Zavrieť

Porady

Lúpanie hrachu

Momentálne dosť aktuálna práca.
Keď sme mali ručne pol roboty hotovej napadlo moju manželku rýchlejšie spracovanie zeleného hrášku.
Do vriacej vody dáte asi 5 hrstí nevylúpaného hrachu, necháte 2 min v horúcej vode, vyberietie sitkom pod studenú vodu a môžete vylupovať spôsobom, že stlačíte struk na konci, kde bolo okvetie.
Práca je niekolkonásobne rýchlejšia a hrášok môžete hneď mraziť.
Prvú polovicu sme robili 2 hodiny a druhú 20 minút.
Máte aj vy nejaký rýchlejší postup práce s hráškom?
Usporiadat
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

durisovad Pozri príspevok
Ludia moji, kde to byvate, nas hrach este len kvitne. Narobili ste mi poriadne chute.
Môj hrach sme si prvý dali 26. mája a to tvrdím že bolo relatívne chladno inak mohol byť o pár dní skôr. Ale to bolo asi tak všetko, potom prišli tie ohromné zrážky tak ho vytopilo, zbytok z pol hektára čo prežil a mal byť na osivo zobrali útokom holuby môjho milovaného suseda. Kvôli opätovnej vysokej vode zo zrážok ho ani nemôžem pred nimi zachrániť len sa môžem bezmocne pozerať ako sa ním tie k...y napchávajú. Takže ja lúpem hrach dialkove kam sa na nás hrabú amíci s cvičenými delfínami.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Tento rok som vyskúšal novú metódu ako likvidovať slimákov, tie totiž milujú širokolisté rozkladajúce sa rastliny (tráva je pre nich tvrdá) na tých zbytkoch rozhádzaných okolo parceliek sa sústredia všetky slimáky a šalátu dajú pokoj a keď sa mi zdá že ich je tam dosť tak raslinu aj zo slimákmi zoberiem a šup s nimi do kompostera a pripravím ďalšiu pascu, šalát ostal napodiv celý
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať