Zavrieť

Porady

mandátna zmluva a využivanie auta

ahojte poraďáci, chcela by som si od vás nechať poradiť ohľadom využívania vlastného automobilu mandatárom. Chceme mu hradiť výdavky na benzín, ale neviem, akým spôsobom, keďže to nie je náš zamestnanec a používa vlastné vozidlo. Viete mi niekto poradiť, ako to riešiť? Mňa napadá jediná možnosť a to, že si bude vyfakturovávať sumu vyššiu práve o tieto výdavky. Ale ak by bola iná možnosť, budem rada ak mi poradíte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    neviem, o inej korektnej možnosti.

    ccokoladecka je offline (nepripojený) ccokoladecka

    ccokoladecka
    Dakujem za odpoved a este ma napada, keby sme jej dali pracovnu zmluvu, ako by sa dalo potom postupovat?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ako zamestnanec bude mať nárok na cestovné náhrady. Ak je to súčasne jeho-jej auto, tak sro zaplatí DMV podľa počtu mesiacov využívania jeho-jej auta.

    ccokoladecka je offline (nepripojený) ccokoladecka

    ccokoladecka
    chcela by som poprosim o odpved, ak to bude mozne, co ked dame firemne vozidlo na vyuzivanie mandatarovi, musime s nim spisat nejaku najomnu zmluvu? potrebovala by som o tomto informacie od piky, lebo s tym nemam skusenosti a riesim tu co bude najlespie. bude vypisovat knihu jazd mandatár? a ked bude auto vyuzivat aj na sukromne ucely, co s PHM?

    mandátna zmluva a využivanie auta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.