Zavrieť

Porady

Zbavenie svojpravnosti

Dobry den,

viem , ze tu uz bola tato rubrika, ale potrebovala by som este pomoct...

nasla som si dokument pre sud na zbavenie svojpravnosti..
zial neviem urcit ci to mam robit podla § 10 ods. 1 lebo ten je urceny na psych.ochorenie a neviem ci alzeheimerova choroba (IV.stupen) sa tam radí.
§ 186 zas hovori o navrhu na obmedzenie sposobilosti.
Neviete mi niekto poradit, ktory § mam pouzit pri tejto diagnoze???
nenasla som zial ziadny vhodny § a staci len jeden? alebo spada do toho viac § ???

alebo nema niekto taketo podobny navrh co dostal od pravnika ??? velmi by mi to pomohlo.....
dakujem vam velmi, velmi
angelika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ty ako navrhovateľ (laik ) napíš návrh na zbavenie svojprávnosti , odôvodníš ju a priložíš výsledky lek. vyšetrení.
    Odborné termíny, paragrafy a čísla diagnóz nechaj na odborníkov...(súd,lekár a pod.)

    Je tu veľa tém na túto tému, vyhľadaj a zorientuj sa ...

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Tu máš vzor, ako napísať návrh na zbavenie svojprávnosti ( Od Chobota, dúfam , že sa nenahnevá )

    Návrh na pozbavenie spôsobilosti na právne úkony
    (§ 10 ods. 1 OZ, § 186 a nasl. O.s.p.)
    Okresnému súdu
    v .....

    Navrhovateľ: Alžbeta Klzká, rod. Kolmanová, krajčírka, bytom Lietavská Lúčka, Pod skalkou 9

    Návrh
    na pozbavenie spôsobilosti na právne úkony Heleny Kolmanovej,
    nar. 6. novembra 1917, dôchodkyne, bytom Lietavská Lúčka, Pod skalkou 9
    I.
    U mojej matky Heleny Kolmanovej, ktorá žije so mnou v spoločnej domácnosti, sa v priebehu posledných dvoch rokov stále viac prejavujú príznaky duševnej choroby. Preto som požiadala o jej vyšetrenie v Psychiatrickom liečebnom ústave Žilina-Bytčica. Podľa lekárskej správy z 28. 7. 1995 moja matka trpí duševnou poruchou, ktorá nie je len prechodná. V dôsledku tejto duševnej poruchy nie je vôbec schopná robiť právne úkony.

    Dôkaz: Lekárska správa z 28. júla 1995
    Výsluch znalca lekára

    II.
    Vzhľadom na uvedené navrhujem, aby moja matka Helena Kolmanová bola pozbavená spôsobilosti na právne úkony, a pre ten prípad súhlasím, aby som bola ustanovená za jej opatrovníčku.

    Dôkaz: Správa Obecného úradu v Lietavskej Lúčke

    III.
    Navrhujem preto, aby súd vydal tento

    r o z s u d o k:
    Helena Kolmanová, rod. Rybárová, nar. 6. novembra 1917, bytom Lietavská Lúčka, Pod skalkou 9, sa pozbavuje spôsobilosti na právne úkony.
    V Lietavskej Lúčke 1. septembra 1995
    Alžbeta Klzká



    Viac TU
    : http://www.porada.sk/t62486-zbavenie-svojpravnosti.html
    Ak Ti nepostačí tá téma a ten vzor, tak naozaj behni radšej za právnikom...:rolleyes:

    angelik82 je offline (nepripojený) angelik82

    angelik82
    ano je tu na tuto temu vela a precitala som vsetky, ale asi mi to nestaci...

    a tak potom nechapem preco nam lekar povedal, ze tento navrh ma nam napisat pravnik, ked si to vie napisat kazdy normalny clovek...

    angelik82 je offline (nepripojený) angelik82

    angelik82
    to poznam
    a
    Dakujem velmi pekne, presne od neho som to odpisala a upravila si podla svojho ......
    Dakujem este raz, ze mi pomahate..

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Včera 1. 7. 2010 - www.tvjoj.sk - súdna sieň - zbavenie svojprávnosti z dôvodu Alzheimerovej choroby. Manželka žiadala o zbavenie svojprávnosti pre svojho manžela, nakoľko nebol schopný sám sa o seba postarať, o sebe rozhodovať a niesť zodpovednosť za svoje činy. Súd jej žiadosti vyhovel. Ona sa oňho i s celou rodinou naďalej s láskou starala...

    Zbavenie svojpravnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.