávať na Porade - je tu veľmi veľa príspevkov ohľadne účtovania pri vzniku spoločnosti - pre začiatok prikladám link na : http://www.porada.sk/t66841-otvaraci...olocnosti.html
    hladal som, no odpoved som nenasiel,poznam pravidla porady

    MikiHalasko je offline (nepripojený) MikiHalasko

    Moje meno je Halász, Mikuláš Halász. Som kreatívny a milujem online marketing. Rád pomáham ľuďom predávať svoje služby pomocou internetu. ...viac MikiHalasko
    KEJKA Pozri príspevok
    podvojne sa použije ku každému účtu Aktív a pasív súvzťažne účet 701-opačná strana.
    na otazku preco sa pouzije suvztazne ucet 701- opacna strana ? je odpoved: lebo je to pravidlo.

    alebo to ma aj ine vysvetlenie?

    sorry divnejsie otazky na dnes nemam

    Otvorenie súvahového účtu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.