Zavrieť

Porady

Nove dvere do panelu

Ahojte poradaci, planujem urobit doma prechod (dvere) z kuchyne do obyvacky cez panel (je to nosna stena). Viete mi poradit ako mam postupovat?
Budem potrebovat pravdepodobne posudok statika. Kde sa to vybavuje?
A pokial mate skusenosti, kolko taka praca stoji cez firmu, lebo sam si na to netrufam. Dik.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Zasah do nosnej konstrukcie treba dat na stavebny urad a ohlasit vsetkym obyvatelom domu, to uz lepsie popise Cimom, je v tychto pravnych veciach manik. Z pohladu statiky treba posudok, treba zakreslit povodny stav, upraveny stav, staticke zabezpecenie otvoru. Vybavuje sa to tak, ze zavolate statikovi, poviete mu, co potrebujete a opytate sa, co to bude stat. To, ze vypracuje posudok a zabezpecenie otvoru, este neznamena, ze vam to povolia. K tomu sa este budu vyjadrovat urady a vlastnici bytov vo vasej bytovke. Co sa tyka statikov, tak to normalne vygooglite, zadate nieco typu: hladam statika v okoli......nejakeho mesta napriklad. Vyrezanie metra stvorcoveho panela stoji cca 200eur, ako kde a u koho. Je to drahsie ako ten posudok, aby som vas potesil. V cene by mala byt aj likvidacia odpadu. Likvidacia a mnozstvo odpadu sa tiez v posudku popisuje. V posudku sa pise otvor vyrezat odbornou firmou, takze sam to budete tazko robit.

    val007 je offline (nepripojený) val007

    val007
    My sme mal byť v osobnom vlastníctve, ale správa bola z bytového družstva. Všetky takéto úpravy sme nahlasovali tam. Najprv sme zašli na bytové, dali nám nejaké tlačivo, ktoré sme vypísali, prípadne dali popodpisovať susedom, tiež nám povedali, že potrebujeme statický posudok, a aj odporučili statika (zrejme si spolu vytvorili nejakú spoluprácu). Pre nás to ale bolo výhodné, lebo statikovi som len zavolala, on už mal plány hádam všetkých činžákov na okolí, tak mi to vypracoval a povedal kedy si to mám vyzdvihnúť a koľko doniesť peňazí. No a potom s tým už len na bytové, prípadne nám dali nejakú lehotu, kedy sa vyjadria a bolo.
    Naši majú byt v dome s vlastnou správou, tak oni si takého veci vybavujú cez predsedu ich správy bytov.
    Nič komplikované, len behania veľa. Potom ti z bytového alebo od správcu príde vyrozumenie, že musíš vylepiť na vchod papier a musíš dať správcovi vedieť, že si práce ukončil.

    ski555 je offline (nepripojený) ski555

    ski555
    ako píše ciners aj firmu si treba pohľadať v okolí cez google,ceny budú určite zaujímavo rozdielne,pretože známy mal ponuku 1200 Eur od firmy,ktorá by to ručne robila bez posudku,konečnej úpravy,len vysekať a odviezť odpad.Konečná cena bola 2000 Eur,čo je neskutočné,jednalo sa o dva otvory na dvere.Nakoniec špecializovaná firma dala ponuku 1000 Eur na komplet všetko a skončila dohodou na 700 Eur.

    faklmen je offline (nepripojený) faklmen

    faklmen
    Mame vlastneho spravcu, tak by som sa spytal tam. Dufam ze to susedia podpisu, lebo sme byt kupili pred par dnami a este tam nebyvame a ani tam nikoho nepozname.
    No a 2000 eur by som urcite za to nedal. Niektore firmy su skutocny zlodeji

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Otvor treba vyznačiť a obvrtať dookola vo vzdialeností cca 120-150 mm diera od diery.
    Prevrtať takto aj priečne cez panel/radom dier/ tam kde bude otvor a zbíjačkou postupne vybúrať.

    A je to !

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    faklmen Pozri príspevok
    Ahojte poradaci, planujem urobit doma prechod (dvere) z kuchyne do obyvacky cez panel (je to nosna stena). Viete mi poradit ako mam postupovat?
    Budem potrebovat pravdepodobne posudok statika. Kde sa to vybavuje?
    A pokial mate skusenosti, kolko taka praca stoji cez firmu, lebo sam si na to netrufam. Dik.
    Ja som bol na stavebnom úrade sa informovať. Povedali, treba posudok, súhlas statika. Doporučili mi s ktorým úrad spolupracuje, no mohol som si nájsť aj svojho. V roku 2005, 1 900 Sk.

    Len rezanie, nie šramovanie!!! Uvedené v posudku statika. Vyrezanie, cez firmu 7 000 Sk.

    Léta, letí jako cvoci a ja... Dnes neviem.

    faklmen je offline (nepripojený) faklmen

    faklmen
    Sramovat urcite nie, pocitam z rezanim. Som z TN tak pozriem nejake inzeraty. Inak cena 350,- s posudkom by sa mi pacila, to by som nevahal.

    faklmen je offline (nepripojený) faklmen

    faklmen
    Tak, staticky posudok som zohnal za 50€, a firmu som nasiel za 300€ (vyrezanie + odvoz vyrezaneho panelu). Ideme do toho.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.