Zavrieť

Porady

arbitrazny sud pre vymysleny nedoplatok

Pred tromi rokmi som zrusila poistku s PCSP. Poslali info o nedoplatku vo vyske 465 Sk/ako za 1 mesiac. To som zaplatila, ale prisla druha upomienka a to uz vo vyske 599 Sk. Uz som medzicasom, tesne pred 2. upomienkou zaplatila tych 465 Sk. Inac neviem ako dosli k sume 599 Sk.
A teraz po troch rokoch mi dosiel podanie+navrh+rozhodnutie v jednom liste, pricom vsetky listiny maju iny datum (od sep.t 2009 do maja 2010), o zaplatenie 4,5 eur nedoplatku a sudne trovy 230 eur. No je to legalne? MOze PCSP neupozornit na dlh a az po 3 rokoch to dat rovno na sud? A co je vrchol, ked chcem podat odvolanie, musim zaplatit hned 70 eur. Da sa s tym nieco robit? Vdaka za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    corvina Pozri príspevok
    Dobry,
    mne prislo tak isto z arbit. sudu a chcem podat odvolanie, pomozete mi?
    diky
    URCITE TREBA PODAT ODPOR, PRISLO MY TO ISTE A VYDIM ZE JE NAS DOST. DALA SOM TO PRESTUDOVAT ADVOKATOVY S EUROPSKEHO ARB. SUDU A ON SA DOMNIEVA ZE POSTUP ROZHOD. SUDU NIE JE V SULADE SO ZAKONOM O ROZHODCOVSKOM KONANI A DOSLO I K PORUSENIU ZAKONNEJ UPRAVY SPOTREBITELA. VYDANIE ROZHODCOVSKEHO PLATOBNEHO ROZKAZU NIE JE PODLA NEHO V SULADE SO ZAKONOM A TAKTIEZ SA DOMNIEVA ZE SPOPLATNENIE ODPORU JE V ROZPORE S §17 ZAKONA O ROZHODCOVSKOM KONANI.
    PRETO NAM NAVRHUJE PODAT ODPOR DO TERMINU KTORY JE VELMI KRATKY TIEZ SOM TO PODAL PO TERMINE.A TIEZ NAVRHOL DAT SA VSETCI DOKOPI A NAJST DOBREHO ADVOKATA KTORY NAS BUDE VSETKYCH ZASTUPOVATA KAZDEHO Z NAS TO VIJDE OVELA LACNEJSIE. RAD BY SA UJAL PRIPADU ALE MA TOHO VELA NESTIHA.
    JA SAM OSOBNE SI MYSLIM ZE VSETKO OKOLO TOHOTO VELMI SMRDI.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    To sú bežné triky ako si exekutori naháńajú zákazky.

    Viď relácia TV Markíza Lampáreň, Paľba.

    Keď to zoberie exekutor tak to bude aj 2200 €.

    danako je offline (nepripojený) danako

    danako
    Laco-monter Pozri príspevok
    To sú bežné triky ako si exekutori naháńajú zákazky.

    Viď relácia TV Markíza Lampáreň, Paľba.

    Keď to zoberie exekutor tak to bude aj 2200 €.
    Ok, ten nedoplatok, nevedela som, cert ho ber, v podstate smiesna suma. Ale su opravnene sudne trovy vo vyske 230 eur? Da sa s tym nieco robit?
    dakujem za odpoevd.

    danako je offline (nepripojený) danako

    danako
    15janka12 Pozri príspevok
    Poslala som Vám súkromnú správu.
    Nemozem este posielat sukr. spravy. Ano je to ta ista poistovna, ona sa premenovala.
    Dobrý deň,rada by som ak by ste sa aj mne ozvali na môj súkromný mail, potrebujem poradiť,týka sa nás to viacerých z rodiny /10 osôb a ten poplatok je nemysliteľný.
    Dobrý deň, chcela by som sa informovať ako ste všetci dopadli..ja stým mám problém až teraz po 6 rokoch..vďaka za info..

    corvina je offline (nepripojený) corvina

    corvina
    My sme danu samu zaplatili. Ale teraz pondelok po 2 rokoch znamej dosiel dalsi list z arbitraznehu sudu na sumu 270 e ako naklady poistovne za zrusenie zmluvy. Tak nevieme co s tym. Asi to nikdy nebude mat koniec.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.