Zavrieť

Porady

Bytove jadro- vznik plesni, prosim o radu

Poziadal by som vas o pomoc. Pred troma mesiacm sme prestavovali stare jadro za nove murovane z Yporu. stavba cca 1,5 mesiaca stala a schla a nasledne bola instalovana kuchynska linka z druhej strany novovymurovanej priecky. po cca 3 tyzdnoch sa v linke vo vrchných skrinkach objavila plesen. Stolar skinky zlozil a na stene sme videli "nadhernu" velkoplosnu plesen. Stolarove vyjadrenie je, ze to nemoze byt sposobene ani DTD ani sololitom. Firma, ktora rekonstrukciu jadra robila odmieta mat nieco spolocne s problemom.
Viete mi niekto poradit ako postupovat a ci existuje niekto- kto by urobil nezavisly posudok?
Dakujem velmi pekne
Usporiadat
chemickad chemickad

chemickad je offline (nepripojený) chemickad

AAno sudny znalec presne urcil pricinu, v tomto pripade zabudovnu stavebnu vlhkost, ktora sa nemala kde odvetrat nakolko sa stena z opacnej strany uzavrela obkladom.

KEDZE SA NAM ANI NA ZAKLADE ZNALECKEHO POSUDKU NEPODARILO FIRMU PRESVEDCIT, ZE UROBILI CHYBU A JE POTREBNE UROBIT Z ICH STRANY NAPRAVU, POKRACOVALI SME DALEJ V SUDNOM SPORE. a PODARILO SA!!!! FIRMA UHRADILA VZNIKNUTE NAKLADY AJ KED SI ICH ZVYSILA NIEKOLKO NASOBNE.

POUCENIE ZNIE: NETREBA USTUPOVAT VZDY A NIEKEDY AJ KED S VELKOU TRPEZLIVOSTOU SA OPLATI BOJOVAT ZA SVOJE PRAVA. v DNESNEJ DOBE JE TAZKO NAJST KOREKTNYCH STAVBAROV, KTORYCH PRACA A PRISTUP STOJI ZATO.

dAKUJEM VSETKYM ZA ICH RADY A NAZORY
4 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Súd rozhodol, dostali ste náhradu. Gratulujem.
Avšak problém s plesňou je už vyriešený?
By ma zaujímalo, ako by sa súdny znalec vysporiadal so stavebnou vlhkosťou zabudovanou v Yporkách. To by čakal rok, a vy s ním, aby vyschli?
Píšem to preto, že tento murovací materiál má vždy svoju vlhkosť z výroby. Tomu sa nedá vyhnúť. Urobil so už veľa jadier, ale takýto problém sa ešte nevyskytol. Podľa mňa je problém úplne inde.
0 0
IvanPK IvanPK

IvanPK je offline (nepripojený) IvanPK

ja keď som prerábal jadro tak mi majstri povedali, že to bude trvať 3 týždne, a ja že, KOĽKO? A majster mi to vysvelil na príklade : v stavebninách majú stavebný materiál uskladnený tak ako majú, vlhkosť je tam. Pri výstavbe minieme cca 200 l vody a tá sa musí niekam vypariť ! Tak som si dal poradiť a je to OK, a mám aj vetranie cez mriežku do stupačky....
2 0
chemickad chemickad

chemickad je offline (nepripojený) chemickad

Samozrejme to co vsetci pisete je pravda. Kazdy material ma istu vlhkost a v pripade Ytongu je presny predpis kolko. V predchadzajucich prispevkoch bolo, ze sa kuch. linka vesala cca po 1 mesiaci.
Ale naspat k posudku. Rozdiel vlhkosti bol cca 20% podla toho ci bola cast steny uzavreta alebo otvorena. A ano mate pravdu 1 rok sme zili v provizornej kuchyni az kym sa dala stena do poriadku a vyschla. A teraz si ju konecne uzivame.
0 0
p.mac p.mac

p.mac je offline (nepripojený) p.mac

človek, ktorý si sám tvorí svoj osud :o) alebo sa aspoň snažím ...viac
a podla mna to bude tym, ze kupelna je mokra prevadzka, odkial sa vlhkost asi cez vetracky nestiha odparovat a z druhej strany steny jej este brani aj obklad pod kuchynskou linkou...a v kuchyni je tiez vacsi podiel vlhkosti ako inde...a pliesen je na svete
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
v takýchto prípadoch bežne používame odvlhčovač, ktorý za dva týždne prevádzky počas dokončovacích prác hodne vody vycucne.
Okrem toho omietame ytong sadrovými zmesami priamo bez stierkovania cementovým lepidlom a kým je podklad mokrý nechytí na to žiadna farba, takže to musíme vysušiť už počas prác.
0 0
kezeso kezeso

kezeso je offline (nepripojený) kezeso

obchodník
Ak ti to pomôže, ja som prerobil jadro, obloženie od stropu po podlahu, hore sadrokartonom znížený podhľad. Z druhej strany sme zavesili skrinky ihneď po dokončení a vymaľovaní. Celé to trvalo dva týždne a nemám žiadnu pleseň. Nemôže ti unikať nejaká voda z trubiek v múroch? Ešte dodám, že do kúpelne sme dali ventilátor, ktorý používame denne. A to bolo pred 10 rokmi.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať